Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany:    Wątpliwości blogera

Temat do myślenia dla wszystkich piszących.
Piszesz bloga, tygodnie, miesiące, masz trochę komentarzy. Statystyki średnie, spadające w dół. Jesteś blisko zakończenia pisania. No bo po co nawalać w klawiaturę jak mało komentarzy, o współpracy z firmami nie ma mowy. Gdy widzisz, że dookoła miliony blogów lepszych od twojego, to już w ogóle odechciewa się wszystkiego.
Co robisz? Dostajesz olśnienia? Zmieniasz strategie. Nowy typ postów? Nowe tematy? Czy też odpuszczasz bloga na dobre? A może piszesz nadal to samo do tej samej grupy? I godzisz się na to, że Tobie nie dane jest, wypłynąć na szerokie oceany blogosfery.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-11-06, 11:47   

mariolinux napisał/a:

A może piszesz nadal to samo do tej samej grupy? I godzisz się na to, że Tobie nie dane jest, wypłynąć na szerokie oceany blogosfery.


Alabastrova się nie przejmuje statystykami. Piszę i zawsze będę pisała dla siebie, dla wąskiej grupy i nie zmienie tego.
Blogowanie z pasji widać, blogowanie dla hajsu i sławy też. A chyba lepiej jest być postrzeganym jako ktoś z ogromnym sercem, które wklada w to co robi. ;)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-11-06, 13:30   

Ja właśnie po roku takiego pisania zdecydowałam się na usunięcie bloga. Nawet sami czytelnicy pisali mi, że robię z bloga internet, po obmyśleniu nowej strategii i tak uznałam, że czas się rozstać, bo po co mi blog, który nie sprawia mi przyjemności, tylko raczej kłopot. Mam teraz drugiego, na razie jeszcze nie zaczęłam nic inwestować w niego, piszę bo piszę, ale lubię to i nie potrzeba mi nic więcej do szczęścia, a to się chyba liczy, prawda?
Więc tak jak Alabastrova pisze, jeśli więc kochasz to co robisz to wypnij się czarnym rowkiem na statystyki i komentarze, rób swoje i myśl nad tym jak możesz to tylko ulepszyć- choćby nie wiem co Bądź sobą- to cała tajemnica sukcesu :)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-11-06, 17:27   

Coś w tym jest :)
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-11-06, 17:44   

może spróbuj zrobić sobie przerwę i sprawdź czy nadal ciągnie Cię do pisania. Jeśli tak, to nie przejmuj się statystykami.
Przecież nie chodzi tylko o ten mityczny 'fejm', ale o fun ;)
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Emzzz 
Blogger.Klub


Imię: Emilia
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 70

Wysłany: 2013-11-07, 09:02   

Ja mam w swoim dobytku blogi, które umarły śmiercią naturalną. Jeśli nie masz o czym pisać i nie masz chęci tego robić, to jest jakiś znak - że może czas skończyć? że może zmienić tematykę? może w jakiś sposób odświeżyć bloga?
______________________________________________________
Publicystyka doprawiona garścią socjologii i szczyptą psychologii.

http://sceptycznajadzka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-07, 11:37   

Alabastova mieści się w wąskiej grupie blogowej szlachty.
W epoce Młodej Polski funkcjonowało takie pojęcie "sztuka dla sztuki".

[ Dodano: 07-11-2013, 11:46 ]
Smutny i pełen wzniosłych przemyśleń to może być blog na salon24 albo na Wirtualne Media, ale nie taki tradycyjny blog jaki ma dotrzeć do czytelnika z googla.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
oulinka 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 28

Wysłany: 2013-11-07, 13:38   

Od zawsze bloga pisałam dla siebie. Jasne, że się cieszę kiedy ktoś do mnie zagląda, komentuje ale nie jest to zależne od tego czy będę pisała dalej czy nie. Mam przerwy w blogowaniu ale nie są one zależne od statystyk a raczej od lenistwa.
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-09, 22:35   

O ja cież pierdziele... Nie ma czegoś takiego jak pisanie bloga dla siebie. Te dwie rzeczy się nie łączą. Ale nie ważne, bo i tak zaprzeczycie.

Co do głównego wątku... ciągle borykam się ze zbyt niskimi statystykami, ale wmawiam sobie, że tylko regularnością, cierpliwością i wytrwałością osiągnę sukces. Kiedy przez dłuższy czas jest źle, albo coraz gorzej to najczęściej rozmyślam, czasem przerywam pisanie na tydzień, dwa, a po obmyśleniu planu i nabraniu nowego doświadczenia uderzam ze zdwojoną siłą. Nie mam pojęcia co z tego będzie, jednak daję sobie trzy lata. Jeśli przez trzy lata nie zacznie się dziać to co chcę - odpuszczę. Wymyślę coś innego.
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-09, 22:53   

z początku nie ma się ugruntowanej pozycji w trybach machiny googla, trzeba czekać, potem liczba odwiedzin rośnie i wtedy czas na mocną pracę.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Demanufacture 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-11-10, 00:20   

Hmm... to jest tak, jak powiedzieli inni. Piszesz sam dla siebie, nie ma co się przejmować komentami bądź ich brakiem.
Pierwszego mojego bloga pisałam około 4 lat. Dopiero po dwóch stał się popularny, potem coraz bardziej i bardziej, co finalnie doprowadziło do jego zamknięcia, ale pisałam dla siebie, a nie dla innych. Alabastrova dobrze prawi-z reguły widać, kiedy piszesz dla siebie/ludzi, a kiedy dla czegoś innego.
______________________________________________________
nie ufaj widokówkom..

http://nie-wszystkojasne.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-10, 10:56   

Bo to tak zawsze jest, że najpierw masz wielką wizję, dużo zapału a później, kiedy nie widzisz efektów zastanawiasz się, czy czasami nie złożyć broni i się nie poddać. Od razu w tym momencie przypomina mi się taki obrazek dwóch poszukujących skarbu mężczyzn. Jeden dopiero zaczyna kopać, ma mnóstwo siły i wie, że skarb znajdzie a drugi odchodzi z kilofem i rezygnuje, kiedy jest niespełna pół metru od skarbu.

Może właśnie w taki sposób trzeba postępować. Nigdy nie tracić wiary, bo może okazać się, że od sukcesu dzieli nas tylko chwila, jeden dzień, jeden artykuł a jeśli się poddamy to co wtedy? Przyjdzie ktoś inny, ktoś, kto będzie wierzył, że da radę. I da... a my będziemy sobie pluć w brodę. :zdziwko:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz