Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany:    Przyszłość forów dyskusyjnych

Jak w temacie. Czy uważacie, że czas takich miejsc jak to już dawno przeminął? Czy w obecnych czasach rolę starych for przejmą grupy dyskusyjne na facebooku? Ja niestety zaczynam się obawiać, że tak będzie, a szkoda, bo fora miały swoje liczne zalety - choćby anonimowość, której w serwisie CukierGóry mi brakuje. Zapraszam do dyskusji :)
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-28, 12:10   

Odmieniamy - forów ;-) Kiedyś też popełniałem ten błąd.

Tak, strony typu facebook zabrały życie z forów, szczególnie ogólnotematycznych. Tematyczne jakoś sobie jeszcze radzą. Ludzie nadal szukają w takich miejscach informacji o produktach albo porad technicznych. Tak jak np. tutaj. Wiele osób zagląda jedynie by zadać pytanie dotyczące zmian na blogu. Kiedyś mieli pretensje o wysokie limity, ale chyba mało kto patrzył od drugiej strony - że ktoś tu siedzi i ma ochotę dzielić się wiedzą a jedyne czego oczekuje, to zaangażowanie w budowanie wartościowych treści. Brak życia w takich miejscach prowadzi jedynie do zniechęcenia administracji, całkowitego wyludnienia i zamknięcia.

Forum Blogowicz żyje głównie dzięki pomocy mojego kolegi Marka, który udostępnia mi kawałek serwera. Mojej chęci prowadzenia tego miejsca dalej, no i garstki osób, która zagląda tutaj i tworzy dobrej jakości treści. Wszystko jest ze sobą powiązane, więc jeżeli czegoś zabraknie, to koniec nastąpi szybko.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-04-28, 12:30   

Właśnie zauważyłem że została tu "garstka" ostatnich osób wiernych tej bardziej tradycyjnej formie dyskusji internetowej. A szkoda, bo sam pamiętam (mimo że gówniarz jestem) lata świetności olbrzymich polskich forów dyskusyjnych, takich jak peb czy forumowisko.pl. Znak czasów?

Jak myślisz, da się jeszcze cokolwiek z tym zrobić?

Swoją drogą - to dziwne. Blogowiczów jest od cholery za przeproszeniem, czasem podejrzewam że więcej osób bloguje niż czyta blogi. Ostatnio dołączyłem do paru grup na FB z zakresu blogowania. Jedna z nich ma 15k członków (fakt faktem, pewnie z 3/4 to nastoletnie wannabe Mercedes czy inna Ekscelencja) Czysto teoretycznie więc target jest i to bardzo konkretny. Tymczasem to forum wymiera, mimo że jest na niej sporo wartościowych informacji tworzonych przez profesjonalistów. Tak na logikę, to powinno się tu rejestrować znacznie więcej ludzi.
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-29, 05:23   

BlackenedBooks napisał/a:

Czy w obecnych czasach rolę starych for przejmą grupy dyskusyjne na facebooku?


Szczerze mówiąc, obserwuję kilka takich grup na fejsie i na G+. Nie widzę, żeby gdziekolwiek był jakiś szał ciał dyskusji i odpowiedzi. Większość to zsypy, na które zrzuca się najnowsze wpisy. Oczywiście, czasem trafi się jakiś cukiereczek, dlatego warto obserwować, ale jak na razie żadnej jednej konkretnej alternatywy nie widzę. Trochę dzieje się na Twitterze, ale ile trzeba po drodze śmiecia przefiltrować o sałatkach i kawie, panie...

BlackenedBooks napisał/a:

Znak czasów?


Coś w tym jest. Łatwo jest kliknąć dwa razy w zdjęcie na znak, że się podoba, trudniej sklecić dorzeczne zdanie. No ale ile to razy wpadło się na jakiegoś mruka w realu. Konstruktywna komunikacja wszelkiego rodzaju to dziś towar trudno dostępny.

Sporo natomiast pojawilo się ostatnio stron typu marketing bloga, jak prowadzić bloga, jak zostać sławnym "blogerę..." etc etc... ściągają do siebie całkiem sporo publiczności i robi się taka "piramida internetowa", czyli jak zbić kasę na blogu, który uczy jak prowadzić bloga tak, aby zbić kasę na blogu... :super:
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-04-29, 08:25   

Tematyczne dalej się trzymają. Wystarczy wejść na takie piwo.org gdzie liczba równocześnie zalogowanych użytkowników coraz bardziej zbliża się do tysiąca ;)
Tam gdzie wymagana jest rzeczowa i konkretna dyskusja, tam fora są niezbędne. Na gadki szmatki facebook dzięki ascetycznej formie w sposobie wymiany zdań jest wystarczający
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-04-29, 08:39   

Poważnie? Zawsze myślałem że piwowarstwo jest o wiele bardziej niszowe, a tu proszę - mówisz o tysiącu zalogowanych użytkowników równocześnie. W sumie nie dziwię się, zawsze lepiej coś własnego uwarzyć niż pić to świństwo z masówek.
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
ratpoison 


Imię: Tomasz
Dołączył/a: 22 Kwi 2016
Posty: 37

Wysłany: 2016-05-13, 11:08   

Facebook zabił fora. Większość forów kiedyś upadnie, taka już ich natura.
 
  podziel si� tym postem na:
kobietachaos 
Youtuber


Imię: Patrycja
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Maj 2016
Posty: 54
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-05-13, 13:31   

Lubię fora, można poznać wiele ciekawych osób. Szukałam forum, na którym chciałam zostać dłużej. Na forum o szczurach byłam aktywna przez 3 lata, siedziałam na nim dzień w dzień pisząc z ludźmi na czacie, komentując posty. Świetne forum, które dobrze wspominam. Po tym forum, bywałam w kilku innych, ale nigdzie nie znalazłam ludzi, którzy tworzyliby tak wspaniałą społeczność, jak na forum o szczurach. Teraz jestem tutaj, tematyka niesamowicie mi bliska, więc z pewnością będę codziennie zaglądać :)
______________________________________________________
Pokolenie Fit- blog promujący zdrowy, aktywny tryb życia. Znajdziesz tam wszystko co trzeba wiedzieć o byciu FIT!

Kobieta Chaos - blog o organizacji, relacji międzyludzkich poruszający tematy tabu i pozytywną stronę życia.
 
  podziel si� tym postem na:
marzeniebiegacza 

Imię: Adrian
Wiek: 35
Dołączył/a: 02 Cze 2016
Posty: 16
Miasto: Oborniki Wielkopolskie

Wysłany: 2016-06-02, 17:06   

Wydaję mi się, że fora były, są i będą. Ludzie już dawno mogliby przestać pisać listy ale nadal je piszą - to jest piękne!
 
  podziel si� tym postem na:
potrax7 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 26 Lis 2016
Posty: 56
Miasto: Krakow

Wysłany: 2016-12-05, 09:31   

Patrząc na to co się stało z "Amerykańskimi" forami - zostały tylko 1, max. 2 aktywne na każdą branżę. Dodatkowo każde jest wpierane przez duży portal, którego są uzupełnieniem. Oprócz tego są jakieś "zapytaj.onet.pl" tylko, że pod innymi formami... Żadnych cudów. A na Facebook'u zaś żeby znaleźć dobrą grupę, trzeba mieć szczescie, bo wszędzie reklamy cisną na tych grupach :/
 
  podziel si� tym postem na:
Radosław Lubor 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączył/a: 03 Gru 2016
Posty: 35
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2016-12-05, 16:51   

Całkowicie zgadzam się z tym, że Facebook spowodował silny spadek popularności takich miejsc jak fora internetowe. Szybszy dostęp, wspólna baza użytkowników, to wszystko sprawia, że grupy przejęły w dużej mierze tę rolę. Ale nie sądzę, by same fora poznikały. Sporo straciły, ale internet lubi różnorodność.
______________________________________________________
Zapraszam serdecznie na blog Kag in Books jak i na fanpage o tej samej nazwie. Piszemy o książkach, recenzujemy je, publikujemy własną twórczość i współpracujemy z wydawnictwami.
Blog: http://www.kaginbooks.blogspot.com/
Fanpage: https://www.facebook.com/kaginbox/
 
  podziel si� tym postem na:
buracek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 25

Wysłany: 2017-02-21, 02:30   

fora nigdy nie przeminą. jestem na forum vinted od trzech lat i ani na chwilę nie zmniejszyła się aktywność użytkowników.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz