Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
obcasowa 
WordPress.Klub

Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 4
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-20, 22:39   [inne] Zblogowani

Witam,
Z Arkadiuszem trochę podyskutowaliśmy na temat zblogowani.pl Na FB

Po rozmowie uzgodniliśmy, że umieszczę swoje spostrzeżenia dotyczące serwisu na tym forum:)

Tak też czynię.

Po dodaniu bloga do serwisu ruch wzrósł.


Tak wyglądają statystyki.
W momencie w którym ruch zaczął wzrastać, na pewno ten moment wychwycicie. blog został dodany do serwisu



Jeżeli chodzi o jakość odwiedzin z serwisu przedstawia się następująco.

współczynnik odrzuceń 51,61%
liczba stron 2,87
śr czas 00:03:42


Jeżeli chodzi o ruch z google po dodaniu bloga nie uległ zmianie


Ps. Po dodaniu bloga przez kilku użytkowników do obserwujących ruch wzrasta w szybkim tempie

W tym wpisie została zamieszczona recnzja serwisu przez moją małżonkę



http://obcasywsieci.pl/recenzja-zblogowani-pl/


A tutaj zamieszczam statystyki najczęściej czytanego bloga na zblogowani.pl

i10
wyświetleń 21764 przy 114 osobach obserwujących.

Ps. Nie jestem pracownikiem tej firmy i nie jest to reklama
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-20, 23:54   

małe sprostowanie na początek: rozmawiałem z mężem właścicielki bloga - i profilu na naszym forum - i to on zamieścił tego posta.

Cieszy mnie wzrost Twoich statystyk po zapisaniu się do tego agregatu. Średni czas i liczba odsłon na użytkownika są zadowalające. Odrzucenia też nie są złe, połowa z wchodzących przegląda coś więcej niż artykuł, w który kliknęli.
Jakim procentem całego ruchu na blogu jest ten katalog?

obcasowa napisał/a:

Jeżeli chodzi o ruch z google po dodaniu bloga nie uległ zmianie
jak to rozumieć? gwałtownie nie uległ? a zdobywacie linki zwrotne do bloga poza tymi z katalogów? Bardzo możliwe, że roboty google nie zaglądały wcześniej zbyt często na bloga, niewiele osób linkowało do bloga, więc ruch nie rośnie ani nie maleje, bo nie ma go co stymulować.

wpisałem w google "jak wybrać teatr dla dzieci w warszawie" (z cudzysłowami oraz bez) i wyżej pokazuje zblogowanych niż powyższego bloga z oryginalną treścią. Tego się właśnie obawiałem i opisywałem na poprzednich stronach wątku. Równie dobrze ludzie szukający treści w google trafią najpierw do ramek w katalogu a dopiero potem na blogi. Blogerzy w statystykach zobaczą zwiększające się wejścia i będą myśleli, że agregat czyni cuda ;-)

Podany został również przykład bloga z dużą ilością wejść (na końcu wypowiedzi). Od pozostałych dzieli go jednak przepaść - i to mnie trochę niepokoi. Wygląda jakby niewiele było tam wartościowej treści, dlatego pojedyncze blogi zbierają dużo a pozostałe prawie nic. Zastanawiam się jaki jest średni ruch na blogach zapisanych do katalogu...
Tym, którzy zdecydowali się spróbować polecam śledzenie statystyk dotyczących domeny zblogowani i jakości tych odwiedzin. Jak zysku nie będzie, to lepiej zrezygnować. Jeżeli zysk jest, to pozostaje się cieszyć. Chętnie poczytam tutaj wypowiedzi innych osób, zadowolonych jak i niezadowolonych.

W naszej rozmowie na fb padła jeszcze jedna informacja. Podobno banner nie jest już wymagany? Jeżeli to prawda, to nasz wątek trochę pomógł i/lub firma zmieniła strategię. Na kilku blogach widzę coś innego => gadżet z obserwatorami (trochę podobny do pluginów google+). Znaleźli zatem sposób na to jak pozyskać darmową reklamę na stronach. Dzięki gadżetowi można zasubskrybować poprzez zblogowanych, więc jest argument za tym, że bloger zyskuje zamieszczając ten dodatek. Trzeba jednak mieć tam konto, więc w sumie firma zyska jeszcze więcej niż ze zwykłego bannerka (dodatkowych użytkowników, nie tylko blogujących).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
obcasowa 
WordPress.Klub

Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 4
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-21, 08:58   

Poproszę męża, aby uważniej śledził statystyki.

Dzisiaj już zrobiłam mu małą awanturę...


Umieszczam wykres z GWT dotyczący wzrostu liczby wyszukiwań




Cytat

Dzięki gadżetowi można zasubskrybować poprzez zblogowanych, więc jest argument za tym, że bloger zyskuje zamieszczając ten dodatek. Trzeba jednak mieć tam konto, więc w sumie firma zyska jeszcze więcej niż ze zwykłego bannerka (dodatkowych użytkowników, nie tylko blogujących).


To chyba dobrze że firma słucha opinii i wyciąga z nich wnioski. Ja się bardzo ciesze z tego powodu. Że to Polski produkt potrafi w jakiś sposób współgrać z użytkownikami. Ciekawe czy założyciele zauważą jaki potencjał ma ten serwis. Blogi rosną w siłę, a ich pozycja na rynku wzrasta w zastraszającym tempie. Być może w przyszłości dopieszczą portal i będzie to coś więcej niż agregat blogowy:)

Ps. Tacy giganci jak trovit, indeed.com i inni:) Których jest naprawdę sporo, działają w podobnym modelu, a korzyści jakie płyną z przystąpienia do nich są ogromne. Takie 100000 tys odwiedzin bez problemu uzyskasz przy dobrym portalu ogłoszeniowym dzięki nim.

Więc może zamiast psioczyć, dołączymy do dyskusji i pomożemy rozwijać się Polskiej firmie.

Bo chyba po to powstał panel dyskusyjny na ich stronie:)




Ps. Z ich marketingiem szeptanym macie racje
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-11-25, 15:01   

Dla mnie umieszczenie banera na blogu skreśla z miejsca takich zblogowanych czy inne takie rzeczy.

Aha i w te statystki nie wierzę.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-26, 13:47   

Kamysto napisał/a:

Dla mnie umieszczenie banera na blogu skreśla z miejsca takich zblogowanych czy inne takie rzeczy.
Mąż obcasowej twierdził, że już nie trzeba, ale tego nie potwierdzałem w żaden sposób. Nawet jak trzeba, to należy pamiętać o dodaniu rel='nofollow' do linka albo przekierowywaniu go na podstronę/profil bloga, gdzie jest opcja obserwacji i najnowsze wpisy (a nie na stronę główną katalogu).

Kamysto napisał/a:

Aha i w te statystki nie wierzę.
Owszem, ciężko się do nich odnieść nie mając przed oczami liczb - czyli z ilu do ilu skoczyło i czy nie było przypadkiem tak, że po dodaniu paru odnośników zwrotnych roboty po prostu zauważyły witrynę, zaczęły częściej odwiedzać lub oznaczyły ją jako istotniejszą niż wcześniej (bo ktoś linkuje do niej).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-11-26, 17:41   

Htsz napisał/a:

Kamysto napisał/a:

Dla mnie umieszczenie banera na blogu skreśla z miejsca takich zblogowanych czy inne takie rzeczy.
Mąż obcasowej twierdził, że już nie trzeba, ale tego nie potwierdzałem w żaden sposób. Nawet jak trzeba, to należy pamiętać o dodaniu rel='nofollow' do linka albo przekierowywaniu go na podstronę/profil bloga, gdzie jest opcja obserwacji i najnowsze wpisy (a nie na stronę główną katalogu).


Chciałem dodać właśnie bloga, ale trzeba dodać baner. Niby można dać "nofollow", ale jakbym tak każdemu większemu katalogowi dawał link u mnie to byłby bałagan.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-12-11, 21:41   

Zaczęli mnie obserwować na Twitterze, ciekawe kiedy dostanę od nich maila z propozycją super współpracy i dodania się do ich katalogu...

Szkoda, że będą musieli się rozczarować :/
______________________________________________________
Zapraszam na swojego bloga o Azji, grach, kulturze, internecie i technologii ;)
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-12-16, 15:32   

Ja również zastanawiałam się nad dodaniem bloga na zblogowani.pl ale odrzuciła mnie konieczność umieszczenia banera na blogu. Takie narzucanie z ich strony, nie fajne to to
 
  podziel si� tym postem na:
Elviska 
Blogger.Klub


Imię: Dorota
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2013
Posty: 75
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2015-01-31, 18:23   

Dostałam wczoraj maila od pani Anny P. Wynika z niego, że w serwisie obecnie jest zarejestrowanych ponad 5500 blogów. Przeczytałam teraz cały ten wątek i już wiem, że nie zdecyduję się na dodanie mojego bloga.
______________________________________________________
http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-02-03, 13:04   

na jakiego rzędu wzrost ruchu można liczyć ? kilkadziesiąt wejść dziennie ? kilkaset ?
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2015-02-26, 21:40   

Martin222 napisał/a:

na jakiego rzędu wzrost ruchu można liczyć ? kilkadziesiąt wejść dziennie ? kilkaset ?


Dołączyłem do nich, banerek wyrzuciłem 4 sekundy po akceptacji admina, po czym zastąpiłem go widgetem z ich strony.

Efekt? 4 wejścia dziennie z ich strony :P
4
Wejścia
Dziennie

Więcej mam z forum o gotowaniu, przy czym proszę zwrócić uwagę na tematykę mojego bloga :D
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-04-15, 10:38   

Jasiek a.k.a Yeti napisał/a:

Martin222 napisał/a:

na jakiego rzędu wzrost ruchu można liczyć ? kilkadziesiąt wejść dziennie ? kilkaset ?


Dołączyłem do nich, banerek wyrzuciłem 4 sekundy po akceptacji admina, po czym zastąpiłem go widgetem z ich strony.

Efekt? 4 wejścia dziennie z ich strony :P
4
Wejścia
Dziennie

Więcej mam z forum o gotowaniu, przy czym proszę zwrócić uwagę na tematykę mojego bloga :D


Szał normalnie - z tego co widzę to chyba więcej ruchu można zdobyć reklamując się na agregator treści dla blogów kulinarnych - pod warunkiem że takiego mamy.

Ktoś jeszcze pochwali się liczbą wejść ze zblogowanych ?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz