Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-12-11, 00:02   

teneniel napisał/a:

chętnie się zapoznam z tymi statystykami - pokaż mi je.
Ta statystyka wynika z rozmów. Nie prowadziłem ankiet q;.

teneniel napisał/a:

Tu sie zgodzę, ale... zauważ błąd logiczny - ktoś, kogo się uważa za wyjątkowego nie jest byle kim, bo w naszych oczach jest wyjątkowy właśnie.
I tu się pojawia niebezpieczny subiektywizm.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-12-11, 01:45   

LimakXRobczuk, tle, że gdyby być obiektywnym... to tak na dobra sprawę NIKT by nie zasłużył na taki zaszczyt.
To proste - bycie "byle jakim" ma inne znaczenie dla każdego człowieka (w myśl starej prawdy: tyle prawd ile stołków do siedzenia) i tak:
- dla kolesia, co ma kupę kasy (niezależnie jak się dorobił) osoba o niższych od niego dochodach może być właśnie "byle jaka".
- dla np. (przysłowiowego) dresa - osoba byle jaka, to taka, co nie trzyma z kumplami, nie robi burd, a co ciekawsze, nie jest ich "jołem"
- dla standardowego faceta, "byle jaka" kobieta, to taka co daje wyraźne sygnały, że z każdym całusa itp.
- dla kobiety "byle jaki" facet to np. taki, co nie dba o siebie albo nie szanuje rodziny
- dla lekkoducha życiowego bylejakość to niekorzystanie z okazji (np. szalone zakupy za kupę kasy, czy nie skorzystanie z okazji by się zabawić)
- dla osoby wierzącej bylejakością może się okazać przynależność do innej wiary (znam takie przypadki -_-) lub posiadanie innych poglądów
- dla ludzi zdrowych bylejakość życia, to np. życie na wózku inwalidzkim...
itp... itp... można by wymieniać...

obiektywizm nie zawsze jest dobrym doradcą, przez niego czasem się wiele traci, a coraz częściej bywa, że przez niego stajemy się samotni (spróbuj odpowiedzieć kobiecie na pytanie: "czy wyglądam ładnie?" podczas gdy jej wygląd nie jest doskonały - obiektywizm doprowadzi do tego, że możesz już więcej jej nie zobaczyć :P )

Masz 20 lat i trochę życia przed sobą... zdążysz jeszcze się sporo nauczyć o życiu nim odkryjesz i przyznasz przed samym sobą, że prawda i obiektywizm, choć dwie rożne rzeczy - w pewnych sytuacjach nie są wskazane albo wręcz niemożliwe.

To mi przypomniało pewną komedię pt. "Kłamca, kłamca" - obejrzyj z przymróżeniem oka (bo to komedia, więc część jest sporo wyolbrzymiona) ale puenta sytuacyjna jest jak najbardziej życiowa ^^

Miłej nocy ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-12-11, 02:13   

LimakX ma chyba powiadomienia o nowych postach w tym temacie :D

Obiektywizm nie istnieje :P nie ma ludzi w pełni obiektywnych i nie ma maszyn obiektywnych, bo zostały zaprogramowane przez ludzi. Wszystko co robimy jest podparte na subiektywnych odczuciach. Jakby każdy był taki przebiegły i umiał rozpoznać wroga zanim się w nim zakocha to by na świecie tyle nieszczęśliwych miłości nie było ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2010-12-11, 14:56   

Gdy idziemy pierwszy raz z kimś do łóżka, to wydaje nam się, że będziemy z tą osobą już do końca życia, że to jest właśnie TA osoba. : ) Życie, bardzo często, pokazuje zupełnie coś innego. ; )

LimakXRobczuk napisał/a:

No niestety znana mi statystyka życia potwierdza, że pierwszy raz nie jest tym udanym.. Często wynika z przypadku, błędu i egoizmu.

To zależy czy nasz partner jest osobą doświadczoną czy, tak, jak my, robi to pierwszy raz. Jeśli jest osobą doświadczoną, to może tak pokierować swoją partnerką, że ten pierwszy raz będzie cudownym przeżyciem.

Mój pierwszy raz był bardzo udany, tzn sam seks był udany i bardzo miło wspominam to doświadczenie. Jednak kwestia organizacyjna była zupełnie niedopracowana. ; p Był przypadek i egoizm, i alkohol, i cudowny mężczyzna, który prawie został moim mężem. Jednak gdy patrzę na to z perspektywy czasu, to śmiać mi się chcę. ; D Żadne z nas tego nie planowało, nie mieliśmy ze sobą żadnych prezerwatyw. To było zupełnie nieodpowiedzialne szaleństwo i denerwowaliśmy się strasznie czekając na okres. : ) Miałam 17 lat. Z tym kimś, zanim zaczęliśmy uprawiać seks byłam ponad rok, po naszym pierwszy razie też byliśmy (z przerwami;p) do września tego roku.
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Progres 


Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 12

Wysłany: 2012-10-08, 10:29   

Ja zrobiłam to z facetem z którym już nie jestem. Ale nie powiem, że żałuję. Szczerze powiedziawszy ten pierwszy raz nie był dla mnie niczym szczególnym i nie rozumiem czemu ludzie tak przywiązują do tego uwagę. Myślę, że dużo lepsze są te, w których jesteśmy już dosiadczeni i umiemy dać sobie przyjemność.
 
  podziel si� tym postem na:
Lis Zwiadowca 


Dołączył/a: 16 Lut 2013
Posty: 41
Miasto: Wojnewidział

Wysłany: 2013-02-26, 00:55   

Mój pierwszy raz był dość niezdarny ;) , może dlatego że po używkach takich i owakich, w każdym razie na drugi dzień poczułem co to prawdziwe zakochanie.
 
  podziel si� tym postem na:
M'adame 
Blogger.Klub


Wiek: 27
Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 17

Wysłany: 2014-01-03, 15:53   

Denerwują mnie pytania o odpowiedni wiek na pierwszy raz. To nie jest kwestia lat, a dojrzałości (choć teraz rzadziej się to spotyka). W gwoli wyjaśnienia: osoba, która czuje się już dojrzała i wie, jakie są konsekwencje tego czynu, jest przygotowana na to psychicznie, może przymierzać się do tego uniesienia. Natomiast w tych czasach, większość dzieciaczków kieruje się pożądaniem, a nie główką. Niektórzy myślą ch**em lub, w zależności od płci, innym narządem rozrodczym.
Co do samego głównego pytania: uważam, że jest to sprawa na tyle prywatna i intymna, że nikt nie powinien się nią dzielić, szczególnie publicznie.
 
  podziel si� tym postem na:
Isaura84 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 30
Miasto: małe miasteczko

Wysłany: 2014-03-15, 12:05   

Mój pierwszy raz to nic szczególnego, drugi był zdecydowanie lepszy, ale to chyba zasługa bardziej chłopaka niż moja.
 
  podziel si� tym postem na:
PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2014-03-15, 21:38   

Progres napisał/a:

Myślę, że dużo lepsze są te, w których jesteśmy już dosiadczeni i umiemy dać sobie przyjemność.
No i chwała Ci za to zdanie, popieram w 100% :P
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
nie-umiem-pisac 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Kwi 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-04-07, 18:55   

Pewnie powiecie, że spam, ale kwintesencja mojego pierwszego razu, jest tutaj: http://nie-umiem-pisac.bl...spomnienia.html Zresztą jaki by nie był, chyba najważniejsze żeby była tam ta druga właściwa osoba. Kiedyś myślałam, że to nieważne, pewnie więc przyszła już starość, mądrość i inna -ość :oczami:
U mnie był o tyle hardcore, że obie osoby niedoświadczone. Jakbym to nagrała, to byłby oscar za tragikomedię
______________________________________________________
http://nie-umiem-pisac.blogspot.com/ Zapraszam! Może jednak umiem. Powiedzcie, że umiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Kejczi 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Wiek: 27
Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 47
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-06-30, 18:52   

Zgadzam się z przedmówczynią -

Cytat

To nie jest kwestia lat, a dojrzałości (choć teraz rzadziej się to spotyka). W gwoli wyjaśnienia: osoba, która czuje się już dojrzała i wie, jakie są konsekwencje tego czynu, jest przygotowana na to psychicznie, może przymierzać się do tego uniesienia.


Ogólnie mój pierwszy raz był w pewnym sensie planowany, rozmawialiśmy na ten temat z moich chłopakiem, przymierzaliśmy się, ale nie byłam za bardzo gotowa, więc nacisku ze strony chłopaka nie było. Pewnego dnia nagle spłynęło na mnie objawienie i stwierdziłam że chciałabym spróbować. JAKA BYŁA JEGO RADOŚĆ XD Czekał w sumie tylko na moją zgodę, bo tak to przygotowani byliśmy na 100%. Bałam się bólu, ale ten nie nadszedł, więc pierwszy raz okazał się nie taki zły jak wszyscy mówili. Było odrobinie niezdarnie, bo to był mimo wszystko i mój i jego pierwszy raz, dopiero z czasem nabraliśmy wprawy. ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
angielskapolka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 39
Miasto: Anglia

Wysłany: 2015-05-28, 20:59   

moron napisał/a:

Georgiana napisał/a:

nie mozna takich ludzi ograniczac, najwazniejsze jest to zeby czuli sie szczesliwie.
kategoryczny sprzeciw :cisza:
jak gowniarz bedzie potrafil utrzymac zone i dzicko to niech sie p***** ile chce ale dopuki nie ma skonczonych 18 lat powinien trzymac f**** w gaciach :mad:


Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Gdyby nie to, że rodzice mi pewne rzeczy wbili do głowy,pewnie sama bym była piętnastką w ciąży.
______________________________________________________
https://angielskapolka.wordpress.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz