Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Maca 
WordPress.Klub


Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył/a: 16 Lut 2015
Posty: 23
Miasto: Stara Miłosna

Wysłany: 2015-02-17, 13:37   

Ja też piszę o wielu sprawach, może nie o wszystkim ani o niczym, ale blog tematyczny który poprzednio pisałem (o snach) szybciutko mi się znudził, próbowałem jakoś wybrnąć i pisać też o życiu, ale konwencja mnie strasznie pętała i w efekcie po prostu milczałem. U mnie rozwiązałem to poprzez menu w którym tak sa dzialy, wpisy o mnie, wpisy o visual arts, origami, snach, no i tutaj będzie powoli rosnąć, postanowiłem się nie ograniczać, nie wiem czy dobrze na tym wyjdę, ale tylko tak nie stracę serca do prowadzenia tego bloga, pozdrawiam wszystkich
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Szabla 
WordPress.Klub

Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył/a: 06 Lut 2015
Posty: 22
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-02-17, 15:45   

Myślę, że wiele zależy od tego, po co blogujemy.
Jeśli chcemy mieć coraz więcej czytelników, społeczność tworzącą się wokół naszego pisania, to wydaje się, że tylko sprecyzowanie poruszanych tematów pozwoli na wytworzenie chociaż szczątkowego przywiązania innych ludzi na zasadzie ciągle podkreślanej wspólnoty zainteresowań.
Z drugiej jednak strony, jeśli blog ma dla nas stanowić coś w rodzaju internetowego pamiętniczka, pisanego głównie dla siebie z powodu jakiejś potrzeby, to wtedy trzymanie się określonych tematów będzie występować o tyle, o ile będą się powtarzać nasze przeżycia czy przemyślenia. Ale nie powinno nas to w ogóle zajmować, bo w tym założeniu piszemy dla siebie, a nie dla innych.
Oczywiście, możliwa jest też jakaś mieszanina obu podejść, bo czemu nie?
Sadzę, że pytanie "czy blog o wszystkim i o niczym ma sens?" samo w sobie ma sens tylko wtedy, kiedy jest zadawane równolegle z pytaniem: "co chcę poprzez bloga osiągnąć?".
______________________________________________________
www.tekstyszabli.wordpress.com - Opowiadania i wszystko to, co Szabla ma do napisania
 
  podziel si� tym postem na:
Maca 
WordPress.Klub


Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył/a: 16 Lut 2015
Posty: 23
Miasto: Stara Miłosna

Wysłany: 2015-02-17, 23:24   

Załóżmy że precyzowanie poruszanych tematów jest dobre a rozrzutność tematyczna zła dla potencjalnego odbiorcy. no ale można precyzować tematy w ramach różnych, rozrzutnych dziedzin, na przykład raz pisać o zwyczajach rozpłodowych muchówek a innym razem o metodach dojrzewania sera. Niby "o wszystkim i o niczym" ale każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. PS. Przepraszam wszystkich za ten oczojebny podpis już go zmieniam tylko nie umiem podstawić tutaj. Pisałem ostaatnio na bardzo oczojebnym forum i tam był swoisty wyścig zbrojeń jeśli chodzi o oczojebność :)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-17, 23:42   

Maca, tylko wtedy warto umieścić kanały witryny dla każdej kategorii by ktoś mógł śledzić jedynie te, które go interesują. Jak czytam porady dotyczące jQuery, to średnio mnie interesuje gdzie autor zapił w zeszły wtorek albo co lubi gotować na obiad.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Maca 
WordPress.Klub


Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył/a: 16 Lut 2015
Posty: 23
Miasto: Stara Miłosna

Wysłany: 2015-02-18, 00:00   

Kanały czyli po prostu żeby na stronie głównej było widoczne rozgraniczenie, tutaj klikniesz dowiesz się o zwyczajach winniczków tutaj o hodowli kryształów.
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-18, 00:01   

Kanał witryny - na wordpressie i blogspocie można śledzić wybraną kategorię przez RSS, bez wchodzenia na bloga i sprawdzania czy już coś nowego dodałeś.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Maca 
WordPress.Klub


Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył/a: 16 Lut 2015
Posty: 23
Miasto: Stara Miłosna

Wysłany: 2015-02-18, 00:10   

A wiem o co chodzi, dzieki za tip. ja jeszcze do tego nie doszedłem, mój problem polega na tym że tych kanałów by było co chwilę więcej, już w tym momencie myślę o 5, ale na pewno na pewnym etapie sprawdzę jak to się robi, na razie wasze wątki o promocji bloga dały mi tyle do myślenia że nie wiem w co zwoje musgu włożyć.

[ Dodano: 2015-02-18, 00:19 ]
Posłuchaj a czy to da się zrobić jakimś fajnym pluginem czy trzeba się babrać w kodach, bo ja nie lubię za bardzo tych kodów a one nie lubią mnie. myślę o wordpressie
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz