Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-07-25, 16:00   

no tak, oprócz wygody, swobodnej modyfikacji i dużej ilości wtyczek, Wordpress jest chyba najtrudniejszy. Pewność, że jeśli coś się zepsuje wiesz jak to naprawić jest bezcenna. :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lern2Ern 
Blogger.Klub


Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył/a: 03 Sie 2014
Posty: 27

Wysłany: 2014-08-03, 19:54   

Najłatwiejszy w obsłudze jest moim zdaniem blogspot. Sam mam tam bloga i mogę polecić.

Nie ma problemu z wgraniem szablogu, może brakuje mi trochę zaawansowanych opcji poprawiania obrazu strony, ale i tak jest bardzo fajnie.
 
  podziel si� tym postem na:
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-08-30, 12:42   

Ja tam zaczęłam bloggerem i na razie mi starcza, choć przyznam, że przez brak znajomości z programowaniem nie zawsze go rozumiem i czasem daje mi w kość :wstyd: :zawstydzony:
Powoli zaczynam go łapać i chyba nie prędko zdecyduję się na zmianę (bo wtedy to już na samą myśl robi mi się słabo) :zdziwko:
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Crossover 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 30
Miasto: Dolny Śląsk

Wysłany: 2014-08-30, 14:08   

Zaczęłam na blogspot i nie mam zbyt wielkiego zdania o innych serwisach. Co prawda jeszcze nie wszystko ogarniam ale z czasem nauczę się. Także dla laików blogspot jest najlepszy, najłatwiejszy i wszystko wygląda na nim cudnie ;)
______________________________________________________

Zapraszam Cię serdecznie do:
Opowiadania o Arrow
 
  podziel si� tym postem na:
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany: 2014-08-30, 19:37   

Miałam blogi w wielu miejscach, więc mam jako takie porównanie i, moim zdaniem, najlepiej wypada blogger :) Jest prosty w obsłudze, przejrzysty, a dla osób, które chcą eksperymentować z szablonami, dobrze przystosowany :)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-09-09, 00:06   

Próbuję uciec z ownloga bo tam jest bardzo zamknięta, niewielka społeczność i 'wszyscy się znają' co zaczyna mnie uwierać. Poszukiwałam nowej platformy i niestety jej nie znajduję. Mam bloga również na blogspocie i jego obsługa/zarządzanie kodem html jest tak skomplikowana, jakby to był język chiński, a ja html i css znam na 5+ :o więc nie rozumiem tej magii. Przeraża mnie to, że tylko psujący się ownlog mi odpowiada.
podsumowanie dylematów w postaci obrazka :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-09, 12:48   

Kod szablonów bloggera jest bardziej rozbudowany. Oprócz HTML i CSS masz dostęp także do źródeł gadżetów. Na ownlogu masz zmienną {blog} i ona wczytuje zawartość wpisów z całą resztą. Na bloggerze masz sekcję Blog1, w której jest główna pętla oraz poszczególne elementy gadżetu, tj. komentarze, wpis, ikonki dzielenia się, wersje mobilne, stronicowanie itd. Edycja szablonu powinna być w miarę łatwa, natomiast zbudowanie czegoś od zera wymaga posiedzenia i poczytania wielu instrukcji na forum :=)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-09-09, 13:01   

Htsz napisał/a:

Edycja szablonu powinna być w miarę łatwa, natomiast zbudowanie czegoś od zera wymaga posiedzenia i poczytania wielu instrukcji na forum :=)

I tak też jest :D W edycji też się porady blogowicza przydają bo ja korzystałam i dzięki temu w tydz stronka już była gotowa :ok:
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-09-11, 08:55   

Ja jako zapalony grzebalec przeszedłem z bloggera na wordpress na własnym serwerze. W pewnym momencie zmieniłem już chyba wszystko, co się dało i wciąż było mi mało. Dostęp do całego kodu jest dla mnie odprężający ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-09-16, 23:29   

Dla początkujących polecam blogspota (bloggera), najlepiej na jednym z domyślnych szablonów (może są oklepane, ale za to bardzo dopracowane). Na wordpressie ciągle mi się coś nie zgadza, a to muszę przetłumaczyć szablon, a to polskie litery odróżniają się od reszty w danej czcionce. Dużo grzebania i nauki (HTML u u mnie słabo, css i php nie znam w ogóle), co ma też swój urok .
 
  podziel si� tym postem na:
ModnyStyl2013 
Blogger.Klub


Imię: ModnyStyl2013
Wiek: 32
Dołączył/a: 19 Wrz 2014
Posty: 34
Miasto: Skoczów

Wysłany: 2014-09-19, 21:04   To zależy

Z punktu widzenia developer lepszy jest Wordpress, pozwala na dokładniejszą ingerencję w szablon, wtyczki, strukturę bloga. Z blogerem jest troszke trudniej ale też się da.

Zwyczajny Kowalski nie ma potrzeby tworzenia własnych wtyczek. Korzysta z tego co jest i wykorzystuje gotowe rozwiązania. Dla takich użytkowników zalecany jest Blogger. I pamiętajmy, że blogger to zawsze Google i zawsze będzie Google. Pozycjonowanie zawsze będzie lepsze.

W Wordpressie mamy SEO. Niby fajne. Bardziej nowoczesne szablony. W sumie w każdej chwili możemy sobie migrować i przenieść cały content z bloggera na wordpressa i odwrotnie :)
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-16, 17:41   

Ja dołączam do zwolenników bloggera, choć na WP miałam parę blogów i przez jakiś czas byłam fanką tej domeny. Nadal w sumie uważam, że gdybym miała bloga bardziej foto, modo czy kuli, to poszłabym tam.

Co mnie zniechęciło do WP? Wszawe darmowe szablony, nieustanne komunikaty o tym, że czegoś nie mogę zrobić, bo to opcja premium, reklamy, niemożność ingerowania w html. To oczywiście o wersji darmowej, bo wyżej widzę, że nie dotyczy to wersji płatnej. Ale początkujący bloger może nie chce tak od razu się angażować portfelem :)

Poza tym, ciekawe, ktoś pisał wyżej, że na BL nie podobał mu się układ kolumnowy :) A mi właśnie to w WP przeszkadzało, że wszystko wyglądało jak reklama, okno Picasy, albo blog jakiejś firmy. Ponownie, w przypadku blogów bardziej wizualnych na pewno jest to zaletą. Wszystko zależy więc od koncepcji i planów blogera.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz