Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-11-08, 21:05
Autor Wiadomość
pointless 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 60

Wysłany: 2014-07-14, 16:53   

Nigdy nie zrozumiem tego systemu, przecież to nie ma sensu żadnego. Obserwuję bloga, bo mi się podoba. Komentuję, bo przeczytałam posta i mam taką ochotę.
To jest takie sztuczne nabijanie licznika, przecież wiadomo, że osoba, która dała nam obserwacje wyłącznie dlatego, że dostała ją od nas, prawdopodobnie nigdy więcej na naszego bloga nie wejdzie, bo po co, skoro jej się nie podoba.

Coś takiego funkcjonuje też na tumblrze i mnie denerwuje niezmiernie, jak ludzie mnie folołują, a potem piszą wiadomość "HEY FOLLOW ME BACK". Od razu mi się przypomina epoka fotki.pl i "10 ode mnie, liczę na rewanżyk ; *"
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Crossover 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 30
Miasto: Dolny Śląsk

Wysłany: 2014-08-29, 21:52   

Nawet na swoim blogu i przede wszystkim na nim zauważam, że istnieje dziwna taktyka pisania komentarza: "fajny rozdział, zapraszam do mnie na blabla.blogspot.com. To troszkę chamskie, może tylko ja wychodzę z takiego założenia, bo nie spamuje na innych blogach. I jeśli jak byk jest na blogu podany odnośnik do reklamy, linków, spamu itd, to czemu nie można umieścić tam swojego lamentu o wejście na bloga? A bo po co, lepiej skomentować coś co jest na głównej by więcej osób weszło i gitara. Nawet jeśli tematyka bloga jest nam obca. Ale to widocznie taki wiek i wszystko liczy się na hop siup i by mieć sweet fajnych podglądaczy, milion wejść i 100 komentarzy, nawet jeśli tylko 3 z nich dotyczą naszej pracy, a reszta to przechwałki jakiego my to nie mamy super, hiper bloga, że tylko wejść i czytać.
______________________________________________________

Zapraszam Cię serdecznie do:
Opowiadania o Arrow
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-08-29, 21:58   

Gdyby autorzy blogów konsekwentnie kasowali takie komentarze, to byłoby tego znacznie mniej a może jakość komentarzy by się podniosła. W momencie kiedy bloger przymyka oko, to inny korzysta z okazji.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Crossover 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 30
Miasto: Dolny Śląsk

Wysłany: 2014-08-30, 15:20   

Czasem autorowi zauważyłam, ze to zwisa. Nie ważne co piszą ważne aby pisali.
______________________________________________________

Zapraszam Cię serdecznie do:
Opowiadania o Arrow
 
  podziel si� tym postem na:
Motyw kobiety 
WordPress.Klub


Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 38
Miasto: Cz-Dz

Wysłany: 2014-09-09, 16:09   

Crossover napisał/a:

Nawet na swoim blogu i przede wszystkim na nim zauważam, że istnieje dziwna taktyka pisania komentarza: fajny rozdział, zapraszam do mnie na blabla.blogspot.com. To troszkę chamskie, może tylko ja wychodzę z takiego założenia, bo nie spamuje na innych blogach. .

Mnie to też denerwuje i prócz notorycznego odrzucania spamu, zdarzyło mi się raz edytować komenatrz człowieka,który wpadł jak po ogień ze swoim linkiem i link usunąć, gdyż nie o komentarz mu chodziło a o linkowanie.

Obs za obs i kom za kom. O tym dowiedziałam się dopiero 2 mies.temu,wchodząc do szerokiego (ojjj szerokiego!) świata blogosfery. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest!
Chcąc nie chcąc, dowiedziałam się, ale nadal nie wiedziałam o co tym dziewojom chodzi :) Weszłam na swój blog, patrzę, sznupię i nie widzę niczego takiego jak "obserwacja". Ulżyło mi! Przynajmniej nie będzie mnie kusić :D <joke>
______________________________________________________
www.miejsce-akcji.pl
http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl
 
  podziel si� tym postem na:
17blackand29red 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączyła: 25 Lut 2014
Posty: 28
Miasto: Kluczbork

Wysłany: 2014-09-21, 12:13   

Mnie zaciekawiło zjawisko ,że gdy dany komenatarz wcześniej wspomniany tzn "fajny blog zapraszam do siebie blabla.blog.... " to czesto jest tak ,że ów komentarz nie jest kasowany tylko zostawiany aby była ta cyferka ,że ten komenatarz jest, że ktoś nam skomentował danego posta. Tak jak to jest już napisane "byle by pisali" jednak to też żadnego sensu nie ma. Autor w ten sposób nie ceni swojej pracy i to też jest kompletnie bez sensu.
 
  podziel si� tym postem na:
Motyw kobiety 
WordPress.Klub


Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 38
Miasto: Cz-Dz

Wysłany: 2014-09-21, 12:21   

17blackand29red napisał/a:

Mnie zaciekawiło zjawisko ,że gdy dany komenatarz wcześniej wspomniany tzn fajny blog zapraszam do siebie blabla.blog.... to czesto jest tak ,że ów komentarz nie jest kasowany tylko zostawiany aby była ta cyferka ,że ten komenatarz jest, że ktoś nam skomentował danego posta. .
Zdarzyło mi się tak zrobić kilka razy i wcale nie po to, by była cyferka, ze ktoś mi skomentował wpis (moich wpisów nie komentuje NIKT na moim blogu z książką. Jest to nieco deprymujące, bo jednak ciekawi mnie jak ludzie odbierają książkę przeze mnie pisaną, ale co zrobisz?:) ) ale żeby dać nauczkę tego pseudo-zainteresowanemu moim blogiem; pokazać mu, że tego typu działania nie są mile widziane i że zwracam uwagę jedynie na osobliwą opinię.
______________________________________________________
www.miejsce-akcji.pl
http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl
 
  podziel si� tym postem na:
17blackand29red 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączyła: 25 Lut 2014
Posty: 28
Miasto: Kluczbork

Wysłany: 2014-09-21, 12:35   

Motyw kobiety napisał/a:

17blackand29red napisał/a:

Mnie zaciekawiło zjawisko ,że gdy dany komenatarz wcześniej wspomniany tzn fajny blog zapraszam do siebie blabla.blog.... to czesto jest tak ,że ów komentarz nie jest kasowany tylko zostawiany aby była ta cyferka ,że ten komenatarz jest, że ktoś nam skomentował danego posta. .
Zdarzyło mi się tak zrobić kilka razy i wcale nie po to, by była cyferka, ze ktoś mi skomentował wpis (moich wpisów nie komentuje NIKT na moim blogu z książką. Jest to nieco deprymujące, bo jednak ciekawi mnie jak ludzie odbierają książkę przeze mnie pisaną, ale co zrobisz?:) ) ale żeby dać nauczkę tego pseudo-zainteresowanemu moim blogiem; pokazać mu, że tego typu działania nie są mile widziane i że zwracam uwagę jedynie na osobliwą opinię.


Rozumiem, jeśli trafiam na bloga z recenzjami książek i zdarza się ,że akurat tą czytałam która jest opisana w notce to zostawiam swoją opinię - zazwyczaj staram się aby była bardziej pozytywna. chętnie spojrzałabym na twoje notki.
Pisząc odpowiedź wcześniej miałam na myśli to - że ten komenatarz typu "fajne fajne, zapraszam do siebie" to nie jest kreatywny komentarz, nie zawiera szczerej opini tak więc dlaczego zachowujemy takie komentarze. Nie mówię ,że jest to oś złego. Wiem ,że wiele osób tak robi jednak zalezy nam na bardziej kreatywnych komenatrzach prawda :P ?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-21, 18:04   

17blackand29red napisał/a:

komenatarz typu fajne fajne, zapraszam do siebie to nie jest kreatywny komentarz, nie zawiera szczerej opini tak więc dlaczego zachowujemy takie komentarze. Nie mówię ,że jest to oś złego.

Dla mnie to jest mega złe, dlatego napisałem wyżej, że powinno się plewić komentarze. Wywalać wszystko co służy jedynie promocji a nie wnosi nic do Twojego bloga.

Edytowaniem komentarzy również bym się nie zajmował. Kasować. Spamer na w dupie co ty sobie myślisz i jakie nauczki mu chcesz dać. Nie czyta komunikatów i ostrzeżeń - nie stosuje się do sugestii, więc nie warto poświęcać mu więcej czasu niż trwa kasowanie komentarza.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-09-21, 19:07   

Htsz napisał/a:

Edytowaniem komentarzy również bym się nie zajmował. Kasować. Spamer na w dupie co ty sobie myślisz i jakie nauczki mu chcesz dać. Nie czyta komunikatów i ostrzeżeń - nie stosuje się do sugestii, więc nie warto poświęcać mu więcej czasu niż trwa kasowanie komentarza.


i prawdopodobnie nawet nie wejdzie ponownie na Twojego bloga. Zostawia masowo komentarze na losowych i idzie dalej ;)
 
  podziel si� tym postem na:
17blackand29red 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączyła: 25 Lut 2014
Posty: 28
Miasto: Kluczbork

Wysłany: 2014-09-21, 20:25   

Htsz napisał/a:

17blackand29red napisał/a:

komenatarz typu fajne fajne, zapraszam do siebie to nie jest kreatywny komentarz, nie zawiera szczerej opini tak więc dlaczego zachowujemy takie komentarze. Nie mówię ,że jest to oś złego.

Dla mnie to jest mega złe, dlatego napisałem wyżej, że powinno się plewić komentarze. Wywalać wszystko co służy jedynie promocji a nie wnosi nic do Twojego bloga.

Edytowaniem komentarzy również bym się nie zajmował. Kasować. Spamer na w dupie co ty sobie myślisz i jakie nauczki mu chcesz dać. Nie czyta komunikatów i ostrzeżeń - nie stosuje się do sugestii, więc nie warto poświęcać mu więcej czasu niż trwa kasowanie komentarza.


zgodzę się z tym dlatego ja zawsze kasowałam tego typu komenatrze i dlatego właśnie napisałam wcześniej ,że zależy nam nabardziej kreatywnych komentarzach :)
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-10-28, 19:38   

Obserwacja za obserwację itp. jest dla mnie bez sensu, czasem zdarza się że jakiś młody bloger (w sensie wiekowym) takie coś proponuje. Chociaż pamiętam, że prowadząc swojego 1 bloga w wieku 12 lat też takie rzeczy miały miejsce, tylko raczej ''komć za komć'', co już wtedy mnie irytowało.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz