Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-06-03, 23:39
Autor Wiadomość
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-18, 19:12   

Kamysto napisał/a:

Nikt cie nie pozwie, chyba, że osiągniesz sukces. :P

Jeśli chodzi o klawisz Czytaj więcej. -.^. Ja zawsze klikam w napis tytułowy. Można zmienić kolor na czarny, ale nie uważam to za bardzo istotne.

Widget z najnowszymi wypełnia po prostu stronę. Dla mnie też jest bez sensu. Fajny by był, gdyby miał opcje wyświetlania obrazków przy tytułach. Wtedy to ładnie wygląda i jakąś funkcjonalność posiada.

Myślę, że jak chcesz coś dodać po prawej to jakiś fajny widget by się znalazł. Ale nie przesadzaj, bo z tą ilością dość ładnie wygląda. Maks jeszcze jeden.


Też myślałem, że większość klika w tytuł, ale może niektórzy po zejściu niżej i czytaniu leadu wolą klikać w drugi link, bo nie chce im się lecieć w górę. Czytelnik jest leniwy, trzeba mieć to na uwadze.

Coś pomyślę z tymi gadżetami. Jak pisałem, od jakiegoś czasu idę w minimalizm i wywaliłem całkiem sporo rzeczy. Im mniej tym lepiej.

Hmm, większość waszych opinii się pokrywa. Podumam jeszcze, a tym czasem jeśli ktoś znajdzie inną, jego zdaniem, wadę to niech da znać.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ttt4 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 15

Wysłany: 2013-10-25, 09:13   

Mnie odstrasza nagłówek. I czytaj więcej zrobiłabym bez ramki.
______________________________________________________
Żyj szczęśliwie!
 
  podziel si� tym postem na:
ania 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 30
Dołączyła: 10 Lip 2013
Posty: 96
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-25, 22:37   

Powiem tak. Drugi raz bym na bloga nie zajrzała.
I nie chodzi tutaj o czarno-białą kolorystykę.
1. Nagłówek jest straszny. Nieczytelny i dość nijaki (ok, może to zalatywać hipokryzją, bo mój wcale nie jest cudowny :P )
2. Skąd mieszane nazewnictwo w stronach pod nagłówkiem?
3. Zastanawiałeś się nad kolorowymi zdjęciami? Przy sprzętach ich kolory mają duże znaczenie.
4. Brakuje mi jakiegoś "pazura", który by mnie przyciągał ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Me From Mars 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-10-26, 15:42   

Blog jest czytelny, prosty, a ja takie lubię. Tylko nagłówek bardzo gryzie się z resztą strony, co potwierdzili chyba wszyscy w tym wątku. Zdjęcia mogą być czarno-białe, a jak będziesz chciał wrzucić coś w kolorze, to po prostu wrzucisz jakieś pojedyncze zdjęcie i to też nie zaburzy Twojej kompozycji.
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-01, 20:27   

ania napisał/a:

Powiem tak. Drugi raz bym na bloga nie zajrzała.
I nie chodzi tutaj o czarno-białą kolorystykę.
1. Nagłówek jest straszny. Nieczytelny i dość nijaki (ok, może to zalatywać hipokryzją, bo mój wcale nie jest cudowny :P )
2. Skąd mieszane nazewnictwo w stronach pod nagłówkiem?
3. Zastanawiałeś się nad kolorowymi zdjęciami? Przy sprzętach ich kolory mają duże znaczenie.
4. Brakuje mi jakiegoś pazura, który by mnie przyciągał ;)


Noo, za ten nagłówek od jakiegoś czasu się zabieram. Niedługo to zrobię, bo mi też się nie podoba, więc spoko.

O co ci chodzi z tym mieszanym nazewnictwem? Bo nie kumam

Czarno-białe zdjęcia są wyłącznie w tytułach. Po rozwinięciu tekstu zdjęcia (o ile jakieś są) są już w kolorze, więc jeśli uznam za ważne kolory to daję je później.
 
  podziel si� tym postem na:
Zaczytana 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 38
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-11-01, 20:49   

Myślę,że jeśli chodzi o mieszane nazewnictwo to kwestia pomieszania języków np. gry&aplikacje i obok social. Też jestem przeciwnikiem takiego mieszania, więc wydaje mi się, że to przedmówca miał na myśli:)
Reszty się nie czepiam, bo mój blog też mocno kuleje i wyszłabym na hipokrytkę:)
Jak się nauczę grzebać w html to i swój naprawię;)
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-01, 21:17   

Zaczytana napisał/a:

Myślę,że jeśli chodzi o mieszane nazewnictwo to kwestia pomieszania języków np. gry&aplikacje i obok social. Też jestem przeciwnikiem takiego mieszania, więc wydaje mi się, że to przedmówca miał na myśli:)
Reszty się nie czepiam, bo mój blog też mocno kuleje i wyszłabym na hipokrytkę:)
Jak się nauczę grzebać w html to i swój naprawię;)


Aa, o to chodzi. Tylko, że wiecie... to jest blog technologiczny i większość istotnych rzeczy w tym świecie nie ma oficjalnego, polskiego odpowiednika. Można tłumaczyć Social - Społecznościowe, ale to nie dość, że brzmi dziwnie, to na dodatek nie mówi tyle, ile powinno. Zamiast pisać Tech&Mobile napisać... co właściwie? Tech&Tel? Tech&Smart? A użyć wszędzie angielskich nazw również nie zamierzam, więc ten argument można o kant tyłka rozbić. Ale załóżmy, że jesteście usprawiedliwione, bo to nie wasza specjalność, albo coś...
 
  podziel si� tym postem na:
juankrk 
Blogger.Klub

Imię: Janek
Dołączył/a: 02 Lis 2013
Posty: 34
Miasto: Kraków / Polska

Wysłany: 2013-11-02, 17:22   

Byłbym za, gdyby... dotyczył na przykład czarno-białych fotografii. Tutaj niestety czuje jakby ktoś umarł ;)
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-02, 18:58   

juankrk napisał/a:

Byłbym za, gdyby... dotyczył na przykład czarno-białych fotografii. Tutaj niestety czuje jakby ktoś umarł ;)


Możesz mi to wytłumaczyć? Jak tematyka bloga miałaby wpłynąć na samopoczucie podczas przeglądania strony? Czarno-białe fotografie byłyby mniej czarno-białe od innych?
 
  podziel si� tym postem na:
juankrk 
Blogger.Klub

Imię: Janek
Dołączył/a: 02 Lis 2013
Posty: 34
Miasto: Kraków / Polska

Wysłany: 2013-11-02, 20:39   

Mam takie wrażenie, że specjalnie wszystkie fotografie są przerobione na czarno-biały kolor. Mi się to nie podoba. Możesz cały layout mieć w czerni bieli, zdjęcia w kolorze i nie byłoby w tym niczego złego. Po prostu bez koloru mi się strona wydaje taka "martwa". Każdy ma jakieś zboczenie, mi się podobają "ciemne" layout'y. Prosiłeś o opinię, to ją dałem :)
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-02, 22:10   

juankrk napisał/a:

Mam takie wrażenie, że specjalnie wszystkie fotografie są przerobione na czarno-biały kolor. Mi się to nie podoba. Możesz cały layout mieć w czerni bieli, zdjęcia w kolorze i nie byłoby w tym niczego złego. Po prostu bez koloru mi się strona wydaje taka martwa. Każdy ma jakieś zboczenie, mi się podobają ciemne layout'y. Prosiłeś o opinię, to ją dałem :)


Jasne, prosiłem, ale że twoja wcześniejsza opinia była niezrozumiała, to odpisałem.
 
  podziel si� tym postem na:
juankrk 
Blogger.Klub

Imię: Janek
Dołączył/a: 02 Lis 2013
Posty: 34
Miasto: Kraków / Polska

Wysłany: 2013-11-03, 17:05   

Mam nadzieję, że już teraz jest OK :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz