Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-02-15, 02:52
Autor Wiadomość
xjolax 
WordPress.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 38
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2014-08-13, 17:02   

jak dla mnie prawie idealnie ;)

zmieniłabym jedynie:
- menu - moda i szycie, DIY itp. prosta czcionka ułatwiłaby czytanie, na tabletach czy na smartfonach może to być w ogóle nieczytelne, unikajmy czcionek zdobionych, szeryfowych, ludzki umysł nie czyta literek pojedynczo, lecz czyta wyrazy wg kształtów, stąd przydają się ogonki itp - przyspieszają czytanie - więc też nie pisałabym wielkimi literami;)
- comments, categories, - przydałoby się przetłumaczyć szablon, bo wygląda to nieprofesjonalnie - albo po polsku, albo po angielsku
- czcionka postów - zmieniłabym na czarny kolor - łatwiej się czyta, serio, przerabiałam już wiele kolorów i zdecydowanie na białym tle - czarna czcionka
- h1 - to jeśli chodzi o pozycjonowanie - brakuje nagłówka strony ze słowami kluczowymi, który dla google daje cenne informacje, o czym jest strona;)

Reszta bardzo fajna, zdjęcia ładne, kolorystyka przyjemna, na +
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-08-13, 17:10   

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź i wiele cennych rad. Na pewno wszystkie przemyślę ;) Jeszcze raz dziękuję !
 
  podziel si� tym postem na:
xjolax 
WordPress.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 38
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2014-08-13, 17:26   

totolijo napisał/a:

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź i wiele cennych rad. Na pewno wszystkie przemyślę ;) Jeszcze raz dziękuję !


takie moje zdanie, powodzenia;)
 
  podziel si� tym postem na:
mow 
Blogger.Klub


Imię: Piotr
Wiek: 44
Dołączył/a: 10 Wrz 2014
Posty: 25
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-09-23, 19:40   

Wygląda ładnie, treści nie oceniam bo to totalnie nie mój temat, zauważyłem za to że w wersji na tablety menu zmienia się w białą czcionkę na szarym tle, i to jest mało czytelne. Poza tym jak dla mnie super.
______________________________________________________
Bolg o motocyklach marki Jawa.
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-09-23, 20:39   

dzięki na pewno sprawdzę tą wersję na tablety ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany: 2014-09-27, 16:20   

Blog wygląda naprawdę świetnie, podoba mi się! Super, naprawdę chyba nie ma się do czego przyczepić. Bardzo przejrzysta kolorystyka.
Jedyne co bym zmieniła to żeby wszystkie elementy menu znajdowały się w jednej linii, bo, obecnie, "mój bazarek" jest w drugiej linijce :)
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-09-29, 09:01   

Teraz blog wygląda naprawdę dobrze, świeżo, fajna kolorystyka, super fotki.
Jedyne co mi lekko przeszkadza, to czcionka top menu :)
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-10-26, 01:50   

Blog wygląda ślicznie, najładniej z tych które dzisiaj przeglądałem/ oceniałem. Jeśli miałbym coś zmienić, to favikonkę zmieniłbym na bardziej kolorową (trochę dużo tych szarości na stronie, ale też nie mam kompletnie pomysłu czym to zmienić). Blog naprawdę szybko się ładuje, czy to sprawa hostingu, optymalizacji zdjęć i kodu, czy odpowiedniej konfiguracji wtyczek cachujących i cdn?
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-10-26, 09:57   

Dzięki za miłe słowa.
Jeśli chodzi o szybkość strony, powiem tak zmiana wtyczek na szybciej ładujące się, optymalizacja zdjęć, ale przede wszystkim zmiana hostingu. Poprzedni był tragiczny, strona ładowala się tak powoli, że z nerwów prawie wlosy sobie z głowy rwałam :P
A przy tym nowym wszystko śmiga, aż miło i migrację serwera robią oni. Nie wiem czy tutaj mogę pisać jaki to serwer. Zaryzykuję ;) zenbox ;)
A wtyczkę cachującą wyłączył mi moj opiekun bloga, bo uznał, że nie potrzebna.
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-10-26, 21:39   

totolijo napisał/a:

Dzięki za miłe słowa.
Jeśli chodzi o szybkość strony, powiem tak zmiana wtyczek na szybciej ładujące się, optymalizacja zdjęć, ale przede wszystkim zmiana hostingu. Poprzedni był tragiczny, strona ładowala się tak powoli, że z nerwów prawie wlosy sobie z głowy rwałam :P
A przy tym nowym wszystko śmiga, aż miło i migrację serwera robią oni. Nie wiem czy tutaj mogę pisać jaki to serwer. Zaryzykuję ;) zenbox ;)
A wtyczkę cachującą wyłączył mi moj opiekun bloga, bo uznał, że nie potrzebna.


Sam myślę nad przejściem do zenboxa, ale najpierw muszę dojść do zebrania jakiegoś przyzwoitego ruchu na blogu, czyt zainteresowania czytelników i zaistnienia w sieci, pracuję nad tym, a wracając do Twojego bloga, to jest naprawdę dopracowany.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-29, 14:21   

Totolijo, blog wygląda pięknie na moim laptopie, ale na ipadzie trochę się zbałaganił.

1) Menu ułożone jest w słupek, co daje wielką białą dziurę po prawej;
2) nagłówki postów stały się granatowymi linkami, znikła też ich czcionka na rzecz generycznej (wygląda na Times New Roman), czcionka jest inna (Times) także prawie we wszystkich tekstach w prawej kolumnie;
3) ucięte zdjęcie w pierwszym poście i napis: "spełniać m";
4) kolumny są ściągnięte razem;
5) w kolejnych postach zdjęcia są co prawda pełnowymiarowe, ale za to szerokość boxa z postami sięga tak może do 2/3 obrazka, więc wygląda trochę dziwnie;
6) znikło Twoje piękne tło z wachlarzykami, jest tylko białe. Choć myślę, że to akurat najmniejszy problem.

Nie wiem, jak wyglądałby blog na innych tabletach; może po południu skradnę znajomemu Samsunga i zobaczę, co jest :)
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-10-29, 15:58   

niestety w tej wersji tak to wygląda, zupełnie nie wiem co się podziało, do niedawna wszystko smigało. Muszę nad tym popracować, a łatwo nie będzie...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz