Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-09-09, 18:27
Autor Wiadomość
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany:    Co to kurna jest katalogowanie?

Czytałem trochę o pozycjonowaniu i to chyba najczęściej powtarzający się sposób. Napisali na czym to polega, ale ja nadal nie bardzo kumam. Nie mogę się połapać w tym bełkocie. Może mi to ktoś wyjaśnić na ziemniakach, albo co tam kto woli? Tak żeby nawet pięcioletnie dziecko zrozumiało?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

adrkwi 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-09-08, 21:52   

Wyszukujesz katalogi stron i dodajesz do nich swojego bloga. To tyle.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-10, 17:34   

Katalogowanie najlepiej zacząć od strony katalogiseo.info. Znajdziesz tam listę około 10 tysięcy katalogów. Poszukaj wpierw darmowych, im większy PR tym lepiej...
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-10, 20:06   

Kamysto napisał/a:

Katalogowanie najlepiej zacząć od strony katalogiseo.info. Znajdziesz tam listę około 10 tysięcy katalogów. Poszukaj wpierw darmowych, im większy PR tym lepiej...


Ale mój PR też musi być wysoki, tak? Zależnie od strony. Bo mi większość nie zezwala na dodanie do katalogu. Mam brać te katalogi bardziej z dołu, z PR 0...?

Aha, jeszcze jedno. Dodawać do różnych katalogów adres bloga, czy na przykład codziennie do jednego katalogu link do konkretnego tekstu?

[ Dodano: 11-09-2013, 21:29 ]
Nikt nie może mi pomóc? Nie wierzę.
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-09-12, 14:17   

Podzielę się z Tobą tym co wiem.

Primo: większość speców od pozycjonowania twierdzi, że blogi i katologi to nie jest zbyt fortunny pomysł: katalogi ponoć się bardziej nadają dla "normalnych" witryn. Lepiej się bawić w tzw. białe seo, czyli pisać teksty, co najwyżej bawić się w słowa kluczowe i tyle :)

A jeżeli chodzi o katalogi, darmowe, czy nie, to dodaje się tylko linki do stron głównych i modli się by goglarka te linki polubiła :)
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-12, 23:06   

Cytat

Ale mój PR też musi być wysoki, tak? Zależnie od strony. Bo mi większość nie zezwala na dodanie do katalogu. Mam brać te katalogi bardziej z dołu, z PR 0...?


Twój PR podnosi się wraz z liczbą linków do Twojej strony. Tak w największym skrócie.

Dodaj strone do dmoz.org. Ma PR7. Chyba najlepszy darmowy katalog stron na świecie. Tylko, moderacja trwa czasem parę miesięcy. :)

A kto mówił, że szukanie darmowych kat jest łatwe? ;p Wysyłam Ci na PW listę 20 darmowych katalogów z PR2 na zachętę.

Cytat

Primo: większość speców od pozycjonowania twierdzi, że blogi i katologi to nie jest zbyt fortunny pomysł: katalogi ponoć się bardziej nadają dla normalnych witryn. Lepiej się bawić w tzw. białe seo, czyli pisać teksty, co najwyżej bawić się w słowa kluczowe i tyle :)


A skąd pozyskasz backlinki? Wiadomo, że najlepsze są linki np od innych blogerów, ale jak chce się mieć wypozycjonowaną stronę to trzeba się trochę wysilić.

Katalogi faktycznie nie są numer 1, jeśli chodzi o pozycjonowanie, ale jest to pewne źródło linków. Dobrze wypozycjonowana strona ma linki z różnych źródeł.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-09-13, 07:53   

Kamysto napisał/a:

Dodaj strone do dmoz.org. Ma PR7. Chyba najlepszy darmowy katalog stron na świecie. Tylko, moderacja trwa czasem parę miesięcy.


Przyznaje, zapomniałem o Open Directory. Dodać i zapomnieć :) Taki mały wyjątek od tego co podałem niżej

Kamysto napisał/a:

Katalogi faktycznie nie są numer 1,


Są numerem ZERO, po tym jak wujek Google wprowadził zmiany w algorytmie liczenia PR (chodzi, chyba, nie pamiętam dokładnie, o Penguin 2.0/4) , to katalogi z stronami od "wszystkiego" są wręcz kulą u nogi.

Lepiej już zająć się bardziej naturalnym pisaniem i komentowaniem innych blogów i będzie dobrze :)
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-13, 12:47   

Kamysto napisał/a:

Cytat

Ale mój PR też musi być wysoki, tak? Zależnie od strony. Bo mi większość nie zezwala na dodanie do katalogu. Mam brać te katalogi bardziej z dołu, z PR 0...?


Twój PR podnosi się wraz z liczbą linków do Twojej strony. Tak w największym skrócie.

Dodaj strone do dmoz.org. Ma PR7. Chyba najlepszy darmowy katalog stron na świecie. Tylko, moderacja trwa czasem parę miesięcy. :)

A kto mówił, że szukanie darmowych kat jest łatwe? ;p Wysyłam Ci na PW listę 20 darmowych katalogów z PR2 na zachętę.

Cytat

Primo: większość speców od pozycjonowania twierdzi, że blogi i katologi to nie jest zbyt fortunny pomysł: katalogi ponoć się bardziej nadają dla normalnych witryn. Lepiej się bawić w tzw. białe seo, czyli pisać teksty, co najwyżej bawić się w słowa kluczowe i tyle :)


A skąd pozyskasz backlinki? Wiadomo, że najlepsze są linki np od innych blogerów, ale jak chce się mieć wypozycjonowaną stronę to trzeba się trochę wysilić.

Katalogi faktycznie nie są numer 1, jeśli chodzi o pozycjonowanie, ale jest to pewne źródło linków. Dobrze wypozycjonowana strona ma linki z różnych źródeł.


Oo, dzięki za linki i rady. Na pewno się to wszystko przyda. Pobawię się trochę w pozycjonowanie za pomocą katalogów i może coś jeszcze, ale nie będę na tym opierał mojej kariery blogera, ale chciałbym ją jak najbardziej przyspieszyć (cierpliwy jestem, ale im szybciej tym lepiej)

Jeszcze jedno pytanie. Czy wymyślać różne opisy do strony czy walić kopie?
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-13, 23:28   

Ultraman

Najlepiej napisz jakiś opis, a potem go pozmieniaj na różne sposoby.

Yeti

Muszę chyba wstrząsnąć Twoim postrzeganiem internetu. Linki z komentarzy z blogów w 95% przypadków nie podniosą Twojej strony w wynikach wyszukiwania nawet o 1 pozycje.

Pingwin faktycznie zrobił swoje, natomiast trochę teraz więcej poczytałem. W największym skrócie to wygląda tak, że strony są lepiej filtrowane, tj. te niewartościowe są odrzucane przez Google. Innymi słowy po Pingwinie 10-20% katalogów umiera śmiercią "naturalną".

Poczytaj może blogi o seo i zajrzyj czasem na jakieś dobre forum pozycjonerskie. Ja się na tym jakoś super nie znam, ale widzę co się dzieje. Na największym forum seo w Polsce w dziale "katalogi" powstaje dziennie kilkadziesiąt postów, gdzie każdy chce zdążyć załapać się na darmowy kodzik do dobrego katalogu.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-09-14, 17:46   

... *idzie do kąta się uczyć*
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-18, 22:22   

Jest bardzo mało katalogów, do których warto się zapisać. Te najciekawsze są moderowane i/lub płatne. Aktualnej listy tych najlepszych nie mam, nie korzystam z katalogów. Skupiałbym się raczej na tych zgodnych z tematyką strony czy bloga.

Chociaż i tutaj była różnie. W większości przypadków najwięcej zyskuje katalog, bo ludzie wypełniają go treścią i często za to płacą. Do tego linki zwrotne, które pomagają szybciej zaindeksować nowe podstrony ;-)

Katalogowałem kiedyś stronę z maszynami do szycia, dodałem ją do wielu stron, które posiadały taką kategorię i jaki był efekt? SEO nie pomogło to prawie nic, witryny zyskały natomiast adres e-mail, na który przychodziło masę spamu.

Zastanawiam się też czy warto w przypadku blogów tracić czas na pozyskiwanie ruchu z Google? Jak teksty są dobre to się wybiją w wyszukiwarce, bo zadbają o to fani (czytelnicy) linkując i dzieląc się tym w serwisach społecznościowych. Zająłbym się raczej zbieraniem ruchu ze stron o podobnej tematyce (komentarze na blogach / forach / grupach fb).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz