Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany:    Zmiana nazwy aktywnego bloga i fanpage z +200 fanów

Prowadzę bloga i równocześnie fanpage do bloga od 5 miesięcy. Gdy je zakładałam podobała mi się wymyślona nazwa, ale teraz zastanawiam się nad zmianą. I tu pytanie do Was: czy uważacie, że dobrym pomysłem jest zmiana nazwy kilkumiesięcznego bloga, który ma już swoich stałych czytelników? No i do tego kwestia fanpage, na którym mam ponad 200 likeów i nie mogę zmienić jego nazwy, a zakładanie nowego kosztowałoby mnie zapewne utratę wielu lików na fb.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rebelberry 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 45
Miasto: Chełm/Warszawa

Wysłany: 2015-02-02, 14:49   

200 like'ów na fb to jeszcze nie jest tak dużo, chociaż wiadomo, że szkoda je stracić. Jeśli nazwa ci się nie podoba lub co gorsza zniechęca do pisania to zmień ją. Ja już tyle razy zmieniałam nazwę bloga, że nawet nie potrafię tego zliczyć. Wiem, że nie jest dobrze jak się tak często zmienia adres bloga, bo statystyki bla, bla,bla, ale jakoś mam to gdzieś :)
 
  podziel si� tym postem na:
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany: 2015-02-02, 18:28   

Mam (a raczej miałam) ten sam problem. 2 lata temu założyłam bloga, a niedługo później fanpage. Kilka miesięcy temu postanowiłam jednak zmienić nazwę bloga. Nazwa fanpage'a pozostała jednak stara, nie chciałam stracić blisko 600 polubień i - co za tym idzie - czytelników. Tworzenie nowego profilu się nie sprawdziło, mimo informacji na blogu i starym funpage'u polubiło go jedynie ok. 40 osób.
Do dnia dzisiejszego jakoś więc funkcjonują pod innymi nazwami i nikt nie ma z tym problemów.
Wiem jednak, że wykupienie reklamy na fb w jakiś sposób pozwala Ci na zmianę nazwy strony poprzez jeden z formularzy kontaktowych, poczytaj o tym. Może to jakiś sposób? :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-02, 18:40   

Claire_ napisał/a:

Wiem jednak, że wykupienie reklamy na fb w jakiś sposób pozwala Ci na zmianę nazwy strony poprzez jeden z formularzy kontaktowych, poczytaj o tym. Może to jakiś sposób? :)
Tak, moja siostra puściła krótką kampanię i odblokował się formularz kontaktowy. Wysłała wiadomość i dzięki temu nazwa (nie adres) fanpejdża została po jakimś czasie zmieniona z niebieskoszara na Fitlovin (https://www.facebook.com/NiebieskoSzara ).

PrzemyślNiki napisał/a:

I tu pytanie do Was: czy uważacie, że dobrym pomysłem jest zmiana nazwy kilkumiesięcznego bloga, który ma już swoich stałych czytelników?
Kilka miesięcy to jeszcze nie tak dużo a jak nowa nazwa będzie ciekawsza, łatwiejsza do zapamiętania i lepiej opisze tematykę bloga, to warto zmienić. Są jednak pewne konsekwencje takiej zmiany, szczególnie jak nie masz możliwości przekierowania starego adresu na nowy. Trzeba będzie się pozycjonować w wyszukiwarkach od nowa.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany: 2015-02-02, 18:49   

Htsz napisał/a:

Tak, moja siostra puściła krótką kampanię i odblokował się formularz kontaktowy. Wysłała wiadomość i dzięki temu nazwa (nie adres) fanpejdża została po jakimś czasie zmieniona z niebieskoszara na Fitlovin (https://www.facebook.com/NiebieskoSzara ).

Jeżeli to sprawdzony sposób, to i ja chyba w końcu będę musiała spróbować. :)
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2015-02-02, 19:35   

Też słyszałam o opcji zmiany nazwy po uruchomieniu kampanii, wiec może się na to zdecyduję. Mój blog nie jest pozycjonowany, nie znam się na tym totalnie, więc to chyba nie będzie problem. Nazwa nie będzie bliższa tematyce bloga, obecna nazwa jest najbliższą chyba, ale mimo to korci mnie zmiany nazwy na jakąś normalniejszą, że tak powiem :D
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2015-02-04, 13:03   

Również kilka miesięcy temu borykałem się ze zmianą nazwy FP, który w moim wypadku powstał przed posiadającym inną nazwę blogiem. Jako że byłem po kilku kampaniach reklamowych, formularz kontaktowy był u mnie dostępny. Jednak zajęło mi kilka dni/kilka próśb z różnych powodów (wybieranych w formularzu). Dopiero załączenie screena z opłaconą nazwą domeny, pasującą do oczekiwanej nazwy FP dało pozytywny rezultat.

Aha, nazwę adresu fb.com/xxxxxxx można zmienić tylko raz, co też uczyniłem przed wysłaniem prośby o zmianę nazwy całego FP.
Także wszystko u mnie pasuje do siebie :D
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2015-02-05, 12:16   

Ja się chyba jednak zdecyduję na tą zmianę nazwy. Poczekam tylko do końca głosowania na Blog Roku, w którym bezmyślnie wzięłam udział i 10 lutego zabieram się do pracy nad zmianami. W sumie nie będzie ich dużo, tylko nazwa, logo i zdjęcie w nagłówku, ale zawsze to jakieś zmiany :D Dzisiaj chyba wykupię tą reklamę na fb, żeby mi się odblokował formularz kontaktowy.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz