Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2014-04-23, 18:54   

Daria. napisał/a:

chomik21m napisał/a:


Każdy ma prawo głosu, nie można tylko dodawać słit komentarzy, bo to po prostu budowanie fałszywego wizerunku bloga. Ale jak mówię, jeżeli ktoś wstawia negatywne i wulgarne komentarze, musi mieć ku temu powody i musi je uzasadnić argumentami autorowi bloga.

Czy Ty wiesz, co mówisz? Ja już widzę, że nie.
Otóż, jakieś pretensje można mieć zawsze. Zawsze można na blogu znaleźć coś, co należałoby skrytykować. I ZAWSZE TĘ KRYTYKĘ I PRETENSJE DA SIĘ WYRAZIĆ W SPOSÓB KULTURALNY.
I owszem, w jednym miałeś rację: debilem jest osoba, która dodaje takie wulgarne komentarze. Ale jest też druga strona medalu - my, zatwierdzając takie komentarze, też nie pokazujemy się od dobrej strony. To jest jawne niedbanie o wizerunek swojej strony, robienie z niej śmietnika. Plus brak szacunku do innych czytelników, bo co jeżeli ktoś jest wyjątkowo czuły na punkcie wyrażania emocji?


A czy pokażę się od złej strony, odnosząc się do wulgarnego komentarza np. słowami: "Dziękuję za cenny komentarz, aczkolwiek wulgaryzmy są zbędne, proszę ich unikać, gdyż obraźliwych komentarzy nie będę zatwierdzał"?

Wtedy wyjdę na kulturalnego człowieka, który liczy się ze zdaniem każdego, jak również na takiego, który nie toleruje wulgaryzmów.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

kamiltatry 
WordPress.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-04-23, 20:18   

chomik21m napisał/a:

Daria. napisał/a:

chomik21m napisał/a:


Każdy ma prawo głosu, nie można tylko dodawać słit komentarzy, bo to po prostu budowanie fałszywego wizerunku bloga. Ale jak mówię, jeżeli ktoś wstawia negatywne i wulgarne komentarze, musi mieć ku temu powody i musi je uzasadnić argumentami autorowi bloga.

Czy Ty wiesz, co mówisz? Ja już widzę, że nie.
Otóż, jakieś pretensje można mieć zawsze. Zawsze można na blogu znaleźć coś, co należałoby skrytykować. I ZAWSZE TĘ KRYTYKĘ I PRETENSJE DA SIĘ WYRAZIĆ W SPOSÓB KULTURALNY.
I owszem, w jednym miałeś rację: debilem jest osoba, która dodaje takie wulgarne komentarze. Ale jest też druga strona medalu - my, zatwierdzając takie komentarze, też nie pokazujemy się od dobrej strony. To jest jawne niedbanie o wizerunek swojej strony, robienie z niej śmietnika. Plus brak szacunku do innych czytelników, bo co jeżeli ktoś jest wyjątkowo czuły na punkcie wyrażania emocji?


A czy pokażę się od złej strony, odnosząc się do wulgarnego komentarza np. słowami: Dziękuję za cenny komentarz, aczkolwiek wulgaryzmy są zbędne, proszę ich unikać, gdyż obraźliwych komentarzy nie będę zatwierdzał?

Wtedy wyjdę na kulturalnego człowieka, który liczy się ze zdaniem każdego, jak również na takiego, który nie toleruje wulgaryzmów.

Jeśli jakiś anonim Cię obrazi na Twoim własnym blogu (nawet nie ważne czy wulgarnie, czy też nie), a Ty mu jeszcze za to podziękujesz, to nie będzie to dobrze wyglądać.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
Ostatnio zmieniony przez kamiltatry 2014-04-23, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-04-23, 20:19   

chomik21m napisał/a:

Daria. napisał/a:

chomik21m napisał/a:


Każdy ma prawo głosu, nie można tylko dodawać słit komentarzy, bo to po prostu budowanie fałszywego wizerunku bloga. Ale jak mówię, jeżeli ktoś wstawia negatywne i wulgarne komentarze, musi mieć ku temu powody i musi je uzasadnić argumentami autorowi bloga.

Czy Ty wiesz, co mówisz? Ja już widzę, że nie.
Otóż, jakieś pretensje można mieć zawsze. Zawsze można na blogu znaleźć coś, co należałoby skrytykować. I ZAWSZE TĘ KRYTYKĘ I PRETENSJE DA SIĘ WYRAZIĆ W SPOSÓB KULTURALNY.
I owszem, w jednym miałeś rację: debilem jest osoba, która dodaje takie wulgarne komentarze. Ale jest też druga strona medalu - my, zatwierdzając takie komentarze, też nie pokazujemy się od dobrej strony. To jest jawne niedbanie o wizerunek swojej strony, robienie z niej śmietnika. Plus brak szacunku do innych czytelników, bo co jeżeli ktoś jest wyjątkowo czuły na punkcie wyrażania emocji?


A czy pokażę się od złej strony, odnosząc się do wulgarnego komentarza np. słowami: Dziękuję za cenny komentarz, aczkolwiek wulgaryzmy są zbędne, proszę ich unikać, gdyż obraźliwych komentarzy nie będę zatwierdzał?

Wtedy wyjdę na kulturalnego człowieka, który liczy się ze zdaniem każdego, jak również na takiego, który nie toleruje wulgaryzmów.


Normalnie Last Man Standing. Bronisz z góry przegranej tezy, którą zmieniasz co kilka postów. Wcześniej broniłeś zdania, że można zatwierdzać obraźliwe w stosunku do autora komentarze jeżeli są uargumentowane np. jesteś kur*ą bo piszesz bez zachowania gramatyki. Kiedy uzmysłowiliśmy Tobie, że zatwierdzanie takich komentarzy nie ma sensu zmieniłeś front na używanie wulgaryzmów w komentarzach po prostu, jako przecinka bądź wyznacznika emocji.

Żeby zakonczyć bezsensowną dyskusję i ukrócić Twe męki przypomnę Ci o czym jest temat - Zatwierdzanie obraźliwych komentarzy, a nie Zatwierdzanie wulgarnych komentarzy.

Zatwierdzanie wulgarnych komentarzy to rozmowa na inny temat, aczkolwiek znowu zależy to tylko od Ciebie i Twojej polityki bloga. Natomiast temat dotyczy zatwierdzania OBRAŹLIWYCH komentarzy czyli w najprostszym przykładzie:

- z wulgaryzmem - ty tępa c*po, nie podoba mi się Twój blog
- bez wulgaryzmu - ty narzędziu rozrodczy, głupio piszesz
I Twoja ulubiona wersja z argumentacją:

- z wulgaryzmem - ty tępa c*po, nie podoba mi się Twój blog, bo nie podoba mi się kolor czcionki
- bez wulgaryzmu - ty otworze płciowy, głupio piszesz, bo ja piszę lepiej od Ciebie.

Mam nadzieję, że rozjaśniłam Ci sytuację ;)
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2014-04-25, 13:40   

chomik21m napisał/a:

A czy pokażę się od złej strony, odnosząc się do wulgarnego komentarza np. słowami: Dziękuję za cenny komentarz, aczkolwiek wulgaryzmy są zbędne, proszę ich unikać, gdyż obraźliwych komentarzy nie będę zatwierdzał?

Wtedy wyjdę na kulturalnego człowieka, który liczy się ze zdaniem każdego, jak również na takiego, który nie toleruje wulgaryzmów.

Jak ktoś Cię nazwie, przykładowo, tępym ch*jem, a Ty mu za to podziękujesz, wcale nie wyjdziesz na kulturalnego człowieka, tylko na idiotę, który się pozwala obrażać.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2014-04-27, 02:42   

chomik21m napisał/a:

Dlatego mamy w zwyczaju stawiać * zamiast niektórych liter. Po to taki zapis się stosuje, aby nie pisać wprost wulgaryzmów.

Wiesz... to nie to, że ja uważam, że wulgaryzmy nie i w ogóle nigdy, przenigdy. Zdarza mi się użyć ale na WŁASNYM blogu, we własnej notce by coś podkreślić. Natomiast uważam, że w komentarzach są nie do zaakceptowania (dla mnie), tym bardziej jako obraźliwe.
 
  podziel si� tym postem na:
Networkerka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 29

Wysłany: 2014-04-27, 23:15   

Blog to nasza przestrzeń, więc to my sami musimy wiedzieć, czy pozwalamy sobie na wulgaryzmy na naszym terenie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-28, 00:45   

Networkerka napisał/a:

Blog to nasza przestrzeń, więc to my sami musimy wiedzieć, czy pozwalamy sobie na wulgaryzmy na naszym terenie.
ale temat jest o obrażaniu a to się da i bez wulgaryzmów zrobić ;=)

Miałem kilka stron, które prowadziłem dla przyjemności i czasami wdawałem się w pyskówki (też dla przyjemności). Jakbym dostał tam komentarz tego typu, od anonima, to również anonimowo odpisałbym zgodnie z jego poziomem: "twoja stara".

Natomiast na stronach, które mają uchodzić za profesjonalne, są odwiedzane przez nieletnich bądź zarabiają na siebie, nie widzę miejsca na takie teksty. Jeżeli pozwolisz komuś publicznie się obrażać i nic z tym nie zrobisz, to nikt nie będzie Cię traktował poważnie i nie zechce współpracować. Konsekwentne kasowanie i blokowanie takich delikwentów powinno rozwiązać problem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-05-08, 14:59   

Komentarze wulgarne i obraźliwe, które nijak się mają do treści wpisu nigdy nie będą przeze mnie zatwierdzane. Nie będę tolerować nieuzasadnionej agresji, jeśli takowa miałaby mieć miejsce, ani wobec mnie, ani wobec moich czytelników.
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:
kuma 
Blogger.Klub


Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 30

Wysłany: 2014-05-09, 17:43   

Mój blog jest prywatny i niekomercyjny. Czytelników traktuję tak samo, jak gości w domu - gdy przesadzą, dostają szlaban.
Nigdy nie zatwierdziłam komentarza obrażającego osoby trzecie.
Raz mi się zdarzyło otrzymać komentarz obrażający mnie samą, przepuściłam i zripostowałam tak, że normalnej osobie poszło by w pięty, ta jednak dalej się dobijała. Od tamtego czasu mam postanowienie, że jeśli sytuacja się powtórzy, od razu umieszczę w spamie i nie będę karmić trolla.
Poza tym bez skrupułów banuję osoby, które hejtują (czy może raczej hejtowały, bo od dawna już nie sprawdzam tego) na mój temat poza moim blogiem.
Podsumowując: wolnoć Tomku w swoim domku, bloga założyłam dla siebie i nie mam zamiaru robić dobrze ludziom, którzy są wobec mnie nie fair.
 
  podziel si� tym postem na:
ModnyStyl2013 
Blogger.Klub


Imię: ModnyStyl2013
Wiek: 32
Dołączył/a: 19 Wrz 2014
Posty: 34
Miasto: Skoczów

Wysłany: 2014-09-19, 21:40   A po co?

Nie akceptuj :) Szkoda się denerwować :) To nie jest żadne łamanie wolności słowa tylko ochrona swojej godności :)
 
  podziel si� tym postem na:
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-19, 15:52   

Jak uważasz. Akceptacja pospolitej i uzasadnionej krytyki jest okej i uważam, że jest wskazana, bo musimy mieć jakiś dystans do siebie i nie jest dobre zatuszować błędy nam wytykane. Ale krytyka w sposób wulgarny nie powinna być do przyjęcia.
 
  podziel si� tym postem na:
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-10-19, 19:06   

Po to właśnie jest funkcja zatwierdzania komentarzy, by nie żyły własnym życiem. Jeśli jakiś komentarz nam nie odpowiada - pod jakimkolwiek względem nie musimy go zatwierdzać
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz