Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 21:45
Autor Wiadomość
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany:    [Opinia] Meddiedolls - blog o lalkach

Hej. Witam po bardzo, bardzo długiej nieobecności kiedy to ja zapomniałam o tym forum, a kiedy już sobie przypomniałam, to miałam długie problemy z przypomnieniem sobie danych do logowania.

Ale do rzeczy: mam teraz nowego bloga. Jego dobrą stroną jest to, że wszystko co z nim związane sprawia mi przyjemność. Złych ma trochę więcej - chyba najistotniejsze jest to, że głównym zamysłem jest fotografowanie lalek. Niektóre odnawiam, inne naprawiam, dla jeszcze innych szyję itd. Równie istotną jest to, że to nie jest blog dla dzieci, bo ani zdjęcia ani wpisy nie są tworzone z myślą o nich.

Meddiedolls

Z tego co pamiętam i zdążyłam ostatnio przeczytać, to raczej nie ma tu zbyt wielu "entuzjastów tego tematu" - może nawet żadnego nie ma. Chciałabym poprosić o opinię osób, których to kompletnie nie interesuje :)

Jak wam się podoba mój blog?
Co mogłabym zrobić byś - trafiwszy na niego przypadkiem został przynajmniej na chwilę?
Czego nie ma, a co powinno (lub mogłoby) na nim być by stał się atrakcyjniejszy?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-05-01, 09:33   

Tło bardzo rozprasza. Jest takie za bardzo w stosunku do treści bloga. Ja postawiłabym na coś delikatniejszego, zrobiła logo w nagłówku. Denerwuje mnie trochę różny rozmiar tekstu w postach.
Na twoim blogu dużą rolę odgrywają zdjęcia. Zadbaj o to, żeby były jednakowej szerokości i ustawione w ten sam sposób. Lalki to trochę nie moja bajka, nie wiem czy czytałabym takiego bloga regularnie.
Na bocznej szpalcie dzieje się za dużo. Mimo, że posty już dawno się kończą, to ja mogę sobie przewijać i przewijać. Zostaw tylko to co najpotrzebniejsze.
 
  podziel si� tym postem na:
Gamon 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 17 Mar 2014
Posty: 38
Miasto: Lodz

Wysłany: 2014-05-01, 16:34   

Kilka podstawowych spraw:

1 .Twój blog ciągnie się w nieskończoność, zrób z tym porządek, zagospodaruj lepiej przestrzeń w prawym pasku.
2. Tło może i w jakiś sposób nawiązuje do tematyki bloga, ale niestety całkowicie go dominuje. Wchodząc na Twoją stronę widzę tylko tło, nie tekst, nie zdjęcia tylko TŁO. Nie o to chodzi.
3.Menu górne - zrób jakieś kategorie, zakładki - ewentualnie stronę "kontakt" albo "o mnie". Po pierwsze ludzie lubią wiedzieć kto pisze teksty, po drugie ta pusta przestrzeń z napisem HOME nie wygląda za dobrze.
4. Jak wyżej, coś trzeba zrobić z tą pustą przestrzenią koło tytułu Twojego bloga, jakieś ładne logo i zmiana kolorystyki na mniej ponurą znacznie poprawi sprawę.
5. Ujednolić czcionki w tekstach. Tekst jest nie za duży, a czasem staje się jeszcze mniejszy - niektórzy użytkownicy laptopów i mniejszych rozdzielczości w ogóle nic nie zobaczą, a po za tym takie zmiany rozmiaru źle się prezentują.
6. W pojedynczych postach niewygodnie przewija się taką ilość, dużych zdjęć, może dałoby się dodać jakąś galerie? Ewentualnie trochę je zmniejszyć w stosunku do tekstu?

Generalnie wchodząc na stronę ma się wrażenie wkraczania w jakiś psychodeliczny mroczny świat, ciemne kolory, wszędzie lalki - spróbuj stworzyć bardziej przyjazną atmosfere :D

Strasznie niszowa tematyka, tak z ciekawości duże masz zainteresowanie?
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2014-05-03, 03:58   

Zmieniłam tło. Pracuję nad poprawieniem czcionki w postach i wyrównaniem zdjęć (jak do tej pory udało mi się załatwić tylko część, strasznie to mozolne).
Boczną szpaltę też chyba trochę uporządkowałam.

Dziękuję za pomoc. Pewnie będę potrzebowała jeszcze, ale gdyby ktoś miał ochotę na jakąś opinię to proszę się wstrzymać do czasu aż skończę tę dłubaninę.

Gamon - na psychodeliczny mrok nic nie poradzę, kroczy równo ze mną i nie chce się odczepić najwyraźniej nawet kiedy usadzam różowe wróżki Barbie pomiędzy kwiatkami.

Z pomysłem na przyjazną atmosferę mam kłopot. Mam wrażenie, że im bardziej się staram tym silniejsze u czytelnika przeczucie, że zostanie w tej chatce z piernika zjedzony bez popitki.

A zainteresowanie minimalne. Na dobrą sprawę dopiero zaczynam, bo blog działa dopiero od kilku miesięcy, wcześniej wpisy były gdzie indziej. Tak 30-40 wejść dziennie, ale nie mam fanpejdża, wyników w wyszukiwarce, linków na innych stronach ani nawet czasu na komentowanie blogów, których nie przeglądam regulanie, więc w sumie dziwne, że w ogóle ktokolwiek wchodzi.

Chciałam go dopracować właśnie zanim zacznę wabić of... tzn. zanim ruszę na podbój internetu.
 
  podziel si� tym postem na:
skj 
Blogger.Klub


Imię: Albin
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 18 Lip 2013
Posty: 93
Miasto: Kielce

Wysłany: 2014-05-05, 10:34   

moim zdaniem to read more please to jak proszenie o żebrolajka:D

a jako źródło inspiracji polecam dla CIebie http://little-people.blogspot.com/ :)
______________________________________________________
http://www.StrefaKulturalnejJazdy.pl Blog o kulturze na polskich drogach ...
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-05-05, 17:19   

Masz bardzo niszową tematykę, więc musisz się określić czy chcesz trafiać i zainteresować nią ogólnych odbiorców czy tylko tych siedzących w temacie. Jeżeli zależy Ci na tych pierwszych to jedyne czym możesz teraz walczyć są zdjęcia lalek. Dostęp do nich powinen być jak najłatwiejszy, np. galeria z wszystkimi pracami, podział tematyczny itp. Tymczasem żeby zobaczyć więcej zdjęć muszę wchodzić w kazdy post pojedynczo, a potem wracać na główną stronę żeby przejrzeć inne prace, a to zniechęca.

Dodatkowo logo jest stanowczo za duże, a cały szablon bloga lekko przestarzały.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-07-09, 20:44   

Jak dla mnie za dużo, zielonego i popracowałabym nad zdjęciami w sensie techniki wykonania :)
Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2014-11-21, 17:33   

Zmieniłam parę rzeczy - nie wiem czy jest bardziej przejrzyście, ale jest inaczej.
Najbardziej interesuje mnie to, czy każdy użytkownik ma problem z wybieraniem czegokolwiek z górnego menu - dolls by company, by year, by height, by country i my love (nie wiem czy to wina mojej przeglądarki, czy to naprawdę trzeba kilka razy najeżdżać żeby móc cokolwiek wybrać).

______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-21, 20:31   

W operze nie ma żadnych problemów z tym rozwijanym menu :)
Lecę oglądać dalej :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2014-11-21, 21:21   

U mnie na firefox po próbie najechania myszką na rozwiniętą listę, lista znika.
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-21, 21:55   

Ill napisał/a:

U mnie na firefox po próbie najechania myszką na rozwiniętą listę, lista znika.


Nie wiem o co chodzi, ale faktycznie. Wcześniej działało a teraz... tak jak u Ciebie.
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2014-11-22, 15:08   

Hosanna, już działa. W tamtym kodzie chyba czegoś brakowało (i chyba w ogóle nie powinno działać, ale to już nieistotne). Dodałam inny i teraz wygląda to tak:

Tzn. mniej więcej tak samo jak wcześniej, tylko kolory zmieniłam na bardziej stonowane.
Mam kilka wątpliwości w temacie - gdyby ktoś zechciał się nad tym pochylić, to odwdzięczę się jak tylko skończę dzisiejszą sesję.

Jeśli chodzi o galerię zdjęć na blogu - taką stricte galerię zdjęć mam na flickrze, i w zasadzie tam mam odbiorców zainteresowanych samymi tylko zdjęciami, nie tekstem. Fakt, że 95% z nich jest niepolskojęzyczna, więc to nie ta sama grupa zainteresowań, ale uznałam, że nie ma sensu robienia tego samego w dwóch miejscach.
Drugim, ważniejszym powodem było to, że gapiłam się znajomym przez ramię i odniosłam wrażenie, że mając nawet długi ciąg zdjęć przewijają je i oglądają, a mając do wyboru galerię miniaturek klikają w jedną, albo w ogóle nie idą dalej. Nie wiem jak to się rozkłada na ogół użytkowników internetu, ale ja sama też nie cierpię miniaturek i galerii. Wolę sobie machać kółkiem myszy niż klikać, klikać, klikać...
Trzecim to, że chyba wszystkie blogi w tej tematyce przegląda się przewijając, a przyzwyczajenie jest podobno drugą naturą człowieka.

Jeśli chodzi o jakość zdjęć - daję z siebie wszystko i więcej nie dam rady.

Chciałabym trafić do szerszego grona odbiorców niż tylko tych, którzy sami mają lalki. Teoretycznie mam takich, ale oni wchodzą, kierowani prywatnym sentymentem i pewnie wchodziliby nawet wtedy, gdybym za główną myśl przewodnią wzięła sobie codzienne fotografowanie swoich stóp, więc od nich się niczego nie dowiem.

Zaczynając pisać uznałam, że najpierw zadbam o treść bloga i zawartość. Teraz, po półtora roku mam więcej treści i zdjęć niż ludzie o wielokrotnie większym stażu, ale oni robią to dla przyjemności, ja odczuwam satysfakcję dopiero po maksymalnym wyżyłowaniu się i wychodzę z najprawdopodobniej mylnego przekonania, że lepiej pracować nad jakością i zasobem materiałów niż na tym, żeby wyglądać na miłą i sympatyczną.

Bo tak w ogóle to ja jestem jędzą. Straszną jędzą. Niby wszyscy zawsze powtarzają, że najważniejsze to być sobą, ale zastanawiam się - może jak się chce być lubianym/odwiedzanym/itd. to stosowniej byłoby udawać, że jednak jestem miła, sympatyczna i wszystko mnie cieszy?

Upodobania i zainteresowania ludzi siedzących "w temacie" mniej więcej znam. I tu jest kwestia lalek regionalnych - wykonanych z różnych materiałów figurek/szmacianek w strojach ludowych, charakterystycznych dla jakiegoś regionu. Zainteresowanie nimi jest żadne/znikome, ale zastanawiam się jak to jest w przypadku osób nie mających styczności z lalkami.

Czy lalka regionalna jest bardziej czy mniej interesująca niż jakaś tam Barbie?

Czy to możliwe, by taką osobę zainteresował wpis na temat danej lalki - tj. kto ją zaprojektował, kiedy, po co, gdzie została wyprodukowana, ile się sprzedało, jak ją reklamowano, ile było modeli... tzn. po prostu jej monografią?

Zastanawiam się czy trwać przy tym schemacie:
1. wybieram lalkę lub lalki, ubieram i oporządzam
2. wybieram plener
3. idę z lalką w plener i robię zdjęcia
4. wybieram zdjęcia do galerii i na bloga
5. opisuję lalkę i perypetie plenerowe
6. publikuję post i aktualizuję galerię

Czy może pójść w zupełnie inny temat, np:
1. wybieram jakiś zabytek czy górę - tzn. idę do zabytkowej cerkwii albo gramolę się na Giewont
2. z lalką
3. i robię zdjęcia
ale potem piszę o atrakcjach turystycznych, historii tego miejsca (takie rzeczy też mnie interesują i wiele mogłabym powiedzieć, podobnie o europejskich strojach ludowych z XIX-XX wieku), a lalka jest tylko idiotycznym, zbędnym elementem, o którym tylko wspominam...

Albo np. zacząć serwować recenzje - tu z kolei jest kłopot, bo niewiele mogłabym ich zrobić. Nowe lalki są drogie, a takie, które pojawiły się na rynku kilka miesięcy wcześniej są już opisane i zrecenzowane przez amerykańskich blogerów, którzy mają je w promocji w walmarcie za 5$ (podczas gdy u nas kosztuje 160zł). W dodatku nie widzę sensu w wydawaniu pieniędzy na coś, co mi się nie podoba, a gustuję raczej w starszych, "kolekcjonerskich" modelach.

Jak na tę niszę to blog radzi sobie przyzwoicie, ale "przyzwoicie" to trochę za mało, żeby sensownie wytłumaczyć dlaczego z każdego dnia wydzieram na to kilka godzin, skoro inni przeznaczają na to kilka godzin w tygodniu czy miesiącu, a przysparza im to nawet większej satysfakcji.
A może po prostu dać sobie spokój z myśleniem o tym, co mogłoby sprawić, by normalny, dorosły człowiek zapragnął regularnie chłonąć relacje starej baby, która się lalkami bawi, bo to niemożliwe? Chciałabym, żeby to było możliwe, bo jako wybitnie rozbestwione stworzenie mając dziesięciu "stałych" czytelników starałam się mniej więcej dziesięć razy mniej niż mając stu, a strasznie-bardzo-mocno chciałabym się zmobilizować do zainwestowania w kilka wycieczek fotograficznych, lalkoturystycznych, ale tak dla samej siebie to mi się niespecjalnie chce. Źle to brzmi, ale nic nie poradzę - no chyba, że jednak zacznę udawać pozytywnie nakręcony entuzjazm.

A - i jeszcze zastanawiam się, czy na górze bocznej szpalty zostawić related posts czy wstawić tam parę zdań o sobie - na korzyść tego pierwszego przemawia to, że powracający użytkownicy klikają odkrywając stare posty, ale nie wiem ilu świeżo odwiedzających ucieka, bo nie rozumie o co chodzi (co nie znaczy, że po opisaniu będzie to bardziej zrozumiałe)?
______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz