Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 21:46
Autor Wiadomość
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany:    [ocena] Góryponadchmurami.pl - Ocena wyglądu

Cześć.
Bloga mam już dłuższy czas, stoi na bloggerze, ale mam podczepioną własną domenę. Ostatnio pozmieniałem kilka szczegółów w wyglądzie, za namową kilku znajomych - chodziło o detale, były różne szerokości menu, niezgrane ze sobą kolory itp. Ale nie pytam dokładnie o jakieś elementy, więc nie będę mówił, co dokładnie zmieniłem. Ciekawi mnie Wasze spojrzenie na to, jako na całość. Coś byście zmienili w wyglądzie? Jakieś kolory nie zgrywają się z resztą? Coś kłuje w oczy? Czegoś na blogu brakuje? Coś jest zbędne?

Byłbym wdzięczny za jakieś porady/opinie o blogu.

Blog jest związany z turystyką i wspinaczką. Można tam znaleźć relacje z wycieczek i wspinaczek, zarówno z gór niższych, jak i Tatr. Prócz tego, od jakiegoś czasu pojawiają się też recenzje książek, oczywiście związanych z górami.

www.goryponadchmurami.pl

Screen



edit: Zmieniłem tytuł na krótszy, bo zobaczyłem ,że cały się nie wyświetlał.
Ostatnio zmieniony przez Red-Angel 2015-04-26, 22:11, w całości zmieniany 4 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-26, 18:03   

Hej! Wow, blogujesz już pięć (5) lat! Rispekt!

Blog bardzo mi się podoba, to tak ogólnie. Świetne zdjęcia. Trochę trudno mi porównywać, bo nie widziałam wcześniejszych wersji bloga. Natomiast mam kilka wątpliwości.

1) Przede wszystkim tło. Bardzo ładnie się ze wszystkim komponuje, ale jednak jasny tekst na czarnym polu nie jest oczom przyjazny. Nie wiem, czy to nowy nabytek (w sensie, czy przedtem miałeś tło inne), być może nie będzie tak przeszkadzać, bo jednak tekstu nie jest aż tak dużo, ale jeśli masz jakiś kontakt z czytelnikami, zapytaj, czy to im przeszkadza. Mnie przeszkadza. Jeśli już miałeś takie tło i nie było problemu, zignoruj. Może to moja bolączka :)

Zabawnie (czyt. woczyj**nie) wygląda tylko biały boks do komentowania na czarnym polu.

2) Nie do końca łapię ideę gadżetu z tagami (na dole pod archiwum), czy on jest potrzebny? Nie wyświetlają się przecież wszystkie tagi. Czy to są tagi najnowsze? Zresztą masz już intuicyjny, logiczny podział w menu i w kategoriach. Gadżet raczej zbędny.

W sumie to wszystko. Rozsądna nawigacja, nawet niezorientowani w temacie (czyt. ja) potrafią ogarnąć, jak i co znaleźć. Ogół na plus.
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2015-04-26, 22:33   

Dzięki za odpowiedź :)

pequeninha napisał/a:

Blog bardzo mi się podoba, to tak ogólnie. Świetne zdjęcia.
Dzięki :)

Dokładniej bloga mam 2 lata, wcześniej pisałem w trochę innej formie (też internetowej, ale nie blog na bloggerze), ale postanowiłem to wszystko zebrać do kupy i tak oto powstało to, co jest. Ale fakt, trochę czasu już minęło.

Co do porównania, to główna kolorystyka bloga jest od samego początku - czyli czerń i szarości. Teraz zmieniłem m.in. kolor pola Szukaj (było białe), ikony RSS/FB, szerokość menu górnego itp. Bardziej taka kosmetyka, na którą nie zwracałem wcześniej uwagi, dopóki znajoma nie powiedziała mi, że to kłuje w oczy i nie pasuje do siebie.

1) Jak wspomniałem wyżej, takie tło było od zawsze. Wiem ,że jasny tekst na ciemnym tle męczy, temu litery nie są perfidnie białe, tylko lekko wpadające w szarość. To trochę poprawia odbiór. Ja dla odmiany lubię ciemne tła. Kwestia gustu.

Co do pola komentarzy, masz rację. Biały kwadrat nie pasuje do reszty. Popracuję nad tym w wolnej chwili :)

2) Początkowo miał prezentować te tagi, których nie ma na liście kategorii powyżej. Ale z biegiem czasu sam się zacząłem zastanawiać, tak jak Ty, czy jest on tam potrzebny w takiej formie. Przemyślę jeszcze jak by można było to rozwiązać, bo sam widzę, że pierwotne założenie nie do końca jest realizowane.

Jeszcze raz dzięki za sugestie :)
 
  podziel si� tym postem na:
yagoda_she 
Blogger.Klub


Imię: Karolina G.
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 40

Wysłany: 2015-04-27, 20:26   

Też miałabym uwagi do czarnego tła, ale to kwestia przyzwyczajenia. Dopasowałabym tylko wszystkie zdjęcia do takiej samej szerokości :)
______________________________________________________
PasjeKaroliny.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2015-04-27, 22:28   

yagoda_she napisał/a:

Dopasowałabym tylko wszystkie zdjęcia do takiej samej szerokości
Obecnie wszystkie (pomijam panoramy)) widoczne na blogu zdjęcia mają wymiary 700x466px - dłuższy/krótszy bok. Domyślam się, że masz na myśli to, że pionowe zdjęcia nie zajmują całej szerokości bloga? Jest to spowodowane tym, że gdyby były tak szerokie jak poziome, to byłyby strasznie duże i przytłaczały swoim rozmiarem. Chyba, że masz coś innego na myśli?

Dzięki za komentarz :)
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2015-05-18, 23:22   

W wolnym czasie chwilę popracowałem nad zaproponowanymi zmianami.

1) I chciałbym spytać jak Wam teraz widzi się kwestia tej "odmienionej" chmury tagów - kategorii.

Wcześniej było tak:


Teraz część z tych kategorii umieściłem w menu wyżej, a część wrzuciłem do mniejszego menu w podobnym stylu jak ta główna lista kategorii. Niektóre z wcześniejszych tagów z chmury wyrzuciłem całkowicie z wyświetlania. Myślę, że ten sposób jest lepszy, bo lepiej wpasowuje się do głównego stylu wyglądu.


2) Drugą kwestią, nad którą trochę siedziałem był kolor pola do komentowania. Da się jakoś zmienić kolor tła w tym polu? Bo miałem problem ze znalezieniem czegokolwiek w tym temacie.
Chodzi oczywiście o to pole:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz