Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany:    [wordpress] Zmiana linków przy fotografiach

Cześć, to znowu ja, średnio ambitny i nierozgarnięty bloger Wordpressowy.

Mam zagadkę na dziś.

Przeglądam mojego bloga i wpadłem na pewien pomysł: chciałbym, by kliknięcie na fotografie na stronie głównej (http://yetiograch.pl/ ) i podkategoriach (http://yetiograch.pl/poradnik/ czy http://yetiograch.pl/recenzja/ ) przenosiło do wpisu, a żeby te same fotografie w samym wpisie działały tak jak teraz (lightbox, możliwość odpalenia na pełen ekran, itp. itd.

Jest jakiś mało inwazyjny sposób na wprowadzenie tego? Podejrzewam, że musi do tego istnieć jakaś wtyczka i pewnie jedno zapytanie w google by to mogło załatwić. Ale problemem jest to, że nie wiem jak sformułować to zapytanie przebrzydłe. No i aż tak pewny istnienia takiego rozwiązania nie jestem.

Ktoś pomoże? Ładnie proszę? :<
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-06-21, 23:31   

Na pewno da się bez wtyczki.

Jeśli fotki na stronie głównej i w kategoriach ustawiasz jako ikony wpisu (taka opcja w pasku bocznym przy edycji wpisu), to prawdopodobnie wystarczy drobna modyfikacja w motywie graficznym. Nie znam niestety kodu Twojego szablonu i nie jestem w stanie podać dokładnej instrukcji, ale to da się zrobić za pomocą wordpressowej funkcji the_post_thumbnail i odpowdniego kodu HTML - wszystko, czego potrzebujesz, jest w dokumentacji WordPressa. W pętli wyświetlającej wpisy (prawdopodobnie plik index.php w katalogu motywu) wystarczyłoby wkleić coś podobnego do tego:

Kod


<a href="<?php echo get_permalink(); ?>"><?php echo the_post_thumbnail(); ?></a>


Jeśli nie czujesz się na siłach grzebać w kodzie, to ogarnięty WordPressowiec zrobi Ci to w ciągu maks. 1h. Ja mogę Ci to zrobić odpłatnie, tylko nie wiem jeszcze kiedy. :/
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2014-06-21, 23:34   

A jeżeli nie ustawiam, to w jak głębokim dołku jestem i czemu potrzebuje jetpacka by się z niego wydostać?

Ew. ogarnę najpopularniejsze posty i polecę w tył i poustawiam miniaturki + ten kod.
Jak nie ogarnę samemu, to się zgłoszę jak tylko jakieś miedziaki mi na konto wpłyną :)
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-06-21, 23:43   

Jasiek a.k.a Yeti napisał/a:

A jeżeli nie ustawiam, to w jak głębokim dołku jestem i czemu potrzebuje jetpacka by się z niego wydostać?


Nie potrzebujesz Jetpacka, przynajmniej nie w tym celu. Może być jeszcze tak, że Twój motyw nie obsługuje ikon wpisów i musisz włączyć sobie jego obsługę w pliku functions.php.

Jeśli nie ustawiasz, to pomnóż sobie czas potrzebny na ustawienie ikony dla każdego wpisu przez liczbę dodanych tekstów. ;) Choć możesz też zrobić to wtyczką, która ustawi Ci jako ikonę pierwszy obrazek z treści wpisu. Przetestowałem na kilkuset wpisach na jednym blogu i mogę spokojnie polecić.

Dogadamy się w razie czego. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2014-06-21, 23:46   



Dziękuje :D dobra, to mnie czeka ciekawa noc. Jakby co jesteśmy w kontakcie C:
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-06-22, 08:55   

Lukem napisał/a:

Jeśli nie ustawiasz, to pomnóż sobie czas potrzebny na ustawienie ikony dla każdego wpisu przez liczbę dodanych tekstów. ;) Choć możesz też zrobić to wtyczką, która ustawi Ci jako ikonę pierwszy obrazek z treści wpisu. Przetestowałem na kilkuset wpisach na jednym blogu i mogę spokojnie polecić.
Ja w szablonach, które robiłem wstawiałem do functions opcję, która sama generowała ikonę wpisu w momencie, gdy ktoś tego nie zrobił (schemat był mniej więcej taki: użyte zdjęcie / jak nie, to pierwsze / jak nie ma, to 'ten, konkretny' obraz).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz