Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany:    [Blogger] Ktoś skopiował całego mojego bloga, co robić?

Dzisiaj natknęłam się na stronę http://skrzatowisko-new-y....blogspot.com/, będącą ewidentną kopią mojego bloga http://skrzatowisko.blogspot.com/. O ile jednak nie byłabym aż tak bardzo zdziwiona, gdyby ktoś "pożyczył" sobie coś ode mnie i wkleił na inną stronę i w takiej sytuacji mogłabym sobie miło z tą osobą porozmawiać, o tyle ta strona jest po prostu kopią idealną - włącznie ze wszystkimi linkami, odnośnikami do innych stron pod tekstami, do pewnego czasu, jakby kopiowanie się nagle "zawiesiło", a do autora nie mogę dotrzeć...Pierwszy raz widzę coś takiego. Jestem laikiem i pytam - jak takie coś mogło powstać? Zamierzam to zgłosić jako naruszenie praw autorskich przez formularz bloggera. Proszę tylko o odpowiedź na moje pytanie, o co chodzi.
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-02-28, 18:30   

Ktoś mógł robić ordynarne kopiuj-wklej, a mógł też do tego napisać automat zaciągający treści np. poprzez RSS. Trudno powiedzieć, o co chodzi, ale zazwyczaj takie strony obliczone są na pozycjonowanie się w Google (często lądują wyżej od oryginału) i zarabianie na reklamach.

Coraz częstszy przypadek.

Ciekawostką jest, że Google chyba widzi, co się dzieje - Matt Cutts tweetnął dziś link do formularza, gdzie można zgłosić linki do agregatorów treści, które wylądowały wyżej od oryginałów -> https://twitter.com/mattc...22708157435904. Nie wiem, czy zbierają te informacje w celach eksperymentalno-badawczych, czy jednak coś pichcą po cichu, ale poczekajmy.
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2014-02-28, 18:58   

Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, że na samo hasło "skrzatowisko" strona nie wyświetla się wyżej od mojej, trzeba wyszukiwać ją przez połączenie "skrzatowisko" + najczęściej "tytuł książki", a wtedy wyskakuje w nielicznych przypadkach - sprawdziłam w ten sposób kilka tytułów. Więc pozostaje mi póki co formularz, o którym wspomniałam. Mam jeszcze jedno pytanie: lepiej zgłosić do jako naruszenie praw autorskich czy podszywanie się pod moją osobę?
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
maly7 
Blogger.Klub

Imię: Grzegorz
Wiek: 40
Dołączył/a: 28 Sty 2014
Posty: 23

Wysłany: 2014-02-28, 19:23   

Miałem identyczny problem. Zgłosiłem to obsłudze i zablokowali blog. W dodatku okazało się, że treść kopiuje jakiś dzieciak ze szkoły na zaliczenie tworzenia bloga. Dla niego pech - podpisywał się z imienia i nazwiska. Znalazłem go na FB, jego szkołę... napisałem do dyrekcji wyjaśniając sprawę...

Po kilku dniach dostałem odpowiedź, przeprosiny i zapewnienia, że wyciągną z tego konsekwencje (ponoć zrobiono apel i tłumaczono raz jeszcze przepisy praw autorskich).

Zgłoś jako naruszenie praw autorskich.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-02-28, 23:06   Usuwanie treści naruszających prawa autorskie z Google

Postanowiłem poprawić tytuł tematu, bo "Automatyczna kopia bloga" sugerowała mi raczej coś innego.

Podobne zgłoszenie pojawiło się niedawno na grupach Google => https://productforums.goo...-pl/XbYK_cTj-Qc - wygląda na jakieś automaty do kopiowania treści. Dane właściciela profilu są raczej fikcyjne.

skrzatix napisał/a:

Zamierzam to zgłosić jako naruszenie praw autorskich przez formularz bloggera.
Podajmy jeszcze odnośnik do tego formularza => https://support.google.co...shooter/1114905 -> Blogger/blogspot -> Mam problem prawny niewymieniony powyżej -> Znalezione przeze mnie materiały mogą naruszać moje prawa autorskie -> Tak. Jestem właścicielem praw autorskich lub mam upoważnienie do działania w imieniu właściciela wyłącznego prawa, które zostało przypuszczalnie naruszone -> klikamy w link, który przeniesie do formularza (warto przeczytać wszystkie informacje, [bezpośredni link do tego miejsca])

Zgłaszajcie wszystkie przypadki. Od Najlepszych Współtwórców też już poszła informacja do ekipy. Mam nadzieję, że zajmą się tym szybko i skutecznie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
nittka 
Blogger.Klub


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2014
Posty: 53

Wysłany: 2014-03-17, 17:04   

Mam pytanie czy można taki kod blokujący zapis obrazków oraz treści przed kopiowaniem wstawić na blogspot? Szukam właśnie takiego kodu, bardzo by się przydał.
______________________________________________________
Pozdrawiam cieplutko,
kobaltowa-sowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-03-17, 17:23   

nittka, jest wiele sposobów na to by zablokować możliwość kopiowania treści ze strony, ale nabiorą się na to tylko niedoświadczeni użytkownicy.

Wczytam sobie Twój kanał RSS (wiele osób ma ustawiony na pełny) albo wyłączę JavaScript w przeglądarce i mam obrazki bez zabezpieczenia ;=)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
nittka 
Blogger.Klub


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2014
Posty: 53

Wysłany: 2014-03-17, 17:37   

Tak, tylko że zamierzam stworzyć drugiego bloga, fotograficznego i bardzo by mi się taki uniwersalny kod tam przydał. Bo o moje hand made się nie boję, że ktoś sobie pokopiuje.
______________________________________________________
Pozdrawiam cieplutko,
kobaltowa-sowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2014-03-17, 18:25   

nittka napisał/a:

Tak, tylko że zamierzam stworzyć drugiego bloga, fotograficznego i bardzo by mi się taki uniwersalny kod tam przydał.
Tylko że tak czy siak nic Ci nie da jak trafi tam ktoś kto potrafi używać google i bardzo obrazek chce. Nieogarnięty zrobi printscreena i będzie miał to co chce ;)
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-17, 18:32   

najbezpieczniej jest chyba stworzyc znak wodny i dodawac go w programie graficznym.
 
  podziel si� tym postem na:
adambibliotekarz 

Imię: Adam
Dołączył/a: 03 Kwi 2014
Posty: 55
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2014-04-11, 13:55   

Jest coś takiego jak policja internetowa?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-11, 16:05   

adambibliotekarz napisał/a:

Jest coś takiego jak policja internetowa?
Z tego co widzę zajmuje się tym wydział do walki z przestępczością gospodarczą, np. podlaska policja ma do tego wydzielony zespół III:

e-oszustwa – przestępstwa popełniane poprzez Internet;
włamania do komputerów i sieci;
„podróbki” – zastrzeżone znaki towarowe;
piractwo fonograficzne – nielegalne ściąganie muzyki, filmów i innych plików;
„fishing” – przechwytywanie danych;
„skimming” – sczytywanie i kopiowanie danych z kart płatniczych.

a na stronie mają kategorie:

cyberprzestępczość
piractwo komputerowe
P2P
oszustwa aukcyjne
oszustwo nigeryjskie
nie dać się oszukać
rodzaje i kwalifikacja prawna przestępstw komputerowych
prawa autorskie - odpowiedzialność karna

źródło: http://www.podlaska.polic...hp?page=1&id=11
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz