Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2014-04-06, 16:32   

A ja przeniosłam się na Tumblr. Serio!
Byłam na bloggerze, ale non stop denerwowały mnie szablony i jakoś nie miałam motywacji by pisać. Na Tumblrze jak i z tego co widziałam na WP jest tak fajnie, że wybierasz sobie typ postu (zdjęcie, tekst, dialog, cytat itp.) i zależnie od zainstalowanego szablonu każdy typ postu jest inaczej wyróżniony na głównej. Chciałam iść do WP, ale za cholere nie mogłam ogarnąć tego i wybrałam Tumblra. Nie wiem, czy to mi wyjdzie na dobre, czy nie, bo na razie bez zmian (UU i staty z kom gorzej), ale jakoś lepiej mi się zmotywować do pisania (na tumblr kapitalnie wyglądają dialogi i fotoposty).
Szablon na początku mnie przerażał, ale teraz już też ogarnęłam i wiem co i jak choć najgorzej jak masz zaje*isty szablon, a nie masz w nim miejsca na komentarze = disqusa, wtedy to już koniec jak nie masz pomocy.

Przy usuwaniu google + straciłam cały bloggerowy dorobek życia (nigdy nie łączyłam bloggera z google + dlatego nie martwiłam się by coś zapisać itp).

Jak tumblr nie wypali zawsze mogę wrócić do bloggera. I tylko do niego.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2014-04-06, 17:10   

Ja tradycyjnie powiem że mylog :) (na którego się za parę dni przenoszę). Serwisy typu blogger czy wordpress kojarzą mi się z bardzo schematycznymi blogami złożonymi z tabelek (tak czy inaczej ułożonych ale to zwykle jest jakaś forma tabeli), grafika gdzieś w nagłówku najwyżej albo tle i to tyle, bo reszta już jest albo trzeba sobie ściągnąć jakiś gotowy szablon. Nie podoba mi się to, nie jest jakoś "moje". Nie daje takiego pola do popisu jak napisanie strony od początku do końca, nawet jeśli tylko w (x)html/css umiem ją napisać. To umożliwiają chyba tylko takie serwisy jak mylog (eblog już chyba nie żyje? :D w każdym razie mi się nie ładuje). Dla mnie zrobienie grafiki i napisanie całego kodu do strony jest częścią radości z blogowania :) Chcę by platforma blogowa dawała mi tylko miejsce i zmienne żeby mógł łatwo wpleść je w swój lay i żeby to hulało.

Chociaż ostatnio zacząłem się zastanawiać czy dałoby radę w ten sposób prowadzić bloga gdzieś "u siebie"? Tylko niebardzo widzę system komentarzy :P nie umiem sobie wyobrazić czegoś takiego gotowego.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-06, 22:30   

wendigo napisał/a:

Serwisy typu blogger czy wordpress kojarzą mi się z bardzo schematycznymi blogami złożonymi z tabelek (tak czy inaczej ułożonych ale to zwykle jest jakaś forma tabeli), grafika gdzieś w nagłówku najwyżej albo tle i to tyle, bo reszta już jest albo trzeba sobie ściągnąć jakiś gotowy szablon. Nie podoba mi się to, nie jest jakoś moje. Nie daje takiego pola do popisu jak napisanie strony od początku do końca, nawet jeśli tylko w (x)html/css umiem ją napisać. To umożliwiają chyba tylko takie serwisy jak mylog (eblog już chyba nie żyje? :D w każdym razie mi się nie ładuje). Dla mnie zrobienie grafiki i napisanie całego kodu do strony jest częścią radości z blogowania :) Chcę by platforma blogowa dawała mi tylko miejsce i zmienne żeby mógł łatwo wpleść je w swój lay i żeby to hulało.
Jak dla mnie to wygląda tak: mylog < blogspot < wordpress.

Na jakiej podstawie uznałeś, że WordPress czy Blogger nie dają pola do popisu? Ten pierwszy daje dostęp także do bazy danych i php (mowa o tym na własnym serwerze, bo darmowe to w większości kiszka). Możliwości masz zatem prawie nieograniczone. Drugi - blogspot - ma zmienne, tagi warunkowe i sekcje, w których można zdefiniować pewną cześć kodu i potem wywołać za pomocą jednej linijki. Do tego miejsce w ramach konta, które pozwala na wgranie wielu zdjęć czy plików (załączniki, skrypty).

No i brak komunikatów w stylu:

Cytat

Nie masz wystarczającej ilości punktów, aby aktywować nową podstronę

Cytat

Wgrywanie grafiki na serwer myloga jest dostępny tylko dla kont z aktywowanym pakietem Sponosorowanym lub Premium
Możesz go aktywować w Ustawieniach bloga
:rotfl:

Bałbym się umierających serwisów blogowych. Myloga, ebloga,blog4u, nawet ownloga już nie polecam a kiedyś robiłem to z miłą chęcią.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-04-06, 23:34   

wendigo napisał/a:

Chociaż ostatnio zacząłem się zastanawiać czy dałoby radę w ten sposób prowadzić bloga gdzieś u siebie?


Prosty silnik blogowy to jest coś, co nawet z niewielką znajomością programowania można napisać samemu. Wiele lat temu zastanawiałem się tak samo i skończyło się na tym, że przerobiłem sobie jakiś skrypt w PHP do publikowania niusów z komentarzami. Programować produktywnie w PHP nie umiem do dziś. Własny silnik bloga w dowolnym języku programowania jestem w stanie postawić w ciągu 1-2 dni.

Przerób sobie kurs Pythona, PHP albo JavaScript z Codecademy.com i poszukaj dobrego frameworka, który wspiera wzorzec model-widok-kontroler (MVC). PHP średnio ogarniam, ale w Pythonie mogę polecić Django, zaś w JavaScripcie cały kosmos zwany Node.js i system KeystoneJS - oba działają podobnie, mają szablony i ogólnie są niezłą bazą do pisania prostych rzeczy - takich, gdzie dogłębna wiedza o programowaniu nie jest wymagana i jest to kwestia złożenia odpowiednich klocków w oparciu o dokumentację i tutoriale. Hostingów w PHP jest mnóstwo, zaś Node.js i Pythona/Django postawisz sobie za darmo na OpenShift.com.

A potem już tylko precyzujesz wymagania i dobudowujesz to, co Ci jest potrzebne.
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2014-04-07, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2014-04-07, 20:22   

Htsz napisał/a:

Na jakiej podstawie uznałeś, że WordPress czy Blogger nie dają pola do popisu?

Na takiej, że nigdy nie widziałem layoutu na wordpressie czy bloggerze, który by nie był oparty na kolumnach (o, tego słowa mi brakowało :P ), nigdy nie widziałem na w i b layoutu, który naprawdę by mi się kojarzył z blogiem (tzn. z blogiem-pamiętnikiem), nigdzie nie czytałem (nawet na tym forum) żeby ktoś pisał sobie szablon na w czy b od początku, zawsze jest tylko: "ściągnęłam/ściągnąłem sobie szablon ale mi cośtam nie działa/jak dorobić cośtam?"
Gdybym chciał mieć np. szablon jaki ostatnio miałem na blog.pl ( https://dl.dropboxusercon...blogpl/tst.html ) to nie wiedziałbym jak się za to zabrać. Albo np. taki: http://gingery.tvteletron...k/pamietnik.htm

Htsz napisał/a:

Ten pierwszy daje dostęp także do bazy danych i php (mowa o tym na własnym serwerze, bo darmowe to w większości kiszka). Możliwości masz zatem prawie nieograniczone.

Ok, być może jest to po prostu dla mnie za trudne :P

Lukem napisał/a:

Przerób sobie kurs Pythona, PHP albo JavaScript z Codecademy.com i poszukaj dobrego frameworka, który wspiera wzorzec model-widok-kontroler (MVC). PHP średnio ogarniam, ale w Pythonie mogę polecić Django, zaś w JavaScripcie cały kosmos zwany Node.js i system KeystoneJS - oba działają podobnie, mają szablony i ogólnie są niezłą bazą do pisania prostych rzeczy - takich, gdzie dogłębna wiedza o programowaniu nie jest wymagana i jest to kwestia złożenia odpowiednich klocków w oparciu o dokumentację i tutoriale. Hostingów w PHP jest mnóstwo, zaś Node.js i Pythona/Django postawisz sobie za darmo na OpenShift.com.

Na razie brzmi to dla mnie jak chińszczyzna :D Ale dziękuję, pewnie rzeczywiście jest to dobry kierunek...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-07, 21:01   

wendigo napisał/a:

Na takiej, że nigdy nie widziałem layoutu na wordpressie czy bloggerze, który by nie był oparty na kolumnach (o, tego słowa mi brakowało :P ), nigdy nie widziałem na w i b layoutu, który naprawdę by mi się kojarzył z blogiem (tzn. z blogiem-pamiętnikiem), nigdzie nie czytałem (nawet na tym forum) żeby ktoś pisał sobie szablon na w czy b od początku, zawsze jest tylko: ściągnęłam/ściągnąłem sobie szablon ale mi cośtam nie działa/jak dorobić cośtam?
Większość osób przybywających na to forum nie umiałoby napisać nawet bardzo prostego szablonu w HTML, niezależnie od platformy. Pobierają gotowe, ale widocznie słabo szukają, bo jest coraz więcej bardzo ciekawych skórek, zgodnych z obecnymi trendami.
Masz taki, który nie ma kolumn na stronie głównej: http://kafelkowy.blogspot.com/

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-04-07, 13:39 ]
więcej o nowoczesnych szablonach w wątku => skąd można pobrać szablon na blogspota?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2014-04-08, 20:55   

Htsz napisał/a:

zgodnych z obecnymi trendami.

Może w tym jest problem, moje preferencje są niezgodne z trendami ;)
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-04-24, 17:37   

Ewe-Linka napisał/a:

Byłam na bloggerze, ale non stop denerwowały mnie szablony i jakoś nie miałam motywacji by pisać

Co?! Na bloggerze są znakomite szablony!
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Kejczi 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Wiek: 27
Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 47
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-05-07, 22:53   

Nie dość że szablony są znakomite, to jeszcze można je samemu modyfikować na różne sposoby ;) Ja osobiście uważam że blogger/blogspot jest najlepszy, zaś tumblr to dla mnie miła odskocznia i możliwość znalezienia wielu inspiracji. ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
piotr-ek2408 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 16 Maj 2014
Posty: 16
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-05-18, 17:39   

Ja jestem bardzo zadowolony z Blogspta, wiele możliwości modyfikacji. Jak na początek, idealny :)
______________________________________________________
Zapraszam na mojego bloga, poświęconego ciekawym grom i aplikacjom na platformę Android. http://andropolska.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Fazwell 
Blogger.Klub


Imię: Daniel
Wiek: 29
Dołączył/a: 06 Lip 2014
Posty: 27
Miasto: Lublin-Ibiza

Wysłany: 2014-07-08, 13:49   

Ja osadziłem się na Bloggerze jakoś najbardziej przypadł mi do gustu . Testowałem ( przed wyborem Bloggera ) wiele innych stron oferujących blogi itp i postanowiłem postawić na ekipe z Google :) Dobrze mi się w nim pracuję jak dla początkującego :) Przyzwyczaiłem się :) Funkcje jakie posiada są wystarczające (na razie ) jak na moje potrzeby :) Wszystkim tak jak ja początkującym polecam zacząć od bloggera - troche się namęczyć w bliższym poznaniu jego ofert i funkcji ale cieszyć sie z efektów :) Potem można mierzyć wyżej i na przykład przerzucić sie na WordPress :)
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-07-09, 20:06   

Kejczi napisał/a:

Nie dość że szablony są znakomite, to jeszcze można je samemu modyfikować na różne sposoby ;) Ja osobiście uważam że blogger/blogspot jest najlepszy, zaś tumblr to dla mnie miła odskocznia i możliwość znalezienia wielu inspiracji. ;)

Ja jestem na wordpressie, jestem bardzo zadowolona, chociaż początki nie zależały do łatwych. Również wiele mnóstwo szablonów, wtyczek, znakomite forum pomocy :) a szablony można całkowicie modyfikować, trzeba tylko trochę zagłębić się w ich strukturę :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz