Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-09-24, 23:16
Autor Wiadomość
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany:    [opinia] Idźcie się leczyć

Zwlekałam z założeniem tego tematu i zapytaniem o mój drugi blog, czekałam na właściwy moment, który właśnie nadszedł.

Oto link: idzciesieleczyc.blogspot.com

Zastanawiam się, czy ciągnąć to dalej.

Z założenia miał to być "pamiętnik", coś do poczytania dla osób znajdujących się w podobnej sytuacji, a potem już dla wszystkich, bo chyba każdy choć trochę interesuje się medycyną i lekarzami. A skoro pamiętnik, to wrzuciłam jeszcze kilka tematów, którymi zajmuję się z okazji gap year, czyli fotografię, blogi, kuchnię i przemyślenia.

Ale nie potrafię popatrzeć na tą stronę obiektywnym okiem i muszę zapytać o zdanie. Czytalibyście?

Wygląd chwilowo jest sprawą drugorzędną. Wiem, że jeszcze do dopracowania, ale patrzeć się da.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-03-12, 22:29   

"Co jest nie tak?" to dobre pytanie. Piekielnie ciekawi mnie, dlaczego żadna z osób, które z tego forum trafiły na blog uciekły stamtąd w popłochu :D
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-03-13, 21:42   

Tak się zastanawiam czy w Twoim przypadku nie lepiej tych 2 blogów połączyć w jeden... Ja bym chyba tak zrobiła.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-03-13, 23:47   

No właśnie niedawno postanowiłam wprowadzić do kosmetycznego elementy pseudolifestylowe i doszłam do podobnego wniosku.
Ale jednak mam alternatywny pomysł na ogół i tematy poruszane na blogu niekosmetycznym, tylko teraz priorytetem byłaby zmiana adresu na mający podobne znaczenie, wpadający w ucho, ale jednak inteligentniejszy. Może być z angielszczyzny. Ale nic nie przychodzi mi do głowy, może Tobie? Pytałam już prawie wszystkich, ale tutaj chyba jeszcze nie.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-03-15, 10:14   

Ale piszesz do tych samych ludzi przecież (chyba, że się mylę i masz inne grupy docelowe na 2 blogach) - to po co to rozdzielać? ja bym wszystko zjednoczyła pod szyldem "Puszysława"
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-15, 11:41   

Moim zdaniem połączenie tych blogów to najgorsze co możesz zrobić. Odkąd trafiłam na forum obserwuję twojego bloga - idź się leczyć, natomiast na puszysławę zerknęłam tylko raz bo blogów o podobnej tematyce jest mnóstwo i ciężko się wyróżnić. Widzę, że do Puszysławy włożyłaś sporo pracy, więc nie widzę problemu w prowadzeniu obu blogów osobno. Jeżeli je połączysz to po pierwsze - zmieszasz oba blogi razem i zrobi się chaos oraz niepotrzebny przepych. Będzie za dużo postów o różnorakiej tematyce i nikt się nie połapie. Po drugie - stracisz czytelników z obu blogów. Jeżeli ktoś czyta Cię na idź się leczyć to nie interesują go kosmetyki, zwłaszcza, że nie poruszałaś tej tematyki na blogu i na odwrót. Ludzie wchodzący na Puszysławę kiedy nagle zobaczą posty o medycynie poczują się zagubieni i odejdą. Tyle w kwestii łączenia obu blogów.

Odnośnie idź się leczyć to powiem Ci co od razu rzuca się w oczy. Twój blog ma bardzo mocną tematykę, którą może się obronic - medycyna + studia medycyny. To jest tak obszerny temat, który zapewniłby Ci wpisy na kilka lat na spokojnie. Sama chętnie wchodziłabym na bloga poruszającego temat medycyny/studiowania opisany nie przez portal a przez blogerkę z krwi i kości. Tymczasem co widzi czytelnik wchodząc na bloga pierwszy raz podczas scroolowania? Blog lifestylowy.

Wiadomo, że nie można trzymać się kurczowo jednej tematyki, bo a) w końcu się wypali, b) czytelnik się znudzi/nie przewiduje innych postów niż lekarskie przy wchodzeniu na bloga. Jednak nie ma nic złego w głównych tematykach, które dominują bloga. Widzę w Idź się leczyć duży potencjał jeżeli poświęcisz mu dużo uwagi i będziesz się kierować zasadą powiedzmy: 70% wpisów o tematyce medycyny, 30% lifestyle.

No i Puszysławę również bym prowadziła osobno, skoro włożyłaś w to tyle pracy. To tyle ode mnie :)
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-15, 14:28   

Dla mnie z punktu widzenia czytelniczki blogowej sporym utrudnieniem jest, jeśli bloger w pewnym momencie zmienia adres do swojego bloga lub dokonuje tym podobnych zmian. Ciężko się przestawić. Idź się leczyć jest, z mojego punktu widzenia świetnym blogiem i chyba będę częściej wchodzić :) . Gdybyś połączyła oba, to mógłby powstać niepotrzebny chaos.
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-03-16, 11:01   

Adres bloga będzie podwójny, powinien być aktywny zarówno ten, jak i nowy - bez blogspot.com i ze znacznie bardziej melodyjną i medyczną nazwą, medycznym wyglądem i mam nadzieję - z czasem większą ilością postów na temat, bo choć na razie nie jestem w stanie pisać o tym w większym stopniu {bo jak widać w nagłówku, nie jestem jeszcze nawet studentką, więc przedstawiam moje aktualne spojrzenie na sprawę} to wprowadzę większy porządek i będzie się dało wszystko ogarnąć, mam nadzieję. Oby mi się wszystko udało! Wtedy będzie super.
Cieszę się, że się odezwałyście, bo pod tekstem traktującym o takiej jednej korze takiego jednego drzewa przeczytałam, że ciężki! o.O
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
MadeByKate 
Blogger.Klub


Dołączyła: 17 Mar 2014
Posty: 34
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2014-03-17, 20:24   

Zgadzam się z osobą, która zauważyła, że tematy lajfstajlowe dominują. W czasie wizyty na Twoim blogu było o wiele więcej tematów nie związanych z nazwą, a szkoda, bo po poście z 11 marca przewinęłam czym prędzej na dół, żeby przeczytać tytuł kolejnego posta, potem kolejnego...a tu zonk ;-)
______________________________________________________
https://m-b-k.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz