Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PiszacDniem 
Blogger.Klub


Imię: Weronika
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 50

Wysłany: 2013-11-04, 17:10   

Lepiej czytać ksiązki ale ja czytam niestety streszczenia - co 2 tygodnie mam jakaś lekture bo babka z polskiego goni, a oprócz polskiego są tez inne przedmioty do nauki...
______________________________________________________
VEA LOVELINESS blog urodowo - lifestylowy : )

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

nieuczesana 
Blogger.Klub


Imię: Sylwia
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 22
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2013-11-05, 01:12   

Ja mam w tym semstrze do przeczytanie 103 lektury z samej literatury staropolskiej. także co dwa tygodnie nowa lektura, to wcale nie jest wiele.
ja uwielbiam czytać i czytam naprawdę dużo, jednak to mnie przerosło.

co do kanonu lektur! jak można było wyrzucić "Pana Tadeusza" , a na jego miejsce wstawić pseudo-filozofa Coelho? :mad: :wstyd: :kwasny: Widzisz i nie grzmisz...
______________________________________________________
www.w-amoku.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
anielka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 33

Wysłany: 2013-12-15, 14:01   

W tym semestrze miałam Balladynę, Kamienie na Szaniec i Skąpca.
 
  podziel si� tym postem na:
szymonp 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 10 Paź 2013
Posty: 19

Wysłany: 2013-12-15, 22:45   

Teraz mam "Wesele" jednak to "pikuś" przy takich tuzach jak: "Pan Tadeusz", czy inne "Dziady". Od tego czasu mam wstręt do książek napisanych przez Mickiewicza.
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-02-06, 12:13   

A ja zawsze lubiłam "Pana Tadeusza" a już mniej "Wesele". A moją ulubioną lekturą jest "Mistrz i Małgorzata", a największym koszmarem "Emancypantki"
 
  podziel si� tym postem na:
fikiblog 
Blogger.Klub


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 42

Wysłany: 2014-03-12, 20:10   

Jestem w 3 klasie gimnazjum i ostatnio przerabialiśmy "Starego człowieka i morze". Świetna książka.
______________________________________________________
http://zpasjadozycia.blogspot.com/ - mój mały świat ;)
 
  podziel si� tym postem na:
elleth 
Blogger.Klub

Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 17
Miasto: świętokrzyskie

Wysłany: 2014-03-17, 00:19   

Ja uważam, że inteligenty człowiek powinien jednak orientować się w klasyce literatury.
Trochę mnie zirytował post z początku, że dysleksja to lenistwo i brak nauki. To zaburzenie rozwojowe, niekoniecznie wrodzone, można być zagrożonym dysleksją, ale dzięki pracy w wieku przedszkolnym zahamować. I dysleksja to nie błędy ortograficzne.
Choć w naszej kochanej ojczyźnie brak terapii dyslektyków (a nad ym się pracuje jak nad każdym innym zaburzeniem rozwojowym). A dyslektyków będzie coraz więcej przez czasy jakie są teraz :) ale to dłuższy wywód

Ja nie wszystkie lektury przeczytałam. Ale starałam się chociaż trochę, przekartować. I n-le w większości wiedzą, czy ktoś czytał opracowanie czy lekturę.
 
  podziel si� tym postem na:
ann0018 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 48

Wysłany: 2014-03-26, 21:37   

Lubię Lalkę Prusa z lektur jako jedyna mnie jakoś wciągnęła
 
  podziel si� tym postem na:
Dora17 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 60

Wysłany: 2014-05-03, 14:29   

Dla mnie jedynie lektury wchodzą w grę :) Może to dziwne, ale ja nigdy nie przeczytałam jedynie streszczenia :D U mnie to i tak pytania na sprawdzianach są kosmiczne, a po za tym to trzeba się jakoś przygotować do tak jeszcze odległej dla mnie matury :P
Mnie właściwie wiele książek się podobało: "Kamienie na szaniec", "Buszujący w zbożu", "Quo Vadis", "Skąpiec", "Pamiętnik z powstania Warszawskiego"... Pierwszy dramat do przeczytania był dla mnie czymś dziwnym i męczącym, ale teraz nawet z chęcią je czytam :P

Aktualnie czytam "Dziady" ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-05-06, 20:23   

Dziady cz.3 są dla mnie nie do przebrnięcia. Na szczęście czas czytania "dzieł literatury" skończył się dla mnie. Chociaż zauważyłam, że źle na mnie działa sam przymus czytania :)
 
  podziel si� tym postem na:
adambibliotekarz 

Imię: Adam
Dołączył/a: 03 Kwi 2014
Posty: 55
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2014-05-06, 22:20   

nieuczesana napisał/a:

Ja mam w tym semstrze do przeczytanie 103 lektury z samej literatury staropolskiej. także co dwa tygodnie nowa lektura, to wcale nie jest wiele.
ja uwielbiam czytać i czytam naprawdę dużo, jednak to mnie przerosło.

co do kanonu lektur! jak można było wyrzucić Pana Tadeusza , a na jego miejsce wstawić pseudo-filozofa Coelho? :mad: :wstyd: :kwasny: Widzisz i nie grzmisz...


Fakt, "Pan Tadeusz" powinien być w lekturach
 
  podziel si� tym postem na:
Ejkarola 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Maj 2014
Posty: 28

Wysłany: 2014-05-08, 08:55   

Podobało mi się kilka lektur: "Dżuma", "Kamienie na szaniec", "Chłopcy z placu broni", "Pan Tadeusz" i "Lalka też do zniesienie". Ale nie rozumiem sensu lektur, których sens i w wielu przypadkach treść, większość osób odkrywa dopiero w opracowaniu. Mam na myśli "Magdbeta", czy dzieła Mickiewicza, który dla współczesnej młodzieży jest nie do przetrawienia. Czasy się zmieniły i lektury też w pewnym stopniu trzeba zmienić.
______________________________________________________
ejkarola.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz