Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-09-25, 04:44   

Z nazwą bloga jest jeden problem. Zasadniczy wręcz. Dopóki nie masz własnej domeny rzecz jasna.
Wszystkie nazwy są zajęte. Wszystkie. Twoje nazwisko jest zajęte, nawet słowo 'pedofil' jest zajęte (tak, sprawdziłem), chyba wszystkie rzeczowniki i tak dalej. Więc prawdopodobnie jesteś skazana/y na jakiegoś tasiemca.

A ja...cóż. Zadaję się z masą popaprańców siedzących w grafice komputerowej i pokrewnych, połowa zresztą ma jakieś internetowe komiksy, jak Ślimak albo Revv.
No i mi dorobili pseudonim. Który - dla odmiany - nie był zajęty na blogspocie.
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Demanufacture 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-10-01, 19:40   

Cytat

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?

Pomysł- wszystko ma dwie strony, nic nie jest jasne, tym bardziej-wszystko :P

Cytat

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?

10 minut max

Cytat

Jak to wyglądało? Czy było trudno?

to było zaćmienie umysłu, ale

Cytat

Było ważne w jakim ma być języku?

Tak, chciałam, żeby była polska

Cytat

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?

bardziej zapisywaniem, bo blogger nie chciał mi jej przyjąć tak, jak chciałam ją zapisać.
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-10-01, 20:21   

Jako, że założyłem niedawno drugiego bloga, podzielę się tutaj genezą i jego nazwy. Blog ma traktować o prawnych aspektach działań kreatywnych, więc chciałem by nazwa odzwierciedlała tę tematykę. Miało być prawokreatywnych, prawodlakreatywnych, kreatywneprawo. W końcu stanęło na praKreacja.pl. Pra, czyli prawo. Kreacja, czyli kreatywność. I do tego bardzo podoba mi się skojarzenie z prokreacją.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
colorfulflowers 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-06, 23:11   

Cytat

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?


Nazwa mojego bloga jest zbyt długa, dlatego po zbudowaniu odpowiedniego szablonu, który będzie mnie satysfakcjonował planuję od razu przejść na własną domenę i mieć w adresie swoje imię i nazwisko. Teraz nazwa mojego bloga zawiera mój pseudonim artystyczny wraz z przymiotnikiem i rzeczownikiem, nawiązującymi do fragmentu mojego ulubionego dzieła literackiego, które wspólnie tworzą nazwę, która nie była na szczęście zajęta;)


Cytat

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?


7 minut.

Cytat

Jak to wyglądało? Czy było trudno?


Nie było to trudne, ale nie zaprzeczę, że nazwa ta jest trudna do zapamiętania i wolałabym mieć w adresie tylko mój pseudonim artystyczny.

Cytat

Było ważne w jakim ma być języku?


Tak, zależało mi na nazwie w języku angielskim.

Cytat

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?


Niestety moja nazwa jest zbyt długa, żeby bez problemu ją zapamiętać.
 
  podziel si� tym postem na:
Happiness 
Blogger.Klub


Imię: Klaudia
Wiek: 26
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-08, 14:18   

Pomysł na nazwę wziął się z tematyki bloga. Wymyślenie jej było dość krótkie i spontaniczne, samo przyszło. Dążyłam do tego, by była to nazwa odwzorowująca to co się będzie tam znajdowało. Język nie był ważny, jednakże chciałam by było to po polsku.
Problemu z zapisem nie ma, z wypowiedzią zapewne także nie. ;)
Nie jestem do końca z niej zadowolona, ale zdążyłam się przyzwyczaić, więc zmieniać nie zamierzam.
 
  podziel si� tym postem na:
Oleandrra 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-10-09, 14:36   

Na początku była nazwa dosyć nietuzinkowa, bo jask-olka. Czyli zawierała moje imię. Później jaskółki, pierdółki i czynienie wiosny mi się znudziło, więc przechrzciłam się na Oleandrra.pl przy okazji przechodząc na swoją domenę. Oleandrra to mój nick w sieci, po wpisaniu go w google wyskakuje nie tylko mój blog, ale też profil na last.fm itp. I zdecydownie nie oleandra, bo musi być dwa R. Z przytupem. A poza tym oleandra to jakaś wróżka :D
______________________________________________________
jestem specjalistką od spraw damsko-męskich. jestem perfekcjonistką - w życiu i w kuchni (gdzie odpoczywam). lubię pieprzyć. czytaj mnie więcej tutaj
 
  podziel si� tym postem na:
sieah 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-10-13, 12:20   

Bo piszę głównie bzdury, choć czasem staram się je ubrać w rzetelne opakowanie, to wszyscy wiedzą, że 99% to amatorka.

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
Ok 15 sekund.
Jak to wyglądało? Czy było trudno?
Bynajmniej.
Było ważne w jakim ma być języku?
Nie.
Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
Nie sądzę.
 
  podziel si� tym postem na:
zetel 

Wiek: 23
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2013-11-03, 19:09   

Słowo zasłyszane na konkursie języka polskiego.
 
  podziel si� tym postem na:
Zaczytana 
Blogger.Klub

Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 38
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-11-03, 22:06   

Ja miałam początkowo w głowie inne nazwy, ale okazywało się, że są już zajęte, a nie chce kopiować tego co wymyślili inni (nawet na innych serwisach)...
Dałam "Rozwój? Cała naprzód?" bo to dla mnie jak rejs statkiem czasami płynę szybciej, czasami wolniej i mogę też zgubić kierunek...płynę jednak i każda mila morska to dla mnie wyzwanie i nowe emocje, doznania, wiedza:)
Drugi blog "leniuchowanie" to raczej dodatek i bardziej piszę go dla siebie niż dla innych. Nie mam hobby, którym zajęłabym się na stałe. Raz to jest decoupage, raz robótki ręczne innym razem malarstwo...Stworzyłam więc blog, na którym będę zamieszczała sposób wykonania swoich aktualnych "arcydzieł". Raz to będzie tort a innym razem wazon na kwiaty. Jeśli ktoś zaczerpnie z tego bloga inspirację to będzie to dla mnie miłe, ale nie jest to w tym przypadku celem samym w sobie:)
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-04, 19:43   

Dzięki kreatywnemu myśleniu!

Zależało mi, żeby nazwy blogów były łatwe do zapamiętania i oryginalne. Żeby czytelnik nie musiał łamać języka sylabizując jakieś niestworzone słowa podzielone myślnikami. Grunt to prostota i chociaż trudno na dzień dzisiejszy wymyślić oryginalną, niepowtarzalną nazwę domeny to jednak nie jest to niemożliwe.
 
  podziel si� tym postem na:
Ayano 
Blogger.Klub


Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 17
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-01-04, 20:20   

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
NIe mam bladego pojęcia czemu wybrałam taką. Znam piosenkę która ma tytuł "chyba może na pewno" ale czemu to się stało po częsci nazwą nie wiem. Taki kaprys XD

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
Około 15 minut, może mniej. Natknęłam się na nią jak przeglądałam śpiewnik w poszukiwaniu inspiracji

Jak to wyglądało? Czy było trudno?
Wystarczyło otworzyć książkę :P

Było ważne w jakim ma być języku?
Wolę nazwy polskie, bo jestem Polką. Takie przywiazanie do jazyka

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
NIe, jest prosta i raczej łatwo ja zapamietać
______________________________________________________
Opowiadania? Lubię, piszę, czytam

Ayano z http://chyba-takzwyczajnie.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
creativamente 
Blogger.Klub

Imię: Marta
Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 25

Wysłany: 2014-01-05, 16:30   

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
Nazwa pochodzi z włoskiego "creativamente" czyli "kreatywnie"
Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
Najpierw chciałam coś innego, ale oczywiście wszystkie nazwy są pozajmowane trudno znaleźć coś wolnego.
Jak to wyglądało? Czy było trudno?
Uwielbiam język włoski więc tak samo wyszło jakoś.

Było ważne w jakim ma być języku?
Jak wyżej ;p

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
Myślę, że tak, nazwa jest dosyć skompilkowana, lecz w dzisiejszych czasach to chyba nie problem, zawsze można dodać do zakładek, zasubskrybować, Ci którzy naprawdę będą chcieli i tak dotrą.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz