Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2015-03-28, 21:49
Autor Wiadomość
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany:    więc jakie gadżety w ogóle warto mieć na blogu??

Czy powinno się dążyć do minimalizmu na blogu?

Czy też wrzucać tam wszystkie gadżety/widgety, które wydają nam się coś warte?

Ostatnio weszłam na bloga (skądinąd bardzo ciekawego, tylko chyba na wpół porzuconego), na którym znalazłam w bocznym pasku: popularne posty, szukaj na blogu, trzy bannery, zdjęcie, śledź mnie na bloglovin', facebook boxa, obserwatorów Google, boxa z lubimy czytać, top commentators, chyba etykietki (w sumie nie wiem, co), dłuuuuuugi, naprawdę najdłuższy jaki w życiu widziałam blogroll, licznik (a jakże) i statystyki. Uff.

Z innych tematów na tym forum wynikałoby, że niektóre z tych gadżetów nie są warte uwagi (np. bloglovin', licznik, statystyki raczej na osobnej stronie, etc.). Ale w sumie zostaje sporo rzeczy, które warto mieć. Ja mam bardzo mało i i tak wkurza mnie dlugość paska bocznego, głównie pochłanianego przez popularne posty.

Z drugiej strony: przewrotnie, można powiedzieć, że jeśli ktoś się Tobą zainteresuje, to znajdzie Cię i na Google +, i na fejsie, i na twitterze, i sam zapisze się na feed za pośrednictwem jakiegoś feedly lub czegoś podobnego, i w ogóle wszystko zrobi sam ;) Oczywiście, trochę tu przesadzam, ale rozumiecie, o co chodzi.

Więc jak Wy podejmujecie decyzje o tym, czy coś "wrzucić" czy nie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-10-28, 19:01   

Nie lubię zbyt wielu gadżetów, bo z reguły są one pstrokate, ciągną się w nieskończoność i znacznie utrudniają czytanie. Ale też rozumiem, że gdzieś je ludzie muszą umieszczać - chociaż ja stawiałabym wtedy na wciskanie ich na samym dole - ktoś będzie chciał, to i tak je tam znajdzie.
 
  podziel si� tym postem na:
larossa 
Blogger.Klub

Imię: Karolina
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lis 2014
Posty: 21

Wysłany: 2014-11-19, 23:02   

Ja jestem za minimalizmem.
Według mnie najważniejsza na blogu jest treść naszych publikacji,a nie denerwujące gadżety ;)
dlatego staram się ograniczyć do niezbędnego minimum i to samo cenię w innych blogach, które odwiedzam :)
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-28, 19:42   

Również nie lubię zbyt wielu gadżetów. Robi się zbyt pstrokato i nie wiadomo na co patrzeć. Odwraca to uwagę od treści bloga.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Sejtus 


Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Kwi 2015
Posty: 14
Miasto: Hull UK, Cieszyn PL

Wysłany: 2015-04-15, 12:50   

Czyli dążąc do minimalizacji gadżetów na blogu mogę sobie odpuścić "Archiwum bloga" ?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-15, 14:06   

Ja zaglądam do archiwum tylko jak muszę pod nie przygotować szablon. Wolę kategorie, ale na niektórych blogach może być ono przydatne. Np. na modowym zamiast tradycyjnej, długiej listy miesięcy, przygotowałbym dla użytkowników wersję z porami roku: wiosna / lato / jesień / zima.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-17, 04:42   

Htsz napisał/a:

Ja zaglądam do archiwum tylko jak muszę pod nie przygotować szablon. Wolę kategorie


A ja lubię sobie obejrzeć archiwum, bo ono pokazuje dość szybko, jak autor traktuje swojego bloga: czy wpisy pojawiają się konsekwentnie, z rozsądną częstotliwością, czy ktoś się tym zajmuje z pasją, czy tak od niechcenia. No i zawsze interesuje mnie wiek bloga. Sama już chętnie przewinęłabym czas do przodu, żeby mój blog skończył chociaż rok :) W sumie kiedy nie ma archiwum, to trochę mnie ten fakt irytuje. Nie wiem, czego mam się po autorze spodziewać.

Natomiast zgadzam się, że rzadko czytam wpisy jak leci po archiwum. Faktycznie częściej korzystam z kategorii, a najczęściej z wyszukiwarki, bo zwykle wiem orientacyjnie, co mnie na blogu interesuje.

Sejtus napisał/a:

Czyli dążąc do minimalizacji gadżetów na blogu mogę sobie odpuścić Archiwum bloga ?


A może wrzuć je na sam dół? Wtedy nie będzie Ci wadzić w pasku bocznym, a osoby zainteresowane archiwum (tak jak ja) i tak je znajdą, zapewniam Cię. Tylko że opracowanie dobrego systemu kategorii / etykietek może zabrać Ci trochę czasu: ja sama zmieniałam system blisko kilkadziesiąt razy.
 
  podziel si� tym postem na:
luk 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 30 Sty 2015
Posty: 25

Wysłany: 2015-04-17, 16:45   

Mam tak samo jak @pequeninha , lubię sobie przejrzeć archiwum bloga. Starsze blogi mają większy szacun ;)
______________________________________________________
www.niepoddawajsie.pl - prowadzenie restauracji i kariera w Polsce
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-04-26, 13:45   

Archiwum, Tagi, ewentualnie jakiś gadżet wyświetlający krótki tekst od autora, coś w rodzaju powitania. Więcej nie trzeba
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2015-05-09, 16:16   

Ja lubię jak boczny pasek współgra z liczbą postów na głównej i mniej-więcej długością posta rozwiniętego. Wolę masę bajerów w stopce bloga. Na pasku to co się przyda- ikonki social, o mnie, popularne posty, wyszukaj, ew. archiwum, tagi i tyle, tylko, że te ostatnie można spokojnie wrzucić do stopki ;)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
kaslava 
Blogger.Klub

Dołączyła: 25 Maj 2015
Posty: 16

Wysłany: 2015-05-27, 19:56   

Ja lubię minimalizm, ale są rzeczy, które dobrze jest mieć w bocznej kolumnie. Archiwum, popularne posty. Zdjęcie autora, aby od razu wiedzieć z kim się ma do czynienia. No i przekierowania do fb i instagrama też git :luka:
 
  podziel si� tym postem na:
xavilove 
Blogger.Klub


Imię: Amanda
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 17
Miasto: Hannover

Wysłany: 2015-05-28, 21:33   

przekierowania do social mediów to must have ! tak uważam, ale nie rozumiem czemu nadal ich nie dodałam.
jak tylko będę modyfikować szablon- bardziej się postaram :)
______________________________________________________
Lifestyle przeplatany fotografią - BLOG
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz