Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

Czy licznik na blogu jest potrzebny?
Tak (HOT)
23%
 23%  [ 35 ]
Nie (NOT)
57%
 57%  [ 86 ]
Nie mam zdania / Obojętnie
19%
 19%  [ 29 ]
Głosować: 150
Wszystkich Głosów: 150

Autor Wiadomość
Mati 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 12
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-11-22, 17:33   

Moim zdaniem jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu <3 ^.^ ja osobiście lubię tą opcję
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alkin 


Imię: Alek
Wiek: 31
Dołączył/a: 20 Lis 2014
Posty: 21
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-11-25, 15:15   

Nie stosuje takich dodatków. Zupełnie niepotrzebne moim zdaniem. Po pierwsze zabiera miejsce na blogu, które może być przeznaczone na coś innego, albo może tam być pustka. Moim zdaniem, lepiej wygląda minimalistyczny, estetyczny blog, niż przeładowany gadżetami.

Poza tym, kogo to interesuje ile masz odwiedzin na blogu? To takie coś na zasadzie " Halo! Jak widzisz mam dużo odsłon, więc jestem kimś wartym obejrzenia"? Czy jak to z tym jest?
 
  podziel si� tym postem na:
apows 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 17 Lis 2014
Posty: 18
Miasto: Szczawnica

Wysłany: 2014-12-30, 16:19   

Alkin napisał/a:

Nie stosuje takich dodatków. Zupełnie niepotrzebne moim zdaniem. Po pierwsze zabiera miejsce na blogu, które może być przeznaczone na coś innego, albo może tam być pustka. Moim zdaniem, lepiej wygląda minimalistyczny, estetyczny blog, niż przeładowany gadżetami.

Poza tym, kogo to interesuje ile masz odwiedzin na blogu? To takie coś na zasadzie Halo! Jak widzisz mam dużo odsłon, więc jestem kimś wartym obejrzenia? Czy jak to z tym jest?

W pełni się z Tobą zgadzam :-) poza tym każdy licznik można podkręcić. Wiec liczba wyświetleń jest zazwyczaj mało realna.
 
  podziel si� tym postem na:
vetti 
WordPress.Klub

Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-01-04, 14:23   

Ja również nie stosuje takiego rozwiązania. Wolę umieścić kod do google analytics i tam śledzić swoje statystyki :)
______________________________________________________
http://kostrzewa.cba.pl <== mój fotoblog :)
 
  podziel si� tym postem na:
Mjocik 
Blogger.Klub

Imię: Piotr
Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-01-04, 23:47   

Ta opcja jest fajna...jakby to ująć: pokazuje prestiż bloga. Można szybko zauważyć czy strona jest wartościowa i czy duzo ludzi ja sledzi
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-05, 00:41   

Mjocik, niestety to nie jest prawda. Wiele argumentów przeciw licznikowi odsłon masz na poprzednich stronach. Ktoś ma milion odsłon, którymi się chwali publicznie, ale nie wiesz jaka jest ich jakość.
Potem dostajesz dostęp do pełnych danych i okazuje się, że współczynnik odrzuceń to np. 95% a średni czas spędzony na stronie 5 sekund. Gdzie prestiż? Stronę widziało bardzo dużo osób, ale prawie wszyscy wyszli z niej zaraz po załadowaniu.

sama liczba odsłon = za mało danych by stwierdzić cokolwiek, często mylące = bezwartościowe
pełny obraz statystyk = można określić jak bardzo popularna jest strona i jak wiernych ma czytelników
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Mjocik 
Blogger.Klub

Imię: Piotr
Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-01-05, 19:15   

Raczej wiadomo, że licznik ma sie nijak do prawdziwej wartosci merytorycznej, ale tzw "laik" gdy wchodzi i widzi to to jest skuszony, ze "skoro tyle ludzi to czyta to powinno byc ok'.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-06, 06:13   

Mjocik napisał/a:

ale tzw laik gdy wchodzi i widzi to to jest skuszony, ze skoro tyle ludzi to czyta to powinno byc ok'.
Miliony much nie może się mylić ;) ? Skoro 'dlaczego ja', 'pamiętniki z wakacji' i całą resztę tego typu programów oglądają tysiące osób, to znaczy, że są wartościowe? Jakość oceniajmy po zawartości strony a nie liczbie jej odsłon.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
krzabr 

Imię: Krzysztof
Wiek: 35
Dołączył/a: 06 Sty 2015
Posty: 7
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2015-01-06, 16:18   

W przypadku blogosfery wokół której się obracam czyli giełdowej, licznik jest dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego? Ano dlatego że w moim sektorze jest wiele mitomani, czesto pojawiają się kłamcy którzy chcą szybko zbić kasę nie na własnych umiejętnościach ale wyciskaniu naiiwnych - jak wilk z wallstreet :P

Licznik to w moim sektorze jeden z elementów szczerości z czytelnikiem, szczerości która jest bardzo trudna bo trzeba przyznawać się do błędów a wielu heejterów tylko na to czeka.

Ale ja poszedłem w tym dalej - publikuje portfel inwestycyjny, opisuje swoje transakcje itd. I przyznam że to popłaca oraz dyscyplinuje człowieka.

Oczywiście zdaje sobie sprawę że mój sektor jest specyficzny i w innym przypadku bym licznika nie używał. Co do jego wielkości - to on jest nieduży i nie szpeeci bloga w/g mnie ;-)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-06, 17:00   

ale co wnosi taki licznik odsłon w Twojej tematyce? W jaki sposób demaskuje oszustów i o jaką szczerość chodzi, skoro można go nabić? i co ten licznik ma do portfela?

Według archiwum bloga piszesz od 16 miesięcy a wygenerował 17 tysięcy odsłon. To troszkę więcej niż tysiąc odsłon miesięcznie, ale nadal nie wiemy ilu użytkowników widziało bloga, jak długo przebywali i jak często wracają (procent nowych do powracających). Równie dobrze mogło to być 3-6-10 osób dziennie, które przeglądały kilka podstron, albo 34 osoby dziennie, które nie przeglądały nic.
Mam bloga, którego nie aktualizuję od prawie 2 lat a mimo wszystko miał ponad 2000 wizyt w zeszłym miesiącu (78% nowych). Mam też stronę, której nie aktualizuję dłużej a w grudniu odwiedziło ją ponad 2800 osób (90% nowych).

Jak już napisałem wyżej. Można mieć dobrze wypozycjonowaną stronę, wymieniać się odwiedzinami, chwalić tysiącami wizyt, ale to nie jest wyznacznik jakości.
Strona z milionem odsłon może być tak samo wartościowa jak taka co ma 100 miesięcznie, bo np. ta druga trafia do bardzo wąskiej grupy, ale jest wręcz niezbędnikiem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Mjocik 
Blogger.Klub

Imię: Piotr
Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-01-06, 21:38   

ej Htsz. juz moich słów się tak nie czepiaj. przecież napisałem, ze licznik ma sie nijak do wartosci merytorycznej
 
  podziel si� tym postem na:
ila pop 
Blogger.Klub


Imię: Ilona
Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 30
Miasto: Rudaw

Wysłany: 2015-01-11, 01:04   

początkowo tak, od długiego czasu nie. A po co on czytelnikowi? On przychodzi po treść nie nabić licznik.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz