Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

Czy w przyszłości blogerom będzie łatwiej
Tak
44%
 44%  [ 4 ]
Nie
33%
 33%  [ 3 ]
To bez znaczenia
22%
 22%  [ 2 ]
Głosować: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
WybrykWyobrazni 
Blogger.Klub

Imię: Natalia
Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Blogi za 20 lat

Zastanawialiście sie kiedyś jak będą wyglądać blogi za 20 albo 30 lat i o czym będą pisane ?
Na pewno zabraknie blogerom nazw :P , ale całkiem poważnie wydaje mi się że nie będzie już kompletnie żadnych zahamowań każdy bloger będzie pisał o wszystkim o czym mu się żywnie podoba. Tylko nie jestem w stanie dokładnie sobie wyobrazić jak bardzo się rozwinie i w jakim stopniu życie ułatwi nam technologia.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-29, 06:19   

WybrykWyobrazni napisał/a:

każdy bloger będzie pisał o wszystkim o czym mu się żywnie podoba


a to teraz tak nie jest?
 
  podziel si� tym postem na:
WybrykWyobrazni 
Blogger.Klub

Imię: Natalia
Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-03-29, 08:10   

No niby jest, ale chodziło mi o to że zupełnie nie będzie tematów tabu
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-29, 09:02   

Na blogach nie ma tematów tabu. To tylko w mediach głównego nurtu wypada mieć jakieś zdanie. A za dwadzieścia lat, hmm myślę, że każdy będzie blogerem. Albo prawie każdy. Już dzisiaj mamy zwiększoną potrzebę ekshibicjonizmu. Jeśli sztuka pisania zaniknie jeszcze bardziej, to będziemy dyktować komputerowi swoje posty :)
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-29, 10:07   

WybrykWyobrazni napisał/a:

Zastanawialiście sie kiedyś jak będą wyglądać blogi za 20 albo 30 lat i o czym będą pisane ?

Na pewno będzie więcej mikroblogów,a także blogów połączonych z video.

WybrykWyobrazni napisał/a:

nie będzie już kompletnie żadnych zahamowań każdy bloger będzie pisał o wszystkim o czym mu się żywnie podoba.

Bloger mógł pisać o czym chce od zawsze ale dopiero od niedawna musi się pilnować. Od kiedy popularność zdobyły negatywne opinie o produktach czy ludziach firmy zaczynają lecieć po swoich prawników. Kiedyś nie było sytuacji, że ktoś zostaje pozwany za wpis na blogasku. Teraz wystarczy spojrzeć co się działo przy Kominku vs Dr. Oetker czy Kocham Gotować vs Sokołów.

Ma to swoje plusy i minusy. W końcu blogi zaczynają docierać do szerszego grona i są bardziej opiniotwórcze od specjalistycznych stron,reklam czy programów. Jednak firmy nadal mają blogerów za nic nie liczące się jednostki, które można zastraszyć, więc nawet jeżeli wpis jest w 100% skonstruowany zgodnie z prawem to i tak na wszelki wypadek ślą pozwy.

Myślę, że za 20 lat wygląd blogów nie będzie miał wielkiego znaczenia. Będziesz wchodzić dla blogera, a nie dla jego bloga. Każdy z nich będzie własną marką i w blogosferze pozostaną tylko Ci najlepsi.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2014-03-29, 11:02   

Za dwadzieścia lat większość ludzi w kraju zacznie prowadzić blogi, problem w tym, że mało kto będzie je przeglądać.

Dwadzieścia lat TEMU osoba mająca internet na pamięć znała adresy witryn, które przeglądała, bo stron było tak mało. A teraz? Z jedną i tą samą rzeczą jest milion stron i blogów. Już teraz trudno o czytelników.

A za dwadzieścia lat, no cóż... Obecne pokolenie wychowywane jest na głupich filmikach, Kwejkach i innych tego typu stronach. Nie wydaje mi się zatem, aby ludzie za te dwadzieścia lat mieli ochotę czytać coś, co ma więcej znaków niż przeciętny SMS.

Będziemy mieli same blogi ze zdjęciami, filmikami i, jak Agata powiedziała, mikroblogi. I prawie wszystkie blogi będą o głupotach, a nie o poważnych sprawach.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2014-04-04, 17:13   

chomik21m napisał/a:


A za dwadzieścia lat, no cóż... Obecne pokolenie wychowywane jest na głupich filmikach, Kwejkach i innych tego typu stronach. Nie wydaje mi się zatem, aby ludzie za te dwadzieścia lat mieli ochotę czytać coś, co ma więcej znaków niż przeciętny SMS.

Popieram. Też mi się nie wydaje, by aż tak wzrosło zapotrzebowanie ludzkości na własnego bloga. Czasami przeglądając FB patrzę na danego znajomego i myślę: "dlaczego Ty nie masz bloga? Przecież masz takie ciekawe życie?" Może ma tego bloga, ale ja o tym nie wiem, a może na sranie mu? Na prawdę ja jako jedyna wśród swoich znajomych prowadzę bloga i nawet nie wiecie jaka byłam happy jak przypadkiem trafiłam na bloga dziewczyny z mojego rodzinnego miasta. Wiadomo, odbiłam od tematu, ale być może za te 20 lat będą królować tylko fotoblogi i blogi mikro? Kto to wie :)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2014-04-04, 18:41   

tak jak jutube wyprze telewizję, tak gazety zostaną porzucone dla blogów.
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-04-05, 12:00   

chyba musiały by dodatkowo pachnieć. Bardzo lubię zapach nowej książki czy gazety :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2014-04-05, 14:35   

chomik21m napisał/a:

Za dwadzieścia lat większość ludzi w kraju zacznie prowadzić blogi, problem w tym, że mało kto będzie je przeglądać.

Hehehe, świetne podsumowanie - też tak uważam :P
I na pewno będzie większość wideo-blogów, bo ludziom się rzeczywiście co raz mniej chce pisać.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-04-06, 20:05   

matpilch napisał/a:

tak jak jutube wyprze telewizję, tak gazety zostaną porzucone dla blogów.

chomik21m napisał/a:

Za dwadzieścia lat większość ludzi w kraju zacznie prowadzić blogi,

WybrykWyobrazni napisał/a:

każdy bloger będzie pisał o wszystkim o czym mu się żywnie podoba


To samo twierdziłem jakieś 8 lat temu, gdy w Polsce trwał boom na blogowanie i własnego bloga miał nawet Teleexpress (i chwalili się tym w trakcie emisji). I tak jak do dziś to nie nastąpiło, tak po dziś dzień nie wierzę, by cokolwiek z powyższych miało się sprawdzić. ;)

Same blogi nie zmienią się jakoś radykalnie - forma jest na tyle nośna i uniwersalna, że będzie żyć w niezmienionej postaci, niezależnie od tego, jakie narzędzia będą ją napędzać i jak wiele osób będzie się tym zajmować. Dużo ciekawszym pytaniem jest, jak zmieni się internet przez te 20 lat.

Bo już dziś mamy przykłady funkcjonującej cenzury w internecie (spójrzcie, co się dzieje ostatnio w Turcji, albo - od lat - w Chinach. I pomyślcie, że za 20 lat to może być standardem nawet w demokratycznej, należącej do Unii Europejskiej, Polsce) oraz mniej lub bardziej skutecznego egzekwowania odpowiedzialności za swoje słowa (Sokołów) - blogi będą wypadkową wszystkich tych wydarzeń i postępujących zmian. I o ile nie wierzę, by blogerzy zabili prasę (ona sama wpędzi się do grobu, jeśli nadal będzie kurczowo trzymać się druku i nie wymyśli, jak skutecznie sprzedawać swoje treści), o tyle jestem przekonany, że blogosfera będzie rosła w siłę. Ci, którzy dziś notują dużą oglądalność, za 20 lat będą prężnymi firmami. Blogi, które już dziś ocierają się o czołówki w rankingach, będą za 20 lat korporacjami. I będzie też fluktuacja, tak samo jak w ciągu ostatnich kilku lat. Blogerzy, którzy będą megapopularni za te 20 lat albo dziś sikają w pieluchy, albo właśnie się rodzą. Blogerzy, którzy są dziś popularni, albo osiądą w mocnej czołówce, albo znikną. "Bloger" będzie nazwą zawodu. Choć nie mam pojęcia, czym blogerzy będą się zajmowali poza pisaniem.

Zaś same blogi nie będą aż tak istotne. Dziś na topie są Facebook i Twitter, ale nie wiem, co zajmie ich miejsce (nawet wtedy, gdy oba będą nadal istnieć). I już kilka razy myliłem się w swoich prognozach. Być może będzie to video, może jakieś krótkie formy typu Vine.

Moim pobożnym życzeniem jest przynajmniej jeden polski serwis na miarę Medium.com - zarówno pod kątem formy, jak i serwowanych tam treści. Ale nie mamy na to ani na tyle dużej populacji internautów, ani wystarczająco ciekawego rynku lokalnego.

A od strony technicznej, to Blogger w końcu podgryzie WordPressa na tyle mocno, że przynajmniej jeden polski megapopularny blog będzie na nim prowadzony. Zaś drugi w kolejności będzie oparty o Ghosta. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Networkerka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 29

Wysłany: 2014-04-27, 22:03   

Za 20 lat będzie inna moda i co innego będzie modne, a i być może my już nie będziemy chcieli nadal pisać. Żyjmy tym co mamy tu i teraz :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz