Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-11-08, 22:12   

kamiltatry napisał/a:

Kamysto napisał/a:

Szukałem czegoś, co pokazałoby mi statystyki mniej popularnych fraz - nie znalazłem.

Jest takie narzędzie planowania słów kluczowych. Dostępne w Google Adwords - nie trzeba uruchamiać kampanii reklamowej i można korzystać za darmo.

Po wejściu do tego narzędzia, w pierwszym okienku (szukaj propozycji nowych słów kluczowych i grup reklam) wystarczy wpisać jakieś słowo i kliknąć wyświetl propozycje. Wtedy przenosi się do właściwej części tego narzędzia, gdzie można sobie sprawdzać popularność rozmaitych fraz w Google. Frazy wpisuje się w okienku produkt lub usługa, a wyniki pojawiają się w zakładce propozycje słów kluczowych.


Wiem już znalazłem to, ale dzięki.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

morzemysli 
WordPress.Klub


Wiek: 38
Dołączył/a: 11 Lis 2013
Posty: 42
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-12, 08:26   

Zajmuję się pozycjonowaniem zawodowo (można tak powiedzieć). Oczywiście każdą stronę można pozycjonować na określone frazy. Niemniej - czy warto... Blogi nietematyczne, a lifestylowe raczej są nietematyczne średnio opłaca się pozycjonować. Problem w tym, że trudno określić grupę docelową w tematyce, która jest inna z każdym postem. Raczej zastanowiłbym się nad budowaniem społeczności wokół takiego bloga.
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-12, 10:05   

morzemysli napisał/a:

Blogi nietematyczne, a lifestylowe raczej są nietematyczne średnio opłaca się pozycjonować. [..]
Raczej zastanowiłbym się nad budowaniem społeczności wokół takiego bloga.


Czy to zagadnienie nie jest warte nowego tematu, szerokiego omówienia ? To jest kwestia tak złożona i tak ważna ,że dla wielu szczególni mniej doświadczonych trudna do kompleksowego ogarnięcia.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
morzemysli 
WordPress.Klub


Wiek: 38
Dołączył/a: 11 Lis 2013
Posty: 42
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-12, 10:35   

@A. Monteprata - z pewnością jest. Temat, a nawet pewnie i dział. Opracowań w sieci jest mnóstwo, książek jeszcze więcej, a doświadczenia ludzi, którzy się tym zajmują - w sumie niewiele. Można byłoby pomyśleć o takim temacie, aby dzielić się opiniami jak to robić, jak to działa.
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-12, 10:58   

morzemysli napisał/a:

Można byłoby pomyśleć o takim temacie, aby dzielić się opiniami jak to robić, jak to działa.

To jest naprawdę dobry pomysł . Zderzenie teorii z doświadczeniem i synteza w temacie. Świetny pomysł.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-11-12, 15:47   

A. Monteprata napisał/a:

Czy to zagadnienie nie jest warte nowego tematu, szerokiego omówienia ?


Ale co tu jest do omówienia jak to raczej oczywiste ? Na blogi tematyczne wchodzą ludzie zainteresowani danym tematem np nowinki technologiczne. Dlatego warto jest go pozycjonować pod frazami związanymi z tematyką bloga.

Blogi lifestylowe koncentrują się bardziej na autorze bloga. Czytelnicy powinni być zainteresowani punktem widzenia samego Bloggera na różne tematy. Tutaj nic nie da wypozycjonowanie jednego chwytliwego artykułu, bo taki bloger chce być czytany na bieżąco.
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-12, 15:53   

Po wszystkich zmianach , mój w takim razie będzie tematyczno-lifestylowy. Taki chyba wymaga troszkę pozycjonowania.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-11-12, 16:22   

To zależy na czym Ci zależy:

a) Na małej grupie stałych czytelników którzy czytają blog na bieżąco

b) Na dużym ruchu na stronie, który w 90% generują starsze posty dobrze wypozycjonowane w wyszukiwarkach.

Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, które nie dotyczą tylko blogów, również serwisów internetowych. Chociaż dzisiaj te granice już mocno się zacierają.
 
  podziel si� tym postem na:
morzemysli 
WordPress.Klub


Wiek: 38
Dołączył/a: 11 Lis 2013
Posty: 42
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-12, 16:56   

A. Monteprata napisał/a:

Po wszystkich zmianach , mój w takim razie będzie tematyczno-lifestylowy. Taki chyba wymaga troszkę pozycjonowania.


Znowu powstaje pytanie jaka tematyka, jaki dobór słów kluczowych itd...Wszystko zależy od wielu czynników, które trudno podać ot tak.
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-12, 17:08   

moje opisy:

1
Moda, kulinaria, motoryzacja, sztuka, architektura, kultura, jedzenie, podróże - to wszystko mnie inspiruje.
Kiedy kolejne rzeczy mnie zaciekawią, przemyślenia chcę zamieniać w teksty i dzielić się nimi z Wami.

2
Jestem skromnym człowiekiem, amatorem dobrego gustu. Inspiruje mnie tradycja i to jak w wielu dziedzinach wpływa
na mentalność kulturę i sztukę - na współczesność.
Chcę promować szacunek dla upodobań i dokonań naszych poprzedników. To mnie zachęca do pisania lifestylowego bloga, pobudza do komentowania wielu rzeczy pokazujących się
w kulturze, modzie, obyczajach.

Podsumowując:
Czasem opisze nowy trend, czasem podam przepis, itd. Znajdzie się tez taki moment napisze opinię o sytuacji widzianej na ulicy , w kawiarni, sklepie, w prasie etc.

To będzie taki blog z lekka zmiksowany. Jeśli mówimy na moim przykładzie.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-26, 15:45   

A ja zaczęłam od kilku dni trochę katalogowac bloga - zastanawiam się, czy powinnam umieszczać linki zwrotne do katalogów? czy ma to jakieś przełożenie? Czy ewentualnie mogę stworzyć dodatkową podstronę na same linki zwrotne? Czy powinna być ona łatwo widoczna, czy mogę ją odrobinę ukryć (np. umieścić tylko w stopce), bo może nie weryfikują tego "ludzie" a sposoby maszynowe?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-26, 16:28   

Mało jest katalogów, do których warto dodać swój link (tych najbardziej wartościowych zapewne kilka a wpisy nie są darmowe). W większości przypadków są bezwartościowe a taki zwrotny url pomaga szybciej indeksować podstrony tego słabego katalogu. Twojego bloga też zindeksuje, tylko trzeba zwracać uwagę na to ile wychodzących linków jest na takiej podstronie z Twoim wpisem.

Miałem kiedyś wydzieloną zakładkę z linkami do katalogów, ale ją wywaliłem. Lepiej dbać o linki (dofollow i nofollow) na dobrych blogach czy stronach o podobnej tematyce.

Do tego odpowiednio dobrane tytuły postów i trochę słów kluczowych w unikalnej treści. Pisanie dla ludzi i pod wyszukiwanie w jednym, ale bardziej dla ludzi. Jak człowiek przeczyta, uzna, że fajne - to puści dalej. Jak wejdzie i zobaczy, że to bełkot dla robotów, to wyjdzie i nie wróci.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz