Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-09-24, 22:18
Autor Wiadomość
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany:    Blog książkowy - czy robię to dobrze? :D

Witajcie,
piszę ten post z tego samego powodu, co wszyscy inni - proszę o ocenę mojego bloga oraz podpowiedzi co należałoby w nim zmienić.
To blog książkowy (z recenzjami) -> www.im-bookworm.blogspot.com

Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-23, 22:58   

Odnośnie warstwy wizualnej - miałaś jakichś pomysł na logo i menu ale kolorystyka przypomina arcydzieła dzieci z przedszkola. W tym przekonaniu dodatkowo utwierdzają mnie tytuły wpisów.

Odnośnie warstwy merytorycznej - przeczytaj sobie opinię w tym dziale o blogu książkowym, który prosił niedawno o ocenę. Wszystko pasuje również do Twojego bloga. Tam nie ma nic z recenzji. Przeczytałam pierwszy wpis i 3/4 to opis książki dział po dziale. Takich opisów pełno na LubimyCzytać itp. Z recenzji był jedynie ten kawałek:

Cytat

Sięgając po książkę T. Wilka oraz A. Płanety nie wiedziałam tak naprawdę czego się spodziewać. Opis na tyle okładki mnie zaciekawił, dlatego postanowiłam zapoznać się z tą publikacją. Chciałam również dowiedzieć się kilku nowych rzeczy.
Mogę schudnąć jednak naprawdę mnie zaskoczyła. To bardzo wartościowy poradnik, który nie tylko rozświetla temat różnorakich diet, ale również podpowiada jak odżywiać się zdrowo i tak, by po osiągnięciu wymarzonej wagi, nie tyć. To zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób, które się odchudzają, ale także dla tych, które po prostu chcą utrzymać swą wagę przez długi czas.


Jednak też nie ma tam żadnych ciekawych czy zaskakujących przemyśleń. Równie dobrze mogłabyś całą "recenzję" zmieścić w smsie. Okładka mnie zaciekawiła, książka fajna.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany: 2014-03-23, 23:02   

Ależ ja nie prosiłam o ocenę merytoryczną bloga, tylko o wizualną!
Mimo wszystko dziękuję :)
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2014-03-23, 23:34   

Od tego tła bolą mnie oczy. Poza tym popieram poprzedniczkę - mdło, cukierkowo. Szkoda, że nie prosisz o ocenę merytoryczną...bo ona jest ważniejsza, a nad swoimi tekstami musiałabyś sporo popracować, żeby móc je nazywać recenzjami z prawdziwego zdarzenia.
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-23, 23:48   

Claire_ napisał/a:

Ależ ja nie prosiłam o ocenę merytoryczną bloga

Temat postu -

Claire_ napisał/a:

Blog książkowy - czy robię to dobrze? :D

Treść postu -

Claire_ napisał/a:

piszę ten post z tego samego powodu, co wszyscy inni - proszę o ocenę mojego bloga oraz podpowiedzi co należałoby w nim zmienić.

Wybacz ale nigdzie nie widzę Twojej wzmianki o wizualnej ocenie bloga, którą dorzuciłam gratis do merytorycznej.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-03-24, 02:08   

Blog ma swój charakter, to dobrze. Nie podobają mi się tagi w menu i etykiety pod wszystkimi postami - na dole strony (w blogerze jest funkcja żeby wybrać tylko te najważniejsze, to warto spróbować)

Super, że jest systematyczność. I ciekawe mi się wydają zakładki, które znajdują się nad tytułem bloga.
Całuję
 
  podziel si� tym postem na:
skj 
Blogger.Klub


Imię: Albin
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 18 Lip 2013
Posty: 93
Miasto: Kielce

Wysłany: 2014-03-24, 07:51   

super blog, jedyna rzecz do tło ustaw by nie za stroną się przewijało tylko na stałe był w miejscu bo oczy bolą
______________________________________________________
http://www.StrefaKulturalnejJazdy.pl Blog o kulturze na polskich drogach ...
 
  podziel si� tym postem na:
Mool książkowy 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 44
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-03-24, 08:32   

Mi właśnie podoba się forma bloga (merytoryczna), ponieważ nie lubię czytać długich recenzji. Na blogi książkowe wchodzi się po to, aby zaproponować czytelnikom coś ciekawego do przeczytania, czyli musi być krótki opis książki i ewentualnie własna opinia. Jeśli ktoś wie, po jaką książkę chce sięgnąć, ale nie wie czy warto, to właśnie szuka jej na takich stronach jak lubimyczytac.pl . Natomiast jeśli ktoś lubi czytać, ale nie dokonał jeszcze konkretnego wyboru książki na wieczór, to właśnie wizyta na blogu ma mu w tym pomóc. Piszę to jako jako być może dopiero początkująca bloggerka, ale blogująca w tym samym temacie :)
______________________________________________________
www.moolksiazkowy.blogspot.com/
www.facebook.com/moolksiazkowyy
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-24, 10:51   

Mool książkowy napisał/a:

musi być krótki opis książki i ewentualnie własna opinia.


ja bylam pewna, że ewentualnie to właśnie może być opis książki, a na blogi się wchodzi po to, żeby poznać opinię i jakieś ciekawe spostrzeżenia. Opis to ja sobie na stronie księgarni mogę przeczytać ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Mool książkowy 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 44
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-03-24, 10:53   

Nie zrozumiałaś przekazu. Opis książki możesz przeczytać, jeśli masz na myśli konkretną książkę. A jeśli sama nie wiesz po co sięgnąć, to właśnie posty na blogu mają Ci coś zasugerować
______________________________________________________
www.moolksiazkowy.blogspot.com/
www.facebook.com/moolksiazkowyy
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-24, 16:54   

Mool książkowy napisał/a:

Nie zrozumiałaś przekazu. Opis książki możesz przeczytać, jeśli masz na myśli konkretną książkę. A jeśli sama nie wiesz po co sięgnąć, to właśnie posty na blogu mają Ci coś zasugerować

Ty się chyba sama gubisz w myśli. Jeżeli Twoim zdaniem blog z recenzjami książki ma opierać się na opisie książki + krótka opinia własna (typu książka fe lub książka łał) to po co komu takie blogi? Wchodzisz na Lubimy Czytać, klikasz jakieś rankingi, najczęściej oceniane czy czytane i nie dość, że masz podane na tacy jakie książki warto przeczytać to w dodatku masz tam mnóstwo opinii czytelników. Więc po co Ci blogi skoro na takich serwisach masz wszystko zasugerowane? Moim zdaniem dobry blog recenzencki powinien w taki sposób przedstawiać książkę żeby mnie zaciekawiła przy minimalnym opisie książki. Tymczasem z 80% takich blogów to streszczenie całej książki i jak dobrze pójdzie to wplecione w to uwagi typu to mi się podoba, a to nie. I również tym blog recenzencki powinien wyróżniać się od serwisów czytelniczych, że na serwis czytelniczy wchodzisz dla mnóstwa opinii, ocen i rekomendacji, a na bloga wchodzisz dla autora i tego w jaki sposób on recenzuje książki.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz