Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2015-04-27, 20:18

Trzeba oznaczać posty sponsorowane?
Tak, wszystkie
73%
 73%  [ 14 ]
bez różnicy / obojętne
10%
 10%  [ 2 ]
Tak, ale tylko te, za które dostaję pieniądze
10%
 10%  [ 2 ]
Nie
5%
 5%  [ 1 ]
Głosować: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
yagoda_she 
Blogger.Klub


Imię: Karolina G.
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 40

Wysłany:    [Tak/Nie] Czy oznaczacie wpisy sponsorowane?

Ja staram się by każdy wpis sponsorowany był oznaczony. Zauważyłam jednak, że coraz więcej blogerów nie informuje o tym fakcie. Czy wy podpisujecie posty sponsorowane czy nie widzicie takiej potrzeby?
______________________________________________________
PasjeKaroliny.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-04-27, 17:11   

Jeszcze nie dotarłem do tego poziomu "blogowej sławy", żeby ten "problem" mnie dotyczył, ale moim zdaniem, powinno się wyraźnie zaznaczyć, że dany wpis jest sponsorowany. Odbiorca wpisu powinien o tym być poinformowany, choćby dlatego że jest to w dobrym tonie. Poza tym, szczerość między blogerem a czytelnikami to podstawa :)
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-29, 05:59   

Ja raczej nie mam w planach, żeby mnie ten problem dotyczył, ale siedzę ostatnio na wielu blogach kosmetycznych i regułą jest raczej oznaczanie takich postów (nie jakoś super formalnie, ale jednak jest to wyraźne). Tak jak pisze @Blackened, dowodzi to szczerości i etyki blogera.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2015-05-09, 16:10   

Jak ten problem mnie dotyczył 2 lata temu to nie informowałam o tym jakoś specjalnie, tzn. jeżeli dostałam kosmetyki do testów i zapłacono mi jeszcze za ten tekst to napisałam tylko zdanie typu: "dzisiaj testuje balsam xyz, który dostałam w ramach współpracy".
Ale osobiście wolę by pod postem znalazła się informacja o sponsorowanym poście. Sama nie wiem dlaczego, bo ni robi to dla mnie różnicy, czy ten post jest opłacony, czy nie ;)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
ann0018 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 48

Wysłany: 2015-07-07, 17:35   

Polska to kraj pełen zazdrości i jeśli nie jest się szczerym i ukrywa się fakt że coś dostało się za tzw. "darmola" to niestety może się to odbić echem i hejtem w przyszłości więc jeśli ktoś się przejmuje taką opinią to lepiej takie posty oznaczać. U nas szczerość jest bardziej w cenie niż zatajanie prawdy czy to że komuś powodzi się lepiej.
 
  podziel si� tym postem na:
Maną 
Blogger.Klub


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 49

Wysłany: 2015-07-23, 10:16   

Ewe-Linka, wydaje mi się, że zdanie które napisałaś jest już ok i wystarczające. Właśnie nie bardzo widzę sens specjalnie wyróżnionej adnotacji "ten post jest sponsorowany".

A przy okazji wpisów sponsorowanych chciałam zapytać, jak sądzicie czy ktoś kto współpracuje "w realu" ze wspominanym w poście artystą/instytucją/fundacją etc. powinien wyraźnie zaznaczyć taką współpracę? Nie jest to przecież post sponsorowany per se, a wzajemne antypatie i sympatie czy wszelka subiektywna ocena pewnych zjawisk i tak jest wpisana w prowadzenie bloga.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-07-23, 20:34   

Jeszcze nie miałem postów sponsorowanych, więc nie mam doświadczenia. To chyba zależy jak bym postąpił, gdyby był wpis normalny, a jedynie dodanie zdjęcia produktu byłoby sponsorowane albo jakiś akapit, to nie oznaczałbym chyba, gdyby cały wpis był sponsorowaną recenzją to raczej tak.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
singiel mama 
Blogger.Klub


Imię: Monika
Wiek: 46
Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 15
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-07-26, 00:25   

Takich wpisów jeszcze nie mam, choć zdarzyły mi się wpisy, które na takie wyglądały, bo mowa była o produktach czy usługach moich przyjaciół. W pewnym momencie ze względu na pytania zadawane prywatnie napisałam publicznie, że póki co to nie są "opłacone" posty. Gdyby do takiej sytuacji doszło, to pewnie będzie to odpowiednio zaznaczone.
 
  podziel si� tym postem na:
Piotrek S 
Youtuber


Imię: Piotrek
Dołączył/a: 28 Lip 2015
Posty: 11
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-07-28, 17:55   

osobiście uważam, że pisanie wprost, że dostaliśmy to czy tamto oraz to, że post jest zlecony przez firmę X czy Y jest jak najbardziej ok. Bloger to też człowiek i też chce zarobić parę groszy jeśli jest ku temu okazja. Pisanie bloga to oprócz pasji orka i poświęcenie. Nie rozumiem dlaczego ktoś miałby być zazdrosny za to, że dostaję pieniądze za jakieś tam wpisy. Blog to też organizm promocyjny dla wielu marek, które wbijają się w target. Reasumując - jeśli komuś się nie podoba to niech nie czyta i problem z głowy;)
______________________________________________________
dookolakotatv
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-09-10, 10:38   

Zawsze daję informację, że produkt dostałam od jakiejś firmy. Zawsze też podejmując współpracę z jakąś firmą zaznaczam, że recenzja będzie szczera i jeśli mnie coś uczuli, nie spodoba mi się to o tym napiszę i to ich decyzja czy zgodzą się na takie warunki. Ogólnie zawsze warto podpisać z firmą umowę, żeby później nie było jakiś dziwnych sytuacji :)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Niuchacz 
Blogger.Klub

Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 20

Wysłany: 2015-10-28, 08:53   

Mój blog opiera się głównie na opisywaniu i testowaniu produktów, które dostałam. Czy to wpis za produkt czy produkt+ cena, nie oznaczam, że jest to wpis sponsorowany bo praktycznie każdy taki jest.

Zawsze przy opcji płatnej popisuję umowę- mam zaznaczone moje obowiązki, ale także obszary recenzji, do których sponsor nie ma prawa żądać zmian- jak moja opinia i ogólne wrażenie o produkcie.
 
  podziel si� tym postem na:
Fit na obcasach 
WordPress.Klub


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 83

Wysłany: 2015-10-28, 20:33   

Dotychczas nie miałam jeszcze wpisów sponsorowanych, ale w sekcji "współpraca" zaznaczam wyraźnie, że takie wpisy będą oznaczone :)
______________________________________________________
Zdrowe odżywianie, kuchnia, sport, motywacja, uroda i lifestyle!
Zapraszam na http://fitnaobcasach.pl !
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz