Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-12-29, 23:17
Autor Wiadomość
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-10-02, 21:12   

Oj tam, oj tam, napisanie 2-3 zdaniowego posta + wrzucenie selfie z dzióbkiem, faktycznie może zająć 5 minut (nie licząc godziny szukania kabelka od komórki, albo czytnika karty ;) ) . Niektóre "nastolaty" takie posty tworzą... ale żeby to od razu kilka tysięcy odsłon generowało... :zdziwko:
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-19, 15:14   

Oczywiście. To widać czy "olewasz" bloga i piszesz byle tylko, czy naprawdę wkładasz w niego wiele pracy.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-20, 17:34   

Myślę, że z czasem nie spędza się aż tak dużo czasu na promocję i wydeptywanie nieznanych przedtem ścieżek, ale nie oszukujmy się... "Co warto mieć, o to trzeba walczyć".

Chyba tak jak z poznawaniem nowych języków, na początku jest tego multum i strasznie przytłacza, a z czasem powoli samo się napędza, bo znamy już mniej więcej zasady, w razie wątpliwości wiemy, do czego zajrzeć, a czasem opanowujemy język tak dobrze, że możemy pójść na spontan. Co nie znaczy, że nie pochłania to czasu i wysiłku. Gdy tylko przestajemy się starać, od razu poziom leci w dół w sposób dla wszystkich zauważalny. Blogowanie to nie nowy ajfołn, gdzie wszystko robi się intuicyjnie i bezmyślnie :)
 
  podziel si� tym postem na:
theodoros 
WordPress.Klub


Imię: Bogdan
Wiek: 41
Dołączył/a: 08 Kwi 2015
Posty: 37
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-04-30, 23:51   

Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jeśli na przykład piszesz na jakimś portalu blogowym (typu blog.pl, blox.pl, itp.), albo po prostu masz dużo szczęścia, czasem zdarzy się, że ten portal albo ktoś bardziej znany poleci gdzieś Twojego bloga i wtedy rzeczywiście może nagle pojawić się tysiące odsłon. Często opłaca się również pisanie na tematy drażliwe. One zawsze przyciągają więcej ludzi.
Z drugiej strony nie wierzę jakoś, żeby tysiące odsłon były efektem pięciu minut pracy. W pięć minut można napisać komentarz na forum, ale nie stworzyć dobrego bloga. W niego zawsze trzeba włożyć trochę pracy. Im więcej, tym lepiej...
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-05-03, 00:21   

Wydaje mi się, że najwięcej pracy trzeba włożyć na początku, potem jest już łatwiej. Blog jest z grubsza zorganizowany a i warsztat się trochę wyrobi.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
theodoros 
WordPress.Klub


Imię: Bogdan
Wiek: 41
Dołączył/a: 08 Kwi 2015
Posty: 37
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-05-03, 00:58   

Oczywiście na początku jest najtrudniej, później już jakoś łatwiej idzie. Tym niemniej nie chce mi się wierzyć w te magiczne pięć minut, nawet po dłuższym czasie. I nie chodzi tu tylko o samo pisanie notek, ale również o promocję na różnych serwisach (Facebook, Instagram, Twitter), czytanie i komentowanie u innych blogerów, ewentualne prowadzenie i moderowanie dyskusji u siebie, odpowiedzi na maile. To zawsze zajmuje czas, a popularny bloger raczej dba o takie sprawy. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-05-03, 00:59   

InesInes napisał/a:

Wydaje mi się, że najwięcej pracy trzeba włożyć na początku, potem jest już łatwiej. Blog jest z grubsza zorganizowany a i warsztat się trochę wyrobi.


Jestem dokładnym przeciwieństwem tej opinii. ;) Ilekroć zaczynałem kolejnego bloga, początki były proste i przyjemne. Jednak po jakimś czasie zaczynało mi brakować długofalowego pomysłu na pisanie i częstotliwość publikacji spadała na łeb na szyję. Fakt, że miałem napoczęte szkice niewiele zmieniał - wiele z nich brzmiało dobrze jako szkic, ale nie wytrzymywało zderzenia z rzeczywistością, gdy już próbowałem o nich pisać. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-05-03, 15:56   

Lukem napisał/a:

InesInes napisał/a:

Wydaje mi się, że najwięcej pracy trzeba włożyć na początku, potem jest już łatwiej. Blog jest z grubsza zorganizowany a i warsztat się trochę wyrobi.


Jestem dokładnym przeciwieństwem tej opinii. ;) Ilekroć zaczynałem kolejnego bloga, początki były proste i przyjemne. Jednak po jakimś czasie zaczynało mi brakować długofalowego pomysłu na pisanie i częstotliwość publikacji spadała na łeb na szyję. Fakt, że miałem napoczęte szkice niewiele zmieniał - wiele z nich brzmiało dobrze jako szkic, ale nie wytrzymywało zderzenia z rzeczywistością, gdy już próbowałem o nich pisać. ;)


Czyżby to tzw "słomiany zapał"? ;-)
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-05-04, 09:46   

InesInes napisał/a:

Czyżby to tzw słomiany zapał? ;-)


O to to, ewentualnie przerost ambicji nad własnymi możliwościami. :D
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-05-05, 19:42   

Lukem napisał/a:

InesInes napisał/a:

Czyżby to tzw słomiany zapał? ;-)


O to to, ewentualnie przerost ambicji nad własnymi możliwościami. :D


Mi to przede wszystkim brakuje czasu :( .
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz