Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 15:20   

Patryk napisał/a:

Do momentu wymuszenia komentarzy g+ na youtube o tym serwisie wiedziało w polsce może 200 osób - głównie pracowników google i firm pozycjonerskich.
:rotfl: czyli +186 jakie mam na liczniku wyklikali mi pracownicy google i spamerzy? Dobrze wiedzieć :D

Dla zwykłego Kowalskiego będzie to drugi fejs. Nie dziwię się zatem, że nie mamy masowych migracji. Chociaż może się okazać, że aktualne zmiany na fb lub znudzenie zmieni sytuację.

Nie zapominajmy na jakim forum jesteśmy. To miejsce dla specyficzniej grupy, która szuka różnych sposobów na promocję. Większość posiada bloga na bloggerze, więc bez większego wysiłku może używać Google+ (sugestie lub automatyczne publikowanie postów na profilu) i jedynie na tym zyskać.

Sporo osób ma większy ruch z Bloggera (listy czytelnicze - obserwatorzy) niż z Facebooka - warto ich mieć także wśród obserwatorów na G+ jak się okaże, że ten gadżet zostanie wycofany (a wiele na to wskazuje).

--------------
zobacz także => społeczności w Google plus
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-12-05, 19:16   

mnie tylko irytuje wymuszanie danych osobowych. tak jak na jutubie da(ło?) się to obejść, tak g+ bezdyskusyjnie zawiesza kanał do momentu podania imienia i nazwiska.
albo to ja coś źle robię?
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 20:53   

Cytat

mnie tylko irytuje wymuszanie danych osobowych. tak jak na jutubie da(ło?) się to obejść, tak g+ bezdyskusyjnie zawiesza kanał do momentu podania imienia i nazwiska.
albo to ja coś źle robię?
profil prywatny powinien zawierać prawdziwe dane - imię i nazwisko. Nie musisz jednak podawać obu jednocześnie - może być np. Arkadiusz N., A. Narowski - rozmawialiśmy o tym przy okazji tematu o profilach Google plus. Masz tam również informację o tym, że możesz powiązać swojego bloga z utworzoną stroną - a ta może mieć już dowolną nazwę (zgodną z regulaminem).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-12-05, 21:41   

Htsz napisał/a:

Masz tam również informację o tym, że możesz powiązać swojego bloga z utworzoną stroną - a ta może mieć już dowolną nazwę (zgodną z regulaminem)


o tym wiem, tylko właśnie brakuje mi takiej opcji jak na fb - zakładania strony (fanpage) bez posiadania profilu prywatnego...
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 22:24   

matpilch napisał/a:

brakuje mi takiej opcji jak na fb - zakładania strony (fanpage) bez posiadania profilu prywatnego...
może kiedyś się pojawi. W tej chwili spotkałem się z tym jedynie przy okazji wizytówki firmowej. Wpis z miejsc google został przeniesiony do strony google plus i powiązany z mailem, które nie ma prywatnego konta g+.


//abstrakcyjne myśli//
Nie mam jak tego wypróbować, ale może założenie profilu, strony a następnie skasowanie (zamknięcie) profilu spowoduje, że strona nie zniknie i z tego maila nadal będzie można nią zarządzać?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-12-05, 22:52   

Htsz napisał/a:

//abstrakcyjne myśli//
Nie mam jak tego wypróbować, ale może założenie profilu, strony a następnie skasowanie (zamknięcie) profilu spowoduje, że strona nie zniknie i z tego maila nadal będzie można nią zarządzać?


Taka ciekawostka.

Zaczęło mnie ostatnio drażnić, że na googlowych hangoutach nie mogę ustawić statusu "niewidoczny". Nawet jak ustawiłem w Gmailu albo desktopowym Google Talku, to i tak wszystko psuł smartfon z Androidem, na którym Hangouty mówiły "niet!" i wisiałem ciągle dostępny albo "zaraz wracam". Ostatecznie wyłączyłem sobie Google+ w ustawieniach domeny (przypomnę, że mam Aplikacje Google w swojej domenie). Czyli nie mam już GTalka, profilu Google+ i nie mogę komentować na YouTube (co akurat mi nie przeszkadza, ale ja nie o tym).

Tymczasem udało mi się właśnie wbić na zapomnianą stronę G+ mojego upadłego bloga. I bez większego problemu mogę na nim coś opublikować. Mimo że teoretycznie nie ma mnie na G+.

Więc Twój scenariusz, Htsz, może być całkiem realny.
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-06, 00:53   

Htsz napisał/a:

Dla zwykłego Kowalskiego będzie to drugi fejs.

Nie będzie. Mam w rodzinie trochę osób starszych, radzących sobie z fejsem które mnie pytają "jak wyłączyć to google+". Młodsze osoby również nie są przekonane do g+. Może i google odniesie sukces z tym całym g+ (użytkowników jak dotychczas zdobywa poprzez wymuszanie korzystania z niego), ale przez najbliższe lata zdecydowanie będzie to społecznościowa martwych dusz. Przynajmniej w europie.

Cytat

Nie zapominajmy na jakim forum jesteśmy. To miejsce dla specyficzniej grupy, która szuka różnych sposobów na promocję. Większość posiada bloga na bloggerze, więc bez większego wysiłku może używać Google+ (sugestie lub automatyczne publikowanie postów na profilu) i jedynie na tym zyskać.


Cytat

Sporo osób ma większy ruch z Bloggera (listy czytelnicze - obserwatorzy) niż z Facebooka - warto ich mieć także wśród obserwatorów na G+ jak się okaże, że ten gadżet zostanie wycofany (a wiele na to wskazuje).


zostanie wycofany lub przerobiony na funkcjonalność g+ - ot kolejne wymuszenie i fala niezadowolenia jak w przypadku komentarzy na YT.

Dlatego w dalszym ciagu twierdzę, że g+ należy ignorować i wyłączać tam, gdzie nie jest absolutnie niezbędne.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-06, 01:35   

Patryk napisał/a:

Nie będzie. Mam w rodzinie trochę osób starszych, radzących sobie z fejsem które mnie pytają jak wyłączyć to google+. Młodsze osoby również nie są przekonane do g+
Czytam opinie na ten temat od kiedy się pojawiło G+. Wiele osób twierdzi, że są tam pustki i drugi facebook im nie jest potrzebny.
Dlaczego te osoby chcą wyłączyć Google+? pytałeś?
Pamiętasz falę niezadowolenia ze śledzika na NK? przecież śledzik jest dokładnie tym samym co tablica na facebooku - a tutaj jakoś nie ma o to pretensji ;) Zaczynają dopiero być, bo facebook próbuje na siłę powiedzieć nam co jest dla nas fajne.
Moja ciocia - płynąc na fali wszechobecnego niezadowolenia - także chciała to skasować (śledzika) póki nie wytłumaczyłem jej do czego służy i jak może wykorzystać w pracy.

I z tym się spotykam najczęściej. Blogerzy jeszcze nie wykorzystują całego potencjału jaki drzemie w posiadaniu g+, nie wiedzą jak tego używać mimo, że bez problemu radzą sobie na fb. Jeden z plusów wymieniłeś - authorship. Świetna sprawa pomagająca budować wartość marki i pozwalająca na wyróżnienie się w wynikach wyszukiwania.

Nikogo jednak nie zamierzam zmuszać do używania, szczególnie konkurencji ;P

Patryk napisał/a:

zostanie wycofany lub przerobiony na funkcjonalność g+
To się już dzieje, bo obecnie promowanym gadżetem jest "Obserwatorzy Google+" - pisałem o nim na forum.

Patryk napisał/a:

Dlatego w dalszym ciagu twierdzę, że g+ należy ignorować i wyłączać tam, gdzie nie jest absolutnie niezbędne.
Jak już wspomniałem jest to specyficzne forum. Masz tu ponad 4500 osób, które korzystały z blogspota a wątek dotyczy sposobów wykorzystania tego narzędzia do promocji swojego bloga. Skoro Google+ zintegrowało się już z wieloma usługami, to znaczy, że czeka to również inne, w tym Bloggera (a przecież już jakiś czas temu sporo dodano w tej kwestii).

Nic na siłę, ale taka sytuacja:

Patryk napisał/a:

przez najbliższe lata zdecydowanie będzie to społecznościowa martwych dusz. Przynajmniej w europie.
będzie wszędzie, jeżeli ludzie będą chcieli przychodzić na gotowe zamiast budować swoje kręgi sami. Jest coraz więcej polskich społeczności, które nie świecą pustkami a dyskutuje się tam lepiej niż na fb.

Nikt nie będzie miał setek wejść z plusa jeżeli nie zadba o swój profil. Jak przestaniesz dodawać posty na tablicy FB efekt będzie taki sam.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-12-06, 02:23   

Cytat

Blogerzy jeszcze nie wykorzystują całego potencjału jaki drzemie w posiadaniu g+, nie wiedzą jak tego używać
bo jest mało tutoriali przystępnych i popartych praktycznymi przykładami. Dobrą robotę robią filmiki od googla (np ten z miłośniczką kulinariów), ale żeby coś upowszechniło , trzeba uczyć naprawdę łopatologicznie.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz