Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-20, 18:23   

Fynsterbret - świetna nazwa! Mi się kojarzy z powiedzeniem: "są ludzie i parapety", oczywiście zawsze należałam do tych drugich. Szkoda, że bloga już nie ma :(

U mnie też nazwa adresu odbiega od nazwy samego bloga. W adresie "pequeninha doçura" - od piosenki Niny Simone Sugar in my Bowl, tyle że po portugalsku. Po czasie dotarło do mnie, że piosenka jest mega sugestywna, ale cóż, i tak ją uwielbiam. Blog pierwotnie był o moim życiu w Brazylii, ale ten content jest już niedostępny i dawny.

Natomiast wymyślenie obecnej nazwy bloga zajęło chyba miesiąc czasu. W ciągu tego miesiąca na blogu wisiała ciągle "pequeninha doçura"... ale chciałam znaleźć coś innego na nowy rozdział blogowania :) Chciałam faktycznie coś po polsku, bo zaczynałam pisać po polsku po prawie dekadzie pisania w innych językach, więc było to dla mnie ważne.

Jakoś drugiego miesiąca napisałam posta, któremu nadałam tytuł "pelargonie i sól"... i nagle oświeciło mnie, że "to je to". Pelargonie to kwiat z mojego dzieciństwa, a sól... wiadomo, przyprawa życia, bez niej cywilizacja by nie przetrwała.

Obca nazwa w adresie... szczerze mówiąc, lubię ją. Miałam opcję przejścia na pelargonie, ale hm... nie łyknęłam. Kto marudzi, że trudno i w ogóle, niech sobie otworzy Google Translator i wklei, a miła pani przeczyta mu całość zmysłowym głosem w jedną i drugą stronę. Nie wszystko musi być proste, czasem człowiek musi sobie trochę życie poknocić.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2014-11-27, 15:53   

"Flagrant Foul PL" to w koszykówce bardzo nie sportowe zachowanie.

Nazwa miała przyciągać i ciekawić, i chyba spełnia swoją rolę :cool:
 
  podziel si� tym postem na:
Alkin 


Imię: Alek
Wiek: 31
Dołączył/a: 20 Lis 2014
Posty: 21
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-11-27, 22:44   

Powiem Ci W Poniedziałek - pcwp.pl to nazwa, którą zapożyczyłem od jednego lokalnego zespołu z miejscowości Brzeg. Zespół od wielu lat nie gra, mój ojciec posuwał tam na basie i dostałem błogosławieństwo.
Nazwa początkowo miała istotne znaczenie, bo odnosiła się do tego, kiedy na blogu pojawiały się posty, obecnie się to zmieniło, ale nazwa myślę ok :)
 
  podziel si� tym postem na:
larossa 
Blogger.Klub

Imię: Karolina
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lis 2014
Posty: 21

Wysłany: 2014-11-30, 21:37   

"Pora arbuza" - gdy byłam młodsza porą arbuza nazywałam lato. Z latem właśnie kojarzą mi się wyjazdy, podróże i odkrywanie nowego, a że tematyką mojego bloga są właśnie podróże to stwierdziłam, że czas wykorzystać te "młodzieńcze wymysły" :) Poza tym, jak napisałam z resztą na blogu, włoski arbuz smakuje inaczej, a podróżować to nic innego jak smakować i odkrywać świat w jego odmienności :)
 
  podziel si� tym postem na:
beatryczebe 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-12-09, 15:23   

mój to "jestem żmiją"

często słyszałam, że żmija jestem, ale kochana. :P
albo przestań "żmijować" "nie żmijuj" gdy byłam wredna, coś chciałam dla siebie.. - dość osobiste, ale związane z moim charakterkiem.
 
  podziel si� tym postem na:
PaniPanda 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Cze 2014
Posty: 26
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-12-26, 18:02   

Arcypanda, bo... Bo lubię Pandy i Arcymagów :p
______________________________________________________
Xi'clu - recenzje książek o Japonii, Azji... science-fiction i fantastyki też nie zabraknie. A, no i wypocin własnych również!
 
  podziel si� tym postem na:
Mjocik 
Blogger.Klub

Imię: Piotr
Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-01-04, 23:50   

Kemet Duma Faraonow. Kemet to po staroegipsku "czarna ziemia". Egipcjanie tak nazywali swoje państwo. Słowo Egipt to wymysł współczesny. No i to państwo było dumą...faraonów :P (per 'aa- po staroegipsku wielki dom)
 
  podziel si� tym postem na:
ila pop 
Blogger.Klub


Imię: Ilona
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 30
Miasto: Rudaw

Wysłany: 2015-01-11, 00:51   

Kreatywnym okiem - czyli zabawy z dzieckiem, rozwijanie wyobraźni i wspólnie spędzony czas. Taka myśl od zawsze przy nas stoi.
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2015-01-16, 13:45   

HTSz: o matko, co za skomplikowana nazwa:) nawet nie potrafiłabym jej wyszukać. Chyba tylko przez kopiuj/wklej;P

moja nazwa Rudym spojrzeniem na świat jest długa i zdaje sobie sprawę. natomiast sporo osób często potem mówi, że łatwo się wyszukuje, tym bardziej że jest spójna z moim kolorem włosów (jeśli kogoś spotykam w realu to pomaga:P).

wymyślenie zajęło mi kilka minut. Pewnie jeśli przejdę na swoja domenę, to nazwę skrócę i będzie po prostu Rudym spojrzeniem. Póki co jest tak długaśnie.
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
xolinqa 
WordPress.Klub


Dołączyła: 31 Sty 2015
Posty: 18

Wysłany: 2015-02-02, 13:35   

xolinqa - blog o zarabianiu przez internet. Nazwa nie jest powiązana z tematyką bloga. Mam na imię Ola, a mama chciała mi nadać imię Olena - ukraińskie imię. No ale zostałam Aleksandrą. Jednak mama często, zwłaszcza jak byłam młodsza wołała na mnie Olinka. Wybrałam nazwę Xolinqa (czyt. ksolinka ;) ), żeby ludzie kojarzyli czyj to jest blog i żeby nazwa utknęła im w głowie i jeśli wróciliby jeszcze kiedyś na moją stronę to żeby pamiętali, że już na niej byli.
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-05, 21:15   

A to ciekawe pytanie.

Przyznam się, że nigdy nie miałem głowy do wymyślania nazw. A skoro przyszła myśl stworzenia bloga, trzeb było coś wybrać. No to szukałem w Internecie pomysłu i padło na Think Healthy. Czy nazwa dobra? Teraz ciężko mi ocenić, bo tak zapadła mi w głowie, że wydaje mi się oczywistą.
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-04-06, 13:05   

Postanowiłam, że spróbuję swoich sił w fotografii, a blog ma być miejscem, które będzie mnie do tego motywowało. Zawsze mi się marzyło to, żeby wrzucać do postów swoje zdjęcia.
Dlatego jest 1200d - model mojej pierwszej lustrzanki :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz