Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-24, 23:09   

m_okry napisał/a:

Htsz napisał/a:

Wątpię, ostatni post dotarł do 100 osób a fanów jest 1470 (zbierane 100 lat). Rzadko kiedy polubi lub skomentuje więcej niż 1-2 osoby.


Strasznie słabe wyniki :zdziwko:

Mam 234 polubienia, większość moich wpisów dociera do 90-100 osób, ale te najpopularniejsze mają często większą widownie niż mój fanpage fanów, czasem i powyżej 400. Lajki są, komentarze przeradzają się w dyskusje, czasem ktoś coś udostępni i fanpage się ładnie kręci. Nie zapłaciłem facebookowi ani grosza :) Być może wynika to z faktu że dużym zapleczem moich widzów są fora tematyczne, na których siedziałem zanim jeszcze zacząłem blogować, nawiązałem kontakty i mam wyrobioną grupę aktywnych czytelników. Ja widzę stały rozwój facebooka, coraz więcej stron i blogów intensywnie rozwija swoje fanpage.

A na blogu nie masz praktycznie żadnej aktywności czytelników. Dlatego tylko potwierdzasz regułę, że nie warto skupiać się na promowaniu fanpage jeżeli nie ma to przełożenia na ruch na blogu.
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2014-04-03, 13:21   

m_okry napisał/a:

Ja widzę stały rozwój facebooka, coraz więcej stron i blogów intensywnie rozwija swoje fanpage.


A nie powinno, mam bardzo duży fanpage i bardzo odczuwam kolejne cięcia zasięgów. Obecnie jak coś ma 1/4 liczby fanów to jest b dobrze. Myślę że blogi powinny skupić się na innych portalach społecznościowych.
 
  podziel si� tym postem na:
ModnyStyl2013 
Blogger.Klub


Imię: ModnyStyl2013
Wiek: 32
Dołączył/a: 19 Wrz 2014
Posty: 34
Miasto: Skoczów

Wysłany: 2014-09-19, 21:09   Mylisz się

Im więcej fanów Twojego bloga na portalach społecznościowych tym jesteś w stanie dotrzeć do większej ilości odbiorców.

Im więcej ludzi czyta, udostępnia, komentuje, linkuje tym Twoje strony lepiej się pozycjonują.

Sam Facebook obcioł troszkę zasięg, kiedyś był większy, ze względu na prowadzone przez niego komercyjne kampanie reklamowe.

My na Facebooku mamy ponad 5400 fanów i z każdym dniem ciągle przybywa :) Najgorzej dobić do 500, później się jakoś samo kręci ;)

Oprócz tego warto korzystać z Google+. Google to jednak zawsze Google i ma przewagę nad Facebookiem. Warto zbierać tam również fanów, od czasu do czasu coś udostępnić bo Google nie zapomina.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-19, 23:11   

ModnyStyl2013 napisał/a:

Im więcej fanów Twojego bloga na portalach społecznościowych tym jesteś w stanie dotrzeć do większej ilości odbiorców.
Tak, ale przez obcięte zasięgi docierasz tylko do części całkowitej liczby fanów.

pomnóż swoich fanów razy 86 a uświadomisz sobie co to znaczy "mam bardzo duży fanpage" ;)

O Gplusie już pisałem kilka razy. Bloger powinien wykorzystywać takie miejsca niezależnie od tego co myśli o nich prywatnie - w sensie do komunikowania ze znajomymi może używać fb czy innych kanałów, ale do promocji bloga powinien sięgać po wszystkie, ciekawe narzędzia. Zmieniać strategie i sprawdzać ich skuteczność co jakiś czas.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-21, 20:23   

Nie mam konta na Facebooku, ale mam dużo wejść na bloga za sprawą polecenia artykułu przez innych. W niektórych przypadkach przypomina to wykop efekt.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-24, 15:28   

Mool książkowy napisał/a:

Tylko co czytelników obchodzą Twoje zdjęcia z wakacji? Ja taki fanpage dyslikuje, bo nie lubię przechwalania i wystarcza mi oglądanie zdjęć znajomych


Trochę się zgadzam, ale z drugiej strony myślę, że wszystkie udostępnienia muszą w jakiś sposób budować Twoją markę. Podejrzewam, że gdybym wrzuciła na fp jakieś zdjęcie z wakacji (najlepiej w śladowym kostiumie kąpielowym), to na pewno wygenerowałabym zainteresowanie. Ale takie zainteresowanie byłoby w przypadku mojego bloga zupełnie nieprzydatne. Prawdopodobnie ci, których bym tak przyciągnęła, znielubiliby moją stronę bardzo szybko, a równocześnie straciłabym fanów takich jak Ty (i ja :)

Co innego, gdy prowadzisz biznes związany z fitnesem / zdrowym odżywianiem etc. Moja siostra zaczęła właśnie firmę trenerską, więc co rusz wrzuca na fp jakąś goliznę, bo musi udawadniać, że jej programy działają.

Na moim fp póki co jedyne "niewpisowe" posty to muzyka. Często wspominam w poście o jakimś utworze np. jazzowym, więc później wrzucam go na fp. Zastanawiałam się, czy nie na stronę, ale 1) nie wygląda to dobrze; 2) dłużej się ładuje; 3) w sumie nie mam przekonania, czy do końca pasuje na tak refleksyjny blog.

Osobiście szlag mnie trafia, jak wchodzę na jakiegoś ulubionego bloga, po czym na jednej stronie: 1 post o konkursie, 1 post o imprezie, na którym bloger był, z kim był, co jadł, komu życzy dobrze lub nie i dokąd wbił się na afterek, 1 post zapowiadający w/w imprezę, 1 post z jakimś filmem, i wreszcie 1 post właściwy, czyli to, po co w ogóle przyszłam. W sumie z powodu tej waty cukrowej wiele blogów przestałam śledzić, a szkoda. Jak dla mnie fp to dodatek do bloga, nie może zastąpić dobrej roboty, dzięki której w ogóle tyle tych fanów się znalazło.
 
  podziel si� tym postem na:
Ruda Niemaruda 
Blogger.Klub


Imię: Katarzyna
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 19
Miasto: Dublin

Wysłany: 2015-04-07, 00:38   

fb to chyba jedno z lepszych w tej chwili narzędzi do promowania swojego miejsca w sieci. zastanawia mnie co najwyżej używanie również innych portali jak twitter. instagram lubię ale odkąd straciłam telefon to nic tam nie wrzucam bo mi to nerwy zjada, próbując przez kompa załadować cokolwiek.
______________________________________________________
Myślę więc jestem, jestem więc piszę. Chcesz wiedzieć o czym?
Zajrzyj tu - http://ruda-niemaruda.blogspot.ie/
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-04-15, 11:15   

Jak u was wygląda teraz ilość wejść z fanpage ? Ja mam 14 000 i fanpage umiera jeśli nie pompuje się w niego pieniędzy. Ilość wejść także jest coraz mniejsza. Są jakieś sensowne alternatywy dla Facebooka ?
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2015-04-15, 20:30   

Musisz poczekać aż padnie :) Wszystko w naturze ginie :) Martin, wszystko sprowadza się do pieniędzy :)
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
luk 
WordPress.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 30 Sty 2015
Posty: 25

Wysłany: 2015-04-17, 15:21   

Nie ma alternatywy dla facebooka i nie zapowiada się ;)
______________________________________________________
www.niepoddawajsie.pl - prowadzenie restauracji i kariera w Polsce
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-17, 19:32   

luk napisał/a:

Nie ma alternatywy dla facebooka i nie zapowiada się ;)
to zależy, bo niektórym nie idzie na facebooku, ale nieźle im wychodzi vine, snapchat, instagram. Ja widzę dużo większy przyrost obserwatorów na grupie i stronie google plus niż na fanpejdżu blogowicza.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
theodoros 
WordPress.Klub


Imię: Bogdan
Wiek: 41
Dołączył/a: 08 Kwi 2015
Posty: 37
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-04-18, 23:39   

Jeśli poważnie myślisz o blogowaniu, to teraz niestety bez Facebooka się nie obejdziesz. Choć prawdą jest też, że nie jest on jedynym sposobem na promowanie bloga i interakcję z czytelnikami. Blogerzy coraz częściej udzielają się na wielu portalach, udostępniają swoje adresy mailowe, działają w wielu miejscach. Z drugiej strony nic na siłę. Ostatecznie najważniejsza jest sama radość z blogowania :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz