Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Brom 
WordPress.Klub
vel. Kutwa


Zaproszone osoby: 3
Wiek: 30
Dołączył/a: 15 Mar 2006
Posty: 399
Miasto: Dom

Wysłany: 2014-10-14, 19:52   

A mnie zaś się wydaje, że ma duże szanse. Sam czytam (akutalnie nie, brak czasu - ale kilka miesięcy wstecz) kilka blogów z opowiadaniami, w których każdy post to rozdział. Blogi te mają szeroką publikę, i są popularne.

Do aktualnie jednych z najpopularniejszych nalezy i10. (fakt faktem, że każdy post to oddzielna historia z życia), ale kiedyś istniał blog pisany przez Wawrzyńca Pruskiego (Jędrne Kaktusy), który miał taką rzeszę fanów, że autor aż przekształcił go w książkę papierową.
______________________________________________________
[you], nie czytaj moich postów, są bez sensu...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-14, 20:37   

Brom napisał/a:

Do aktualnie jednych z najpopularniejszych nalezy i10. (fakt faktem, że każdy post to oddzielna historia z życia), ale kiedyś istniał blog pisany przez Wawrzyńca Pruskiego (Jędrne Kaktusy), który miał taką rzeszę fanów, że autor aż przekształcił go w książkę papierową.


To mnie akurat nie dziwi, historie z życia jakoś tak naturalnie ludzi wciągają. Chyba w każdym z nas siedzi jakiś podglądacz. A może dziecko, które nudzi: "Opoooooowiedz mi coooooś...."

Mnie swego czasu zaciekawił blog ludzie-w-metrze, teraz przeniesiony na panskaskorka.com. Tylko że chyba zmieniono mu koncepcję na mniej literacką...

Brom napisał/a:

Sam czytam (akutalnie nie, brak czasu - ale kilka miesięcy wstecz) kilka blogów z opowiadaniami, w których każdy post to rozdział. Blogi te mają szeroką publikę, i są popularne.


O! Węszę zwierzynę. Może zarzucisz jakimś smakowitym linkiem?
 
  podziel si� tym postem na:
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-19, 14:33   

Osobiście nie przepadam za blogami z opowiadaniami, po prostu. Musiałabym mieć wiele wolnego czasu i samozaparcia, żeby śledzić każde nowe rozdziały. To nie dla mnie.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-10-28, 19:25   

W wieku dziecięcym zdarzyło mi się tworzyć bloga z opowiadaniami. Obecnie nie czytam takich blogów, sięgam po prostu po książki - powieści, jak chcę tego typu rozrywki.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
larossa 
Blogger.Klub

Imię: Karolina
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lis 2014
Posty: 21

Wysłany: 2014-11-30, 21:41   

Dobre opowiadania to duża szansa na pozyskanie wiernych czytelników :) Poza tym, to dobry trening dla samego piszącego. Z czasem wykształca się ciekawy styl, nowe pomysły, a autor zdobywa doświadczenie :) Chociaż z drugiej strony, śledząc niektóre takie blogi, mam wrażenie, że ci ludzie naprawdę się marnują. Mam ochotę krzyknąć : "Hej! To jest naprawdę dobre! Spróbujcie to wydać!"
 
  podziel si� tym postem na:
Boss 
WordPress.Klub


Imię: Krzysztof
Dołączył/a: 09 Cze 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-01-22, 18:04   

Ciekawy temat. Znam kilka portali literackich i pokrewnych, gdzie można zamieszczać opowiadania, wiersze i inne krótkie formy literackie. Natomiast nie mam doświadczeń z podobnymi blogami. Czy jest jakieś szczególne miejsce, gdzie takie blogi są zgrupowane?
Gdzie czytelnicy mogą takich blogów szukać?
Bo założenie bloga z opowiadaniami i zawieszenie go w jakiejś próżni spowoduje, że mało kto tam trafi.
______________________________________________________
http://reflektorbossa.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2015-02-28, 01:39   

To słabo szukałeś. Poszukaj strony Spis Opowiadań i znajdziesz tam blogi podzielone wedle grup. Większość to fan fiction. Blogerzy piszący na podobny temat często polecają się wzajemnie.
 
  podziel si� tym postem na:
pozytywizja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 08 Mar 2015
Posty: 16
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-03-09, 22:12   

Jeżeli czytam już jakieś opowiadania to muszą być dobrze napisane. Zazwyczaj przerabiam 2- 3 rozdziały i decyduję czy chcę czytać dalej czy nie :) Sama kiedyś stawiałam nieśmiałe kroki w tym kierunku i wiem jakie to potrafi być ciężkie do ogarnięcia.
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-03-31, 23:19   

Pomysł jest sam w sobie bardzo dobry bo pozwala na start w środowisku pisarskim. Największym problemem jaki przychodzi mi natychmiast do głowy jest często pojawiający się problem "braku autorytetu"- wiele osób czytając twoje wpisy nie będzie brało pod uwagę że dopiero zaczynasz i nie wybaczy Ci często drobnych błędów, a fakt że nie jesteś jeszcze znana daje im wolne pole do krytyki (często bardzo nierzeczowej)
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
theodoros 
WordPress.Klub


Imię: Bogdan
Wiek: 41
Dołączył/a: 08 Kwi 2015
Posty: 37
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-04-23, 23:51   

Na pewno nie każdy blog z opowiadaniami się przebije, ale myślę, że przy krótkich tekstach, ciekawych pomysłach i w miarę dobrym języku zawsze jest na to szansa. Im dłuższe tworzymy opowiadania, tym niestety będzie trudniej...
 
  podziel si� tym postem na:
almer 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Kwi 2015
Posty: 39

Wysłany: 2015-06-23, 15:37   

Dla mnie to totalna nuda. Ciekawe kto to czyta :szok:
______________________________________________________
www.coslychacwinternetach.blogspot.com NIE KLIKAĆ
 
  podziel si� tym postem na:
Sadi 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 25
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-06-23, 23:48   

almer napisał/a:

Dla mnie to totalna nuda. Ciekawe kto to czyta :szok:

Bardzo dużo osób. :)
Osobiście kiedyś czytałam z wielkim zapałem fanficki (zwykle są jednoczęściowe albo do kilku rozdziałów). Niestety wszystkie opowiadania, które czytałam, musiały się odnosić do oglądniętego filmu/anime bądź przeczytanej książki, przez co takie fanficki nabierały dla mnie nowych kolorów.

Na tą chwilę nie czytam żadnych fanficków i nie jestem pewna czy zacznę. Istnieje tyle wspaniałych autorów, których książki chcę przeczytać i mam pewność, że będę zadowolona, że ciężko się zmusić do wciągnięcia w coś, co nie do końca może mi odpowiadać z czasem :)
Blogi z opowiadaniami wydają mi się kategorią opanowaną przez gimnazjalistów/licealistów, więc jak najbardziej tak - niech istnieją takie blogi, bo są ludziowie, którzy zechcą je poczytać a już szczególnie teenagersi :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz