Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Motyw kobiety 
WordPress.Klub


Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 38
Miasto: Cz-Dz

Wysłany: 2014-09-24, 20:48   

Co do rozpowszechniania blogu, to poczta pantoflowa jest tu dobrym nośnikiem. Ja organizuję konkursy na jednym ze swoich blogów, w których do wygrania są książki (bo i blog z książką) i dla mnie jest to frajda, bo lubię dawać nagrody, i dla ludzi, bo mogą dostać książkę za niezbyt trudne zadanie, i dla blogu, bo często wieść o konkursie jest przekazywana dalej, udostępniana.
______________________________________________________
www.miejsce-akcji.pl
http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-24, 21:00   

Chyba kiedyś pisaliśmy o fanach z konkursów? albo gdzieś już o tym dyskutowałem. Obawiam się, że pozyskane w ten sposób osoby będą czekały jedynie na kolejny konkurs - nastawione na branie, nie czytanie bloga.

Pamiętam jak kiedyś zapraszałem ludzi na jednego z polskich mikroblogów - by zdobyć iphone. Nie wygrałem, ale kolejne miejsca dostały ipoda. Nagrodę otrzymałem (poszła potem w cudze ręce) a z mikrobloga przestałem korzystać (zaproszeni również). Dzisiaj ślad po stronie zaginął (a i wtedy się jakoś nie wyróżniała).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Motyw kobiety 
WordPress.Klub


Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 38
Miasto: Cz-Dz

Wysłany: 2014-09-24, 22:14   

Sądzę, że większość blogowych konkursów na tym właśnie polega... osoby pojawiają się, klikają, wygrywają lub nie i odchodzą. Najczęściej jest to masówka (do wygrania są np.kosmetyki).

U mnie jest dość specyficzna sytuacja; ze mną trzeba pochodzić :D A inaczej: trzeba trochę poczytać, by wpasować się w konkurs. Bo już wymyślenie cech postaci do książki wymaga trochę pomyślunku.
Osoby, które nie lubią czytać książek, raczej się w tego typu konkursie nie odnajdą.

Jednocześnie nie uważam, żeby ten pomysł odniósł jakiś wielki sukces. To był jeden z pomysłów; od początku miałam taki plan, by czytelnik przyczyniał się do mojej książki. Na razie idzie jak po grudzie z tym wymyślaniem; ilekroć ogłaszam konkurs, odsłon jest mnóstwo, z tym, że nikomu się chyba nie chce silić na treść ;)

Co do propagowania blogu....
Dostałam naprawdę dobrą instrukcję jeśli chodzi o pozycjonowanie, ale że ja osobiście się na tym po prostu nie znam; naprawdę znam się na wszystkim, na pozycjonowaniu jednak nie - to pozostaje mi albo pomoc jakiegoś dobrego komputerowca (nie zanosi się) albo stare metody :D

I jeszcze jedno co do tego rozpowszechniania: nie mam natury żebraczej, ale gdy weszłam do świata blogerów, dość szybko zauważyłam, jaka pogoń w nim panuje! Pogoń za uwagą, komentarzem, ILOŚCIĄ...
I ja tak nie wiem, czy się do tego nadaję. Zależy mi na komentarzach, nawet wczoraj na Fanpage'u wystosowałam taki apel do moich Lubiaczy; ale zależy mi na treściwych opiniach; piszę książkę i przeróżne uwagi, opinie różnego typu są dla mnie naprawdę cenne. Trudno mi pisać bez feedbacku, a na razie tak się dzieje :/

No i z tym rozpowszechnianiem.... to staram się w miarę przyzwoicie sprzedawać swe kreatywne ciało :D W innej opcji, średnio się odnajduję.
______________________________________________________
www.miejsce-akcji.pl
http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-09-24, 23:06   

Ja kilku zagorzałych czytelników zyskałem też na konkursach, ale to jest zupełnie inna sytuacja. W konkursach u mnie wygrywa się uwarzone przeze mnie piwa, czyli coś podwójnie egzotycznego, bo po pierwsze, mało kto pił kiedykolwiek piwo uwarzone w domu a po drugie dostanie coś, czego nigdy nie znajdzie w sklepie. Równocześnie konkurs nie polega na losowaniu z puli lajkujących. To zagadka, która wymaga minimalnej znajomości mojego bloga ;)

Ludzie biorą udział w konkursie, dowiadują się nowych rzeczy i poszerzają swoje horyzonty... i wracają po więcej ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-10-26, 10:00   

Ja ostatnio trafiłam na serwis flapi.pl i widzę dosyć wielki skok odwiedzających. Zobaczymy tylko czy ci odwiedzający zostaną na dłużej czy tylko nabiją statystyki. Podoba mi się na tym serwisie to, że nie trzeba umieszczać ich banera na stronie itp. Zobaczymy jak się rozwiną, bo z tego co widzę dopiero zaczynają ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-26, 15:01   

totolijo, dwa miesiące temu próbowali się tu reklamować ;-) Wygląda to jak wykop, więc nie wróżę stałych czytelników, raczej chwilowe skoki odwiedzin. Chyba, że zaczniesz być wykopywana tyle razy co Tomek Kopyra (prowadzi blog/wideo o piwie) w ostatnim czasie :-D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-10-27, 22:27   

Tego się obawiałam, ale póki co widzę że kilka osób już obserwuje bloga ;)
Oglądałam tego bloga, jest ciekawy, a nawet bardzo chociaż tematyka specyficzna jak dla mnie. Może sukcesem jest ta specyfika :)
 
  podziel si� tym postem na:
paula.es 
Blogger.Klub

Imię: Paula
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 26

Wysłany: 2015-01-17, 19:53   

Przeczytałam cały temat i trochę go odkopię. Chciałabym się odnieść do pytania o to, czy strona Wykop faktycznie pomaga w promocji bloga. Wcześniej sama nie wpadłam na to, żeby tam spróbować, sprawdziłam i dopiero po "testach", że tak to nazwę postanowiłam się udzielić.
Według mnie jakakolwiek promocja tam nie jest w żaden sposób opłacalna. Chyba, że prowadzisz stronę z obrazkami typu kwejk, śmiesznymi filmikami lub bloga o tematyce naprawdę specjalistycznej (nie wiem np. fizyka atomowa w praktyce etc). Z reguły po jakimkolwiek wrzucie będzie boom wyświetleń, zero komentarzy. Za to na własnym profilu zbierze się fala hejterów. Powiem szczerze, że według mnie gra jest niewarta świeczki. Zyskać same puste wyświetlenia (wolę aktywność w postaci interakcji ja - czytelnik niż same wyświetlenia), kilku hejterów ("hejtuję Cię, bo nie mam życia poza internetem, a ciętą ripostą zyskam kilka plusików") w obliczu tego jak niskie jest prawdopodobieństwo zyskania stałego czytelnika to marny bilans. Tak jak mówię według mnie gra jest niewarta świeczki, ale moje wnioski mogą być uwarunkowane tematyką mojego bloga. Być może komuś przyniosła ta strona grono czytelników (stałych).
Sorry za odkop, ale się poświęciłam, żeby opisać dokładnie wnioski po testowaniu serwisu :D
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-15, 21:05   Re: Jak rozpowszechnić bloga?

PaniPoetryWord napisał/a:

Założyłam blogi
Pierwszy mam chyba od 5 dni i już jest ponad 70 wejść, tylko żadnych komentarzy
(a mogą komentować wszyscy), za to drugi mam chyba od wczoraj i jest zaledwie 9 wejść i zero komentarzy. Co zrobić, by blog był popularny w internecie?








weź sie Hitsz! po co ci taka głupia fota? i focha też?


A co sądzicie o napisaniu samemu kilku komentarzy jako czytelnicy "na zachętę"? :luka:

[ Dodano: 2015-03-15, 21:12 ]

paula.es napisał/a:

Przeczytałam cały temat i trochę go odkopię. Chciałabym się odnieść do pytania o to, czy strona Wykop faktycznie pomaga w promocji bloga. Wcześniej sama nie wpadłam na to, żeby tam spróbować, sprawdziłam i dopiero po testach, że tak to nazwę postanowiłam się udzielić.
Według mnie jakakolwiek promocja tam nie jest w żaden sposób opłacalna. Chyba, że prowadzisz stronę z obrazkami typu kwejk, śmiesznymi filmikami lub bloga o tematyce naprawdę specjalistycznej (nie wiem np. fizyka atomowa w praktyce etc). Z reguły po jakimkolwiek wrzucie będzie boom wyświetleń, zero komentarzy. Za to na własnym profilu zbierze się fala hejterów. Powiem szczerze, że według mnie gra jest niewarta świeczki. Zyskać same puste wyświetlenia (wolę aktywność w postaci interakcji ja - czytelnik niż same wyświetlenia), kilku hejterów (hejtuję Cię, bo nie mam życia poza internetem, a ciętą ripostą zyskam kilka plusików) w obliczu tego jak niskie jest prawdopodobieństwo zyskania stałego czytelnika to marny bilans. Tak jak mówię według mnie gra jest niewarta świeczki, ale moje wnioski mogą być uwarunkowane tematyką mojego bloga. Być może komuś przyniosła ta strona grono czytelników (stałych).
Sorry za odkop, ale się poświęciłam, żeby opisać dokładnie wnioski po testowaniu serwisu :D


Wydaje mi się, że komentarze zostaną na wykopie a już mało kto skomentuje dodatkowo na blogu.

[ Dodano: 2015-03-15, 21:28 ]
Tak z ciekawości, ile czasu poświęcacie na promocję w stosunku do czasu poświęconego na pisanie?

[ Dodano: 2015-03-15, 21:32 ]

zetel napisał/a:

Może. Ja tam do większości moich znajomych napisałem wiadomość, że założyłem bloga i podałem adres. Na sam początek wystarczy.


Też tak planuję zrobić, ale najpierw doprowadzę bloga do takiego stanu, żebym była zadowolona (jeszcze chcę zmienić kilka rzeczy). Poproszę ich też o opinię (mam sporo znajomych z "branży językowej"), może podpowiedzą coś sensownego.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-03-29, 16:34   

Ciekawą opcją jaką daje internet są też katalogi blogów :) Elegancki sposób na dojście do czytelników zainteresowanych twoją tematyką. Darmowe ( chodź nie wszystkie). Warto zwracać uwagę na to, czy jest on moderowany bo to zapewnia opiekę nad twoją pozycją i gwarantuje jej niezniknięcie :D

Aby znaleźć chodź parę wystarczy "google" i zostajemy tym zasypani bo uszy :)
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-03-30, 18:04   

Pucha napisał/a:

Ciekawą opcją jaką daje internet są też katalogi blogów :)


O katalogowaniu trochę już było: http://forum.blogowicz.in...hlight=katalogi

Nie jest to więc taki lek na całe zło, jak by mogło się wydawać.

[ Dodano: 2015-03-30, 18:18 ]

e.f.lunch napisał/a:

Tak z ciekawości, ile czasu poświęcacie na promocję w stosunku do czasu poświęconego na pisanie?


Myślę, że obecnie wychodzi 2:1 na korzyść pisania. Chciałabym trochę się podciągnąć w temacie promocji i docelowo mierzyć tak w 1:1, ale na obecną chwilę mam po prostu za mało czasu. Być może kiedyś się to zmieni (?), a może zawsze tak będzie, że dodatkowy czas i tak będzie szedł w pisanie. Pisanie jest po prostu dla mnie najważniejsze. Promocja ma swoje miłe strony, ale nie po to piszę bloga, żeby go wypromować: piszę, bo tworzenie fajnych treści sprawia mi wieeeeeelką frajdę :)
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-31, 19:35   

pequeninha napisał/a:



[ Dodano: 2015-03-30, 18:18 ]

e.f.lunch napisał/a:

Tak z ciekawości, ile czasu poświęcacie na promocję w stosunku do czasu poświęconego na pisanie?


Myślę, że obecnie wychodzi 2:1 na korzyść pisania. Chciałabym trochę się podciągnąć w temacie promocji i docelowo mierzyć tak w 1:1, ale na obecną chwilę mam po prostu za mało czasu. Być może kiedyś się to zmieni (?), a może zawsze tak będzie, że dodatkowy czas i tak będzie szedł w pisanie. Pisanie jest po prostu dla mnie najważniejsze. Promocja ma swoje miłe strony, ale nie po to piszę bloga, żeby go wypromować: piszę, bo tworzenie fajnych treści sprawia mi wieeeeeelką frajdę :)


U mnie jest podobnie. Ale myślę, że to dobrze, bo bez dobrej treści reklama nie ma sensu. Osoba, która po wejściu na bloga z jakiegoś linka, nie znalazła na nim nic ciekawego, może już drugi raz w niego nie kliknąć.

[ Dodano: 2015-03-31, 19:37 ]

Cytat

Ciekawą opcją jaką daje internet są też katalogi blogów :) Elegancki sposób na dojście do czytelników zainteresowanych twoją tematyką. Darmowe ( chodź nie wszystkie). Warto zwracać uwagę na to, czy jest on moderowany bo to zapewnia opiekę nad twoją pozycją i gwarantuje jej niezniknięcie :D

Aby znaleźć chodź parę wystarczy google i zostajemy tym zasypani bo uszy :)


Czy faktycznie są z tego wejścia? Warto poświęcić na to czas?
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz