Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany:    Czy warto promować swojego bloga na Wykop.pl?

Korzystacie ze strony wykop.pl? Warto? W tym wywiadzie http://10tysiecy.pl/jak-p...lowna-wykop-pl/ przeczytałam, że nie warto. Jednak w ramach eksperymentu wrzuciłam swój 1 link na stronę: http://www.wykop.pl/link/...lish-for-lunch/ , teraz czekam czy coś się zadzieje :-).

A może znacie i używacie inne strony tego typu?
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-04-09, 16:21   

Myślę, że warto próbować, a nóż trafi się ktoś, kto zostanie z Tobą na dłużej, ale nie liczyłabym na tłum nowych i stałych czytelników. Wrzucanie "siebie" na wykop skutkuje dość dużą ilością nowych wyświetleń, więc do podbicia statystyk pod tym względem jak najbardziej polecam ;)
Sama wrzuciłam tam jeden swój post, ale szybko został zakopany, jak większość linków dodawanych przez innych użytkowników zresztą. Trzeba się naprawdę wyróżniać, żeby zostać tam docenionym :P

A wywiad bardzo dobry, swoją drogą, wyczerpuje temat :P
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-09, 19:55   

Spróbuję jeszcze raz. Myślę, że mój błąd był w zbyt długim i mało rzeczowym opisie.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-04-09, 23:01   

A jak ze statystykami? Przybyło wiele wyświetleń? Ktoś nowy skomentował jakikolwiek wpis?
Na wykopie nie da się budować społeczności, tak jak zostało to napisane w wywiadzie, do którego podrzuciłaś link. Może spróbuj też na mikroblogu, ale kulturalnie, bo lubią tam czasem obrzucić błotem :P

Poza tym widzę, że dołączyłaś do wykopu dopiero wczoraj, takie rzeczy widać na pierwszy rzut oka i jeśli od razu wrzucasz jakiś link to bardziej niż pewne jest to, że robisz to dla własnej reklamy. Naprawdę, na takie rzeczy zwraca się uwagę, a ludzie nie lubią jak się z nich robi "debila" :> także udzielanie się też na pewno zadziała na plus :)

A opis... możliwe, że jest kilka słów za dużo, ale mi to nie sprawiło większego problemu :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-11, 22:10   

suvennes napisał/a:

A jak ze statystykami? Przybyło wiele wyświetleń? Ktoś nowy skomentował jakikolwiek wpis?
Na wykopie nie da się budować społeczności, tak jak zostało to napisane w wywiadzie, do którego podrzuciłaś link. Może spróbuj też na mikroblogu, ale kulturalnie, bo lubią tam czasem obrzucić błotem :P

Poza tym widzę, że dołączyłaś do wykopu dopiero wczoraj, takie rzeczy widać na pierwszy rzut oka i jeśli od razu wrzucasz jakiś link to bardziej niż pewne jest to, że robisz to dla własnej reklamy. Naprawdę, na takie rzeczy zwraca się uwagę, a ludzie nie lubią jak się z nich robi debila :> także udzielanie się też na pewno zadziała na plus :)

A opis... możliwe, że jest kilka słów za dużo, ale mi to nie sprawiło większego problemu :)


Coś mi ten wykop nie podszedł. Chciałam tam wrzucić coś na próbę. To jest ten mikroblog http://www.wykop.pl/mikroblog/ ?

Jeśli chodzi o statystyki to nikt nic nie skomentował, trochę osób weszło (i ciągle wchodzi), ale to by było na tyle.

Na innym forum polecono mi stronę flapi.pl, teraz próbuję tam (http://www.flapi.pl/link/4798/9-wskazowek-na-nauke-jezyka-za-granica). Myślę jednak, że ta strona ma mniejszą widownię niż wykop, chociaż moim zdaniem są tam wrzucane fajniejsze teksty.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2015-04-12, 22:37   

Wykop generuje duże ale jednorazowe skoki popularności. Jeśli wpis będzie dobry może wygenerować przez Wykop kilkanaście tysięcy wyświetleń w kilka dni, ale raczej niewiele osób z wykopu zostaje stałymi czytelnikami. Do do tego jak linkowanie jest przyjmowane, to dużo zależy od okazji, nazwy, tekstu opisującego a w jakiejś części też od wyglądu linku - w powyższym przypadku moja pierwsza myśl po zobaczeniu linku była taka "to artykuł w całości po angielsku - czyli nie dla tych którzy jeszcze słabo go znają".
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-04-16, 14:36   

Prawda jest też taka że wiele większych serwisów pomaga sobie uzyskać wykop efekt - była nawet kilka razy jakaś afera z tym związana.

Jednorazowo można spodziewać się kilkadziesiąt tysięcy wejść (zależnie co tam będzie) ale ruch szybko spadnie.
 
  podziel si� tym postem na:
luk 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 30 Sty 2015
Posty: 25

Wysłany: 2015-04-17, 16:12   

Martin222 pewnie masz na myśli Spidersweb. Serwis z dużą liczbą autorów może sobie podbijać pozycję.
______________________________________________________
www.niepoddawajsie.pl - prowadzenie restauracji i kariera w Polsce
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-18, 15:30   

Zaciekawiony napisał/a:

Wykop generuje duże ale jednorazowe skoki popularności. Jeśli wpis będzie dobry może wygenerować przez Wykop kilkanaście tysięcy wyświetleń w kilka dni, ale raczej niewiele osób z wykopu zostaje stałymi czytelnikami. Do do tego jak linkowanie jest przyjmowane, to dużo zależy od okazji, nazwy, tekstu opisującego a w jakiejś części też od wyglądu linku - w powyższym przypadku moja pierwsza myśl po zobaczeniu linku była taka to artykuł w całości po angielsku - czyli nie dla tych którzy jeszcze słabo go znają.
Zgadzam się, raczej daję sobie spokój z wykopem. Publikacja tam nic nie dała. Jednak najwięcej osób przychodzi do mnie z fb, oni też prędzej zostaną.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-04-18, 21:34   

no chyba że masz bloga o programowaniu :D
 
  podziel si� tym postem na:
theodoros 
WordPress.Klub


Imię: Bogdan
Wiek: 41
Dołączył/a: 08 Kwi 2015
Posty: 37
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-04-19, 19:48   

Efekt Wykopu działa tylko przez chwilę i rzadko kiedy ktokolwiek zostaje na dłużej. Najlepiej chyba powoli nawiązywać relacje z czytelnikami i innymi blogerami, zarówno poprzez wchodzenie na inne blogi, jak i poprzez Facebook czy Google+ lub fora internetowe. Wiem, że to żmudna praca, ale chyba najbardziej popłaca.
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-04-20, 13:23   

Tak mi się teraz przypomniało - możliwe jest rozkręcenie serwisu za pomocą wykopu i zyskanie stałych odwiedzających.

Są na to 2 sposoby (tzn ja doszedłem do takich wniosków - pewnie jest ich więcej).

1. Stwórz serwis / bloga z ciekawymi treściami które spodobają się użytkownikom wykopu - tutaj zauważyłem że szczególną popularnością cieszą się strony o tematyce turystycznej - relacje z podróży lub życia w jakimś kraju - no w końcu jest to ciekawe.

2. Stwórz serwis z ciekawą i przydatną funkcjonalnością - i tutaj świetnym przykładem strony która swój sukces osiągnęła głównie dzięki wykopowi - pokazywarka.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz