Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-06-03, 23:41
Autor Wiadomość
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany:    [ocena] Blog filmowy wasze opinie i sugestie

Witam

Chciałem Was prosić o opinie na temat mojego bloga KoneserzyKina.pl .

Krótki opis: Jak sama nazwa wskazuje blog poświęcony jest filmom, a w szczególności ich wydaniom na płytach Blu-ray i DVD.
Znajdziesz tutaj zdjęcia mojej kolekcji, szczegółowe opisy każdego wydania, comiesięczną listę premier na rynku wydawniczym z całego świata oraz rozmaite ciekawostki dotyczące wydań filmów.

Zapraszam do komentowania samego bloga jak i wpisów.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-01-08, 13:32   

Poprzyczepiałbym się kilku drobiazgów estetycznych:

1. Wyróżniony tekst w treści wpisów oznaczasz na zielono. W tym samym kolorze masz też linki (np. pod nagłówkami tekstów i w pasku bocznym), więc moją instynktowną reakcją było najechanie myszą na wyróżnione teksty i szukanie odnośnika. A tu gucio, nie ma. ;)

2. Reklama Adsense pod nagłówkiem bloga - nie dałoby rady dopasować jej szerokości do szerokości szablonu i pozbyć się tego kilkupikselowego marginesu między nią a treścią?

3. Pole "O autorze" pod treściami rozpaczliwie prosi się o uzupełnienie. ;)

4. Tekst "Valid W3C (X)HTML5 Website" w stopce (wraz z grafiką) jest do wyrzucenia. Raz, że link do walidatora sprawdza zupełnie nie tą stronę, co trzeba i nie służy niczemu sensownemu, dwa - czasy chwalenia się poprawnością (X)HTMLa i linkowaniem do walidatora trwały krótko i minęły bezpowrotnie. ;)

W każdym razie całkiem ładnie i czytelnie, przyjemna kolorystyka. Jestem na tak. :cool:
 
  podziel si� tym postem na:
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-01-08, 15:47   

Zielony tekst stosuję, aby ożywić trochę wpisy i żeby kolor współgrał z resztą szaty graficznej. Jednak może niektórym się to kojarzyć z odnośnikiem.

Reklamę zmieniłem na większą i teraz troszkę wystaję także nie wiem która wersja lepsza. Niemniej bardziej dopasować się już nie da.

Pewnie coś niedługo skrobnę i umieszczę w polu "o autorze", ale chciałem tam wstawić zdjęcia kolekcji, która teraz jest nieodpowiednio wyeksponowana przez remont.

Dzięki za pierwsze uwagi i czekam na kolejne.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2014-01-08, 17:00   

a myślałeś o dodaniu jeszcze jakiegoś koloru? to by rozwiązało problem z linkami i wyróżnieniami. :)
generalnie pod względem kolorystycznym jest nudno.

reklamy mam wyłączone, więc widzę jedynie białą plamę w miejscu, w którym jak się domyślam, powinien być adsense. też słaby pomysł.

jeżeli chodzi o treść, to brakuje mi trochę więcej informacji odnośnie samych filmów. średnio mi się widzi czytanie o pudełkach ;)

lubię efekt hover na linkach do wpisów. :hyhy:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-01-08, 17:41   

Raczej nie chcę robić choinki i będę się trzymał tych kolorów. Reklama jest widoczna pod menu, nie jak pewnie sądziłaś obok loga. Pole jest tam po prostu puste, ponieważ nie bardzo widzę co bym mógł tam umieścić.Co do treści to nie chce skupiać się na filmach, bo takich blogów jest sporo, a moim tematem przewodnim są właśnie wydania czy jak to ujęłaś pudełka. :) Wbrew pozorom jest sporo ludzi którzy zwracają na nie sporą uwagę, a i niekiedy większą niż na sam film. Jednak masz chyba trochę racji i postaram się wpleść parę zdań na wstępie o samym filmie.
 
  podziel si� tym postem na:
mopsta 
Blogger.Klub

Imię: Jacek
Dołączył/a: 08 Maj 2011
Posty: 36

Wysłany: 2014-01-10, 13:30   

Podoba mi się design.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-01-11, 01:28   

Na plus, że piszesz o wydaniach na dvd/blu-ray. Promocja oryginalnych filmów jest zawsze na plus. Ja bardzo lubię kupować pakiety filmowe - pod warunkiem, że nie są zbyt drogie.

Za dużo reklam.

Nie wczytywałem się w bloga, więc jeszcze nie wiem, z czym to się je. Jutro dam tam komentarz czy też spam. ;P

Pozdrawiam
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-02-17, 11:22   

Zapraszam do oceny.
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-02-17, 18:32   

Wygląd bloga na pierwszy rzut oka jest przejrzysty, dobrze zaprojektowany i idzie w dobrym kierunku. Zapewne w przyszłości będziesz dodawał charakterystyczne dla siebie elementy. Według mnie ocena bloga nie powinna polegać na szukaniu błędów pod lupą tylko na pierwszym wrażeniu. Pierwsze wrażenie - nie jest źle.
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-17, 19:53   

Jak dla mnie trochę za surowo. Ładnie, przejrzyście, ale surowo.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz