Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znaleziono 1 wynik
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [WordPress] kilka pytań od laika przed startem bloga
Alechanted

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3436

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2015-01-03, 23:23   Temat: [WordPress] kilka pytań od laika przed startem bloga
ad.1
Serwer możesz testowo postawić u siebie - lokalnie. Nie jest to nawet trudna operacja, o ile nie chcesz zbudować molocha, który będzie prawdziwym serwerem, a nie tylko miejscem do testowania różnych webowych bajerów. Potrzebujesz zainstalować apache, php i mysql - o ile to byłoby trudne dla laika, o tyle znalazło się kilku dobroczyńców, którzy zbudowali gotowe, w pełni skonfigurowane paczki. Wybór konkretnej w Twoim przypadku nie ma znaczenia, wydajnościowo to i tak nic. Tego typu paczki to np Wamp i Xampp - obie darmowe, obie banalnie proste.

ad.2
To zależy co to za strona. Oczywiście, jeżeli musisz się wykazać oryginalnością, bo inaczej stracisz klientów, to zainwestujesz. W przypadku bloga przede wszystkim liczy się jednak treść. Wykonywałem kilka zleceń na szablony dla blogerów, ale każdemu z osobna odradzałem takową inwestycję. Wystarczy zainwestować w płatną skórkę i dostosować ją do swoich potrzeb i to wystarczy, byś była czytelna i dość oryginalna - a w przypadku wordpressa skórek masz więcej, niż dasz radę przejrzeć ;)
Jeżeli dorobisz się całego swojego brandu, t.j. rozpoznawalne logo, slogan, tytuł i styl, to nawet na bazowym szablonie będziesz wyglądać dobrze.

ad.3
Możesz zmienić wszystko ;)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz