Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:46
Autor Wiadomość
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-11-02, 18:28   

Biczyk, kurczę, zabierasz się za blogowanie, a nie znasz takich podstaw? :D
Polecam tę stronę: http://www.kurshtml.edu.pl/
I Google :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-04, 19:40   

Hej Biczyk. Kilka uwag:

1) PASEK WYSZUKAJ: przychylam się do tego, co mówiła Futbolowa w kwestii tego paska "Wyszukaj", zupełnie nieestetyczne rozciągnięcie, a przecież można bez problemu wrzucić ten gadżet po prawej stronie.

2) O MNIE: nad gadżetem "O mnie" jest jakby puste miejsce (?), czy nie można go przesunąć trochę wyżej? Poza tym, ten tekst ucięłabym już po pierwszym zdaniu, gdzieś po "produtków" (sic! błąd!) albo po "innych". Więcej informacji dałabym albo do osobnej zakładki, albo przesunęłabym gadżet na dół strony. Taki kloc tekstu po prawej nie skłania do lektury. Poza tym, im węższe pole tekstowe, tym mniej estetycznie wygląda justowanie bez opcji dzielenia wyrazów. W notkach mnie to nie razi, bo nie widać tych wielkich odstępów, ale tam po boku owszem.

3) HEADER i NAZWA: nie chcę Ci mieszać, ale nie rozumiem, dlaczego zmieniłeś nazwę bloga? Obecnie mamy grafikę, która nie pasuje za bardzo do tytułu, a sama nazwa jest o wiele mniej chwytliwa i kłóci się z adresem (choć ja akurat też mam ten problem, hehe). Nie myślałeś, żeby jednak wrócić do: Polowanie na zdrowie, a w opisie: Co warto jeść i dlaczego? Bo teraz też się można przyczepić, że przecież piszecie o kremach, o lekarzach, więc sprawy nie do końca "jadalne". Taka uwaga. Header podoba mi się bardzo, czcionka może trochę podstawowa, ale to kwestia gustu, grafika fajna, tylko jak napisałam, pasuje raczej do adresu bloga niż do nagłówka. Nie mam żadnych problemów, o których wspomniała Futbolowa. Aczkolwiek korzystam z małego netbooka, więc rozdzielczość jest pewnie inna.

4) NOTKI: faktycznie przydałoby się jakoś rozrzedzić ten tekst. Można oczywiście zdjęciami, ale myślę, że równie dobry, a nawet lepszy efekt można osiągnąć robiąc nagłówki co 1-2 akapity. Zerknij sobie do jakiegoś czasopisma czy chociażby Wyborczej, zobacz, jak oni to dzielą. To bardzo porządkuje tekst i myśl, a czytelnik nie dość, że dostaje trochę oddechu, to jeszcze zakamuflowane streszczenie treści, więc zwykle więcej też wyniesie z lektury.

5) STYL: Ogólnie mi się podoba, ale zdarzają się błędy ortograficzne, na szczęście z gatunku tych, które wielu ludzi popełnia, więc powiedzmy, że nie rażą (na przykład egzotyczna pisownia -by ze wszystkim :) Odnośnie contentu, oby tak dalej. Interesujący dobór tematów i ciekawy opis.

6) Tylko do przemyślenia: Czy nie myśleliście, żeby jednak w jakiejś zakładce "ujawnić" autorów? Nie żeby podawać od razu imiona, nazwiska i numery PESEL, ale po prostu żeby napisać, kto pisze, kim jest. Bo widzę, że w komentarzach padają o to pytania, więc to załatwiłoby sprawę. Jeśli macie jakieś medyczne / biologiczne wykształcenie, super. A jeśli nie, to napiszcie, że pasjonujecie się tematem od x lat, nic w tym złego. Czytelnicy będą wiedzieli, z kim mają do czynienia, bez takiej konspiracji. To może jakiś temat na później, ale wart rozważenia.

Trochę się rozpisałam, ale blog jest fajny, więc się przyłożyłam :) Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-11-30, 00:47   

Dziękuję za opinie :) .

1. Pasek wyszukaj zmieniony, menu odgrodzone.

2. O mnie skrócone, a to puste pole wyżej to nie wiem czemu tak jest, bo w układzie nic tam nie mam.

3. Nagłówek to mój pomysł :) . Dziękuję. Natomiast ''co warto jeść i dlaczego?'' wiem że to się kłóci z tymi kremami itd., ale to w sumie tylko taki tytuł, logo :) . Jak wymyślę coś lepszego to zmienię, ale to mi jakoś szczególnie nie wadzi.

4. Wpisy rozdzielam na akapity tematycznie, zmieniam motyw to robię nowy akapit. Nie wiem czy to, jak jest obecnie, wystarczy? Jakość zdjęć też myślę, że się poprawiła :) .

5. Dziękuję za uwagę :) . Staram się eliminować błędy i obecnie zanim opublikuję artykuł, to czytam go z 2-3 razy.

6. Wciąż się zastanawiam nad ujawnieniem konkretnym autorów. Faktem jest wykształcenie biologiczne, nie ma tu żadnej ściemy :) .

Dziękuję za opinie, trochę na blogu wg Waszych rad się pozmieniało, mam nadzieję, że jest lepiej :) .
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-30, 11:00   

Zamiast "co warto jeść i dlaczego" lepsze byłoby "polowanie na zdrowie" - komponowałoby się z żołnierzykami w nagłówku :)
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-12-03, 14:00   

W przyszłości na pewno zmodernizuję nagłówek i wtedy zastanowię się nad zmianą tytułu. Dziękuję za uwagę ;) . Teraz menu z kategoriami jest inaczej zmodyfikowane, chyba wychodzi lepiej, niż z tą ramką :) .
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-04-01, 20:00   

Mam prośbę. Ostatnio zmieniłem całkowicie szablon bloga, kolorystykę, zakładki itd. itd. Czy nie rozjeżdża Wam się nic, wszystko jest okej?
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-04-01, 21:41   

Szablon bardzo nieczytelny, to tło w połączeniu z kolorem tekstu itd... Masakra dla oczu.
______________________________________________________
Zapraszam na swojego bloga o Azji, grach, kulturze, internecie i technologii ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-04-02, 10:13   

Dzięki za opinię :-).

Znacie jakąś inną wtyczkę, niż linkwithin?
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-04-06, 13:55   

Szczerze mówiąc obecny szablon kompletnie mi się nie podoba, wydaje mi się, że poprzedni był przyjemniejszy dla oka. Przede wszystkim lubię jasne templatki, czcionka w nagłówku trochę dziecinna, no i generalnie teraz nie wygląda to zbyt profesjonalnie... proste rzeczy są najlepsze, na Twoim miejscu nie wahałabym się nawet, żeby zostać przy podstawowych ustawieniach podstawowego szablonu :P teraz jest po prostu chaos.

Treść jest na pewno na lepszym poziomie niż szata graficzna, dlatego warto nad tym popracować. Chociaż najnowszy post do mnie kompletnie nie przemawia ze względu na niezrozumiały język dla takiego szaraczka jak ja, ale poprzednie jakoś się kupy trzymają, także nie zostało mi nic innego niż życzyć Ci powodzenia :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-10, 03:50   

Osh! A było tak ładnie...

Niestety zgadzam się z przedmówcami: nowy wygląd jest bardzo nieestetyczny i mało profesjonalny. Jasną czcionkę na ciemnym tle naprawdę ciężko się czyta, ja po długim dniu ślipienia w ekran (jak teraz) w ogóle jej nie przyswajam. Podejrzewam, że sporo innych osób również wejdzie i wyjdzie na widok tak ustawionych kolorów.

Czcionka headera generyczna, odpychająca grafika... Pamiętam dawniejszy wygląd i trochę za nim tęsknię. Zwłaszcza że blog bardzo mi się podobał i kontent zasługuje na coś zdecydowanie lepszego.

BTW, czy kogoś jeszcze razi to ogrooooooomne zdjęcie w poście z 10 kwietnia?
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-05-29, 15:27   

Dzięki za opinie, w ciągu miesiąca, maksymalnie dwóch powinien pojawić się nowy szablon, jaśniejszy :-).

A co do posta z 10 kwietnia - mnie nie razi to zdjęcie :-D. Swoją drogą z tej notki jestem dumny, dostała się na główną wykopu.

Tak w ogóle, jak można dodać opcję, by z automatu pod każdą notką pojawiała się ikonka w stylu ''polub fanpage bloga na facebooku''?
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-06-13, 22:25   

Zmieniłem znacznie wygląd bloga. Pytanie, czy coś się Wam u mnie może rozjeżdża, albo menu schodzi na dwie linie itp.?

Jeszcze chcę dodać ramkę z FB, Twitterem, G+ itd. ale na ten moment nie wiem jak to zrobić :D .
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz