Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?

Zastanawiam się czy nie zresetować (tzn. usunąć i zacząć od nowa) fanpage'a.

Czym to jest spowodowane?
Mam aktualnie 354 fanów. Z czego aktywnie bierze udział (czytaj: lajkują i czasem komentują) może 10-15. W każdym bądź razie nazwiska na pamięć znam tych najczęściej aktywnych.

Reszta - kompletnie cicho. Niby 63 moich znajomych to lubi, ale również cisza.

I ogólnie mam wrażenie, że mój fanpage jest jakby na uboczu. Jakby Facebook go odrzucił. Nie raz się zdarzy, że moje posty widzą... 33 osoby na przykład.

Jest to trochę frustrujące, tym bardziej, że mam wrażenie, że się staram, że blog jest choć trochę interesujący. Dlatego zastanawiam się nad startem fanpage od początku.

Co sądzicie o takim pomyśle?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-05-19, 14:25   

Czy wraz ze zmianą fanpage'a masz jakiś nowy pomysł na jego poprowadzenie, czy po prostu zmieniasz, bo nie satysfakcjonują Cię cyferki w statystykach?
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-05-19, 18:29   Re: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?

Współcześnie zdecydowana większość fejsbukowych fanpage ma żałosne statystyki. To efekt agresywnej polityki fejsbuka, który dąży do tego, aby całkowicie ograniczyć darmowy zasięg. Z miesiąca na miesiąc posty fejsbukowych fanpage docierają do coraz mniejszego % fanów. Np. obecnie mam ponad 4000 fanów i tylko ponad 200 "osób, które o tym mówią". Zaś z lajkami powoli robi się pustynia. Nieraz się zdarza, że link do bloga na fanpage nawet 10 lajków nie może uzbierać. W chwili obecnej na Google+ (które ponoć jest "miastem duchów") linki do mojego bloga otrzymują więcej "plusików" niż lajków na fanpage. Jednak fejsbuk nadal jest moim głównym źródłem wejść na bloga spośród serwisów społecznościowych, bo nieraz wrzucam linki na grupy tematyczne. Przy czym sam fanpage powoli traci na znaczeniu. Także nie polecam kasowania fanpage'a i zakładania nowego, bo to nie ma sensu. Tak czy siak będziesz mieć beznadziejny darmowy zasięg, także szkoda czasu.
Sposobem na poprawę zasięgu fanpage'ów może być płatna promocja na Facebooku, ale nie polecam. Drogie to, a efekty mogą rozczarować.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2014-05-20, 17:46   

Lukem

Chciałbym aby mój fanpage był normalnie traktowany przez Facebooka. Serio odnoszę wrażenie, że jest on zaściankiem - i nawet gdybym wrzucił dowody, że Słońce jutro wybuchnie niewiele osób by to dostrzegło - bo do nich to po prostu nie dociera.

kamiltatry
Jestem również administratorem grupy improwizowanej na Facebooku. I jednak widzę, że tam statystyki są przyzwoite i docierają posty do odbiorców. Po prostu mam wrażenie, że hm FB uznał mój fanpage za pryszcza na gładkiej twarzy i robi wszystko by go zakryć.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-05-20, 18:38   

RayGarraty napisał/a:

Jestem również administratorem grupy improwizowanej na Facebooku. I jednak widzę, że tam statystyki są przyzwoite i docierają posty do odbiorców. Po prostu mam wrażenie, że hm FB uznał mój fanpage za pryszcza na gładkiej twarzy i robi wszystko by go zakryć.

Fejsbukowe grupy jeszcze mogą mieć dobry zasięg (choć nie wszystkie). Zaś fanpage to zupełnie inna bajka. Niestety obecnie ciężko znaleźć taki fanpage, który nadal miałby dobry darmowy zasięg (być może są jakieś, ale to raczej nieliczne wyjątki). Zdecydowana większość fanpage ma żałosny darmowy zasięg i bez inwestowania grubej kasy w reklamy na fejsbuku dociera się do malutkiego % fanów, także nie tylko Twój fanpage został "zniszczony" przez fejsbuka. Współcześnie fejsbukowe fanpage zamieniają się w "pustynie", które posiadają ponad 90% (z czasem coraz bliżej 100%) "fanów widmo".

Z tego co widzę na Twoim fanpage liczba "osób, które o tym mówi" stanowi 8,43% wszystkich fanów. To jeszcze nie jest zły wynik. Np. ja mam tylko 5,49%.

Zatem polecam poszukać innych darmowych źródeł wejść na bloga niż fejsbukowy fanpage (atrakcyjność tego źródła już przeminęła). Jeśli koniecznie chcesz coś zdziałać na fejsbuku, to może lepiej skupić się na grupach tematycznych.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2014-05-24, 21:37   

Hahaha ja mam ledwie 46 fanów z czego 10% to rodzina i przyjaciele a i tak lajkuje mi tylko mąż, cytuję "daje ci lajki, żeby ci nie było przykro, że nikt ci nie daje" i jedna obca mi zupełnie osoba.
Czasem jak patrzę na jakiegos posta fb to widzę 8 osób widziało tego posta, ale jak następnym razem dorzucę jakiś hashtag to już mam 138 osób widziało tego posta, choć i tak nikt nic od siebie nie daje :P

Ja zauważyłam, że liczy się też kilka innych rzeczy niż sama treść fanpejdża:
- kontakt z czytelnikiem, czyli podstawa, o której ja zapominam po pierwszym pytaniu do fanów na które jest cisza
- nie tylko linki do postów, ale też do instagrama, albo nawet jakiejś strony tematycznej na której KIMŚ jesteś
- hastagi
- udostępnianie zdjęć, które mi daje najwięcej, bo biorę od kogoś zdjęcie z dopiskiem udostępnione przez... i ta osoba to lubi i jeszcze jej koleżanki ;)
+ dobrze wiedzieć ile osób obserwuje Twojego fanpejdża, co jest wprowadzone od niedawna i PONOĆ ma dać gwarancje na wyświetlanie każdego posta odbiorcy, który ma właśnie to kliknięte.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-05-28, 20:39   

Ja zostawiłbym stary fanpage i popracował nad aktywizacją "lubiących".
Można poinformować ich o możliwości obserwowania fanpage'a, co zwiększy obecność Twoich postów, które będą widoczne u użytkowników.
Można również zorganizować jakiś drobny konkurs.

Chyba że te ponad 300 fanów to lajki zdobyte na jakiejś wymianie polubień, wówczas lepiej założyć nowy fanpage i zbierać polubienia faktycznie zainteresowanych.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-06-02, 18:40   

Oj nie wiem czy warto na siłę ratować fanpage. Szkoda czasu... to trochę taka "walka z wiatrakami", bo tak czy siak z miesiąca na miesiąc Facebook coraz bardziej tnie darmowe zasięgi.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2014-06-03, 23:38   

Nigdy żadnych fanów nie kupowałem.

Chodzi o to, że Facebook to główne źródło ruchu. Bądź co bądź. Po zmianie Bloggera na Wordpress straciłem blisko hm 70% ruchu.
Jeśli wpisu nie udostępnię na prywatnym koncie - dociera on do niewielkiej liczby osób. Jako, że nie ma wordpressowskich statystyk, tylko GA, które albo źle chodzą, albo... dziennie mam średnio 50 UU.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-06-03, 23:53   

RayGarraty napisał/a:

Po zmianie Bloggera na Wordpress straciłem blisko hm 70% ruchu.
Wcześniej najwięcej osób zaglądało z powiadomień o nowych wpisach na listach czytelniczych? Otrzymałeś poradę jak przekierować tych czytelników na nową witrynę ;-)

Jeżeli chodzi o znajomych. U mnie też koło 50 osób lubi stronę, ale nie kojarzę praktycznie nikogo, kto by lubił czy komentował moje statusy. Czasami wysyłam linki do konkretnych postów osobom, które mógłby zainteresować lub chcę by mi oceniły. Na przykład ostatni projekt szablonu (fb i g+). Prawdopodobnie wszyscy (lub większość) odznaczyli powiadomienia (obserwowanie) i stali się fanami zombie.

Niewiele z tym zrobisz (bez wydawania kasy). Jak utworzysz nową stronę, to może ona skończyć podobnie. Ludzie polubią, ale pewnie nie zaznaczą "obserwuj". Tych na starej stronie będzie trzeba w kółko informować o zmianach. Poszukałbym raczej innych miejsc, które pozwolą zbierać obserwatorów. Większe zróżnicowanie pozwala zapobiegać sytuacjom, w których jakaś witryna przestaje dostarczać ruch i nagle aktywność spada prawie do zera.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-06-05, 21:03   

Htsz napisał/a:

Niewiele z tym zrobisz (bez wydawania kasy). Jak utworzysz nową stronę, to może ona skończyć podobnie. Ludzie polubią, ale pewnie nie zaznaczą obserwuj.

Prawie na pewno może skończyć podobnie. Ludzie polubią i później o tym zapomną z niewątpliwą "pomocą" algorytmu Edge Rank, który prawdopodobnie zadba o to, aby posty były niewidoczne dla większości fanów.

Htsz napisał/a:

Poszukałbym raczej innych miejsc, które pozwolą zbierać obserwatorów. Większe zróżnicowanie pozwala zapobiegać sytuacjom, w których jakaś witryna przestaje dostarczać ruch i nagle aktywność spada prawie do zera.

Dokładnie, dywersyfikacja jest wskazana. Zamiast usilnego, czasochłonnego ratowania fanpage lepiej skupić się na poszukiwaniu i rozwijaniu innych źródeł wejść na bloga. Co prawda nie jest lekko, ale powinno to przynieść lepsze efekty od "rozkręcania" fanpage z fanami widmo.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-06-12, 23:56   

a ja bym została na starym... Osobiście mało osób wchodzących na bloga mam z facebook.com, ale zawsze informacje o wpisie jest. Czytelnikom nie ma się co dziwić, nawet gdy post zobaczy 200 osób. Na swoim prywatnym profilu lubię tyle stron, że jestem zawalana powiadomieniami. Sama w linki najczęściej nie klikam, ale jestem. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz