Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 586
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Brak menu po lewej stronie w bloggerze
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1174

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-07-20, 19:28   Temat: Brak menu po lewej stronie w bloggerze
Hej, Twoje uprawnienia zostały zmienione z administratora na autora. Na blogu musi być więcej niż jeden użytkownik, żeby takie coś mogło nastąpić. Zrobiła to druga osoba lub Ty, przez przypadek. Jeżeli tamta osoba była tylko autorem, to w grę wchodzi druga sytuacja i to ona jest teraz z automatu administratorem, który ewentualnie może przywrócić Twoje uprawnienia (w ustawieniach tego bloga).

//edit

Zajrzałem do archiwum bloga i widzę tam drugiego autora, obecnie wyświetla się jako "unknown", czyli zapewne po zlikwidowaniu google plus nikt się na nie nie logował i nie przywrócił nazwy. Profil został aktywowany w 2014 roku, a zatem przed tym, który pojawia się pod najnowszymi wpisami jako "Wioleta".

Co można zrobić? Jeżeli masz możliwość zalogowania się na drugie konto (najlepiej w innej przeglądarce lub w trybie incognito), zrób to i przywróć uprawnienia temu świeższemu. Jeżeli nie pamiętasz hasła, trzeba skorzystać z opcji przypominania lub odzyskiwania dostępu do konta google: https://support.google.co...r/7477074?hl=pl a jeśli to było cudze konto, trzeba się spróbować skontaktować z tą osobą.
  Temat: [Nowy Blogger] Jak dodać posta w nowym wyglądzie kokpitu bloggera?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1429

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-06-01, 11:00   Temat: [Nowy Blogger] Jak dodać posta w nowym wyglądzie kokpitu bloggera?
Hej, w zakładce z postami szukaj pomarańczowego kołeczka z plusikiem, powinien być dostępny / widoczny w prawym, dolnym rogu i przesuwać się także za ekranem. Jeżeli zmiany na nowy panel dokonałaś niedawno, warto odświeżyć pamięć podręczną przeglądarki dla domeny blogger.com
  Temat: [blogspot] Jak utworzyć starszy post na bloggerze?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2350

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2020-01-14, 19:08   Temat: [blogspot] Jak utworzyć starszy post na bloggerze?
Hej, utwórz nowy wpis. Po prawej stronie masz sekcję menu, gdzie jest kalendarz. Jeżeli wybierzesz datę wsteczną, to post zostanie opublikowany jako jeden ze starszych. URL będzie zawierał ten rok i miesiąc. Jeżeli tylko edytujesz już opublikowany wpis, wtedy zmieni się tylko data w nagłówku (bez URL, bo żeby zmienić także URL trzeba przywrócić go do szkicu a potem przekierować stary adres na nowy - w ustawieniach bloggera).
  Temat: [Szablon Okno Obrazu] Zmiana koloru w wersji mobilnej
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1852

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-11-19, 14:35   Temat: [Szablon Okno Obrazu] Zmiana koloru w wersji mobilnej
Z tego co widzę te kolory brane są z dziwnych miejsc, bo tło jest takie jak kolor linków a kolor tekstu jak tło posta. Jeżeli ustawiłeś na przeźroczyste, to jednocześnie tekst "strona główna" i strzałki stają się niewidoczne.

Po przełączeniu na motyw niestandardowy możesz ingerować w szablon komórkowy. Zmień kolory elementom: .mobile-link-button oraz .mobile-link-button a:link, .mobile-link-button a:visited - w pierwszym ustalisz tło przycisku a w drugim napisów.
  Temat: [blogger.com] problem z zalogowaniem się na konto
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4189

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2019-07-09, 22:05   Temat: [blogger.com] problem z zalogowaniem się na konto
Hej, jeżeli dawno się nie logowałeś a korzystałeś wcześniej z profilu google plus, to musisz przełączyć się najpierw na profil bloggera. Szczegóły tutaj: https://forum.blogowicz.i...era-vt11577.htm

W innych przypadkach potrzeba więcej informacji. Jako, ze odpowiadanie w wątkach niezbyt działa, możesz spróbować z nowym wątkiem, dołączyć do grupy na fb albo zapytać na oficjalnym forum bloggera (linki na stronie głównej mojego forum).
  Temat: [Blogger -> Wordpress] Jak wyłączyć informację o przekierowaniu na domenę?
Htsz

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14722

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2019-02-05, 22:47   Temat: [Blogger -> Wordpress] Jak wyłączyć informację o przekierowaniu na domenę?
Wyłącz szablon komórkowy w ustawieniach zakładki Motyw, wtedy będzie wczytywany tylko jeden - komputerowy i wszystkie skrypty do niego dodane.
  Temat: [Blogger -> Wordpress] Jak wyłączyć informację o przekierowaniu na domenę?
Htsz

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14722

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2019-01-31, 17:39   Temat: [Blogger -> Wordpress] Jak wyłączyć informację o przekierowaniu na domenę?

zrzucbrzuch napisał/a:

Niedawno przeniosłem domenę z blogspot na własną ale ustawiłem przekierowanie na nowy adres.
tak konkretnie, to przeniosłeś bloga na inną platformę - wordpress - i jednocześnie zmieniłeś adres bloga na taki w domenie płatnej.

Według mnie to był błąd. Najpierw podpina się domenę pod stary adres, żeby zindeksować wszystkie podstrony i zaktualizować linki w wynikach wyszukiwania - szczególnie, że na Bloggerze również można blogować z płatną domeną - a dopiero potem ewentualne przenosiny (szablon i układ masz teraz na tyle uniwersalny, że dałoby się to samo osiągnąć na blogspocie).

Wtyczka "Blogger 301 Redirect" pomaga naprawić błędy już po przenosinach, po stronie wordpressa. Oba silniki mają inne konstrukcje URLi: dotyczące wpisów, podstron, kanału RSS witryny itp.

W tej chwili na Bloggerze pokazuje się informacja o przekierowaniu, bo zapewne wyczyściłeś dane ze strefy DNS, żeby podpiąć ją pod nowy serwer. Zatem adres jest wpisany do przekierowania na Bloggerze, ale nie ma już odpowiednich wpisów CNAME oraz A, które to potwierdzają. Wraz z powyższą wtyczką generowany jest też chyba szablon do wklejenia na blogspota, ale tutaj smutna wiadomość - nie uzyskasz nim przekierowania 301 a jedynie takie w javascript.

Komunikat wyłączysz, kasując adres domeny niestandardowej z ustawień adresu URL swojego bloga na bloggerze (czyli przywracasz ten blogspotowy).

W obecnej sytuacji wszystkie linki zindeksowane do tej pory w adresie zrzucbrzuch.blogspot.com nie zostaną zastąpione tymi z nowej zrzucbrzuch.com - proces indeksowania i pozycjonowania zacznie się od nowa a przy okazji dobrze jest wykluczyć blogspota z dalszego indeksowania, żeby nie narazić się na tzw. duplicate content, czyli powielenie tej samej treści.
  Temat: [blogger] Podstrona sklepowa i zdjęcia obok siebie
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2134

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2019-01-26, 02:09   Temat: Szablon sklepu na bloggerze z galerią zdjęć
Hej, szerokość obu zdjęć musi być równa lub mniejsza niż szerokość szpalty, w której je umieszczasz. Jeżeli chcesz mieć to zrobione lepiej, wtedy trzeba już skorzystać z HTML/CSS i zbudować sobie dedykowane "ramki", do których będzie wstawiana zawartość a szablon wyświetli ją w odpowiedni sposób.

Przykład (obejrzyj na komputerze): https://www.jestemkasia.c...d-zimowego.html

sklep też się da częściowo prowadzić na bloggerze, bez systemu automatycznych płatności, na przykład wyprzedaże szafy z odesłaniem do formularza kontaktowego lub produkty tworzone na zamówienie a na stronie jedynie przykłady / oferta poglądowa. Przykład: https://www.inmono.style/search/label/SHOP (bazuje na zwykłym wpisie bloga)
  Temat: [Blogspot, wykupiona domena] Jak ustawić przekierowanie adresu na www?
Htsz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1969

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2018-09-29, 01:15   Temat: przekierowanie 301 dla adresu URL bez www na domenę z www
hej, przejdź do ustawień podstawowych na Bloggerze i kliknij "edytuj" przy nowym adresie bloga. Następnie zaznacz opcję przekierowania domeny na www i zapisz zmiany ;-)

Nie zapomnij włączyć HTTPS.
  Temat: [wordpress.com] Dlaczego Google nie widzi mojego nowego bloga?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4201

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2018-09-26, 19:23   Temat: [wordpress.com] Dlaczego Google nie widzi mojego nowego bloga?

Kulturopatka napisał/a:

Nie mogę sobie poradzić z mapowaniem strony
zgodnie z tą stroną pomocy: https://en.support.wordpress.com/sitemaps/ mapa witryny Twojego bloga dostępna będzie pod takim adresem:

Kod

twojanazwabloga.wordpress.com/sitemap.xml
W narzędziach dla webmasterów wystarczy wpisać sitemap.xml na karcie:

nowy panel search console -> indeks -> mapy witryn
stary widok search console -> skanowanie -> mapy witryn

Kulturopatka napisał/a:

ani znaleźć zaawansowanych ustawień by znaleźć <head> i <body> i wkleić tam tag
obawiam się, że w planie darmowych takie opcje są niedostępne. Nie ma w nim również opcji ustawienia google analytics, jedynie ich wbudowane statystyki. Ta strona pomocy: https://en.support.wordpress.com/webmaster-tools/ wskazuje jednak na możliwość dodawania tagów w ustawieniach.

wordpress.com -> moja witryna -> ustawienia -> Ruch (skrót: https://wordpress.com/settings/traffic/ ) -> Usługi weryfikacji stron

jeżeli masz po angielsku to -> settings -> Traffic. Język kokpitu zmienisz w ustawieniach konta: https://wordpress.com/me/account
  Temat: [Szablon Contempo] Na stronie głównej wyświetla się tylko jeden, najnowszy wpis
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1897

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2018-09-11, 11:22   Temat: [Szablon Contempo] Na stronie głównej wyświetla się tylko jeden, najnowszy wpis
Hej, prawdopodobnie Blogger zastosował automatyczną optymalizację strony głównej z uwagi na zbyt dużą ilość ciężkiej treści (na przykład wiele zdjęć). Stosuj ręczne zwijanie postów i odpowiednie ustawienia RSS a wszystko powinno wrócić do normy. Zmniejszając wpisy na stronie głównej do zajawki i jednego zdjęcia, sprawisz, że witryna będzie mniej obciążona i szybciej się załaduje.

szczegółowe info tu: ręczne zwijanie wpisów.
  Temat: [wordpress] Jak przejść z adresu niezabezpieczonego http na bezpieczny https?
Htsz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1966

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2018-08-15, 19:17   Temat: Certyfikat SSL na blogu wordpress - jak włączyć?
Najpierw trzeba zacząć od certyfikatu SSL. Do wyboru jest darmowy od Let's Encrypt lub wiele płatnych. Sprawdź w pomocy swojego hostingu czy oferują te darmowe w Twoim pakiecie lub jakieś płatne. Często te darmowe da się włączyć poprzez odpowiednie ustawienia w panelu administratorskim (Direct Admin / cPanel).

Jeżeli nie oferują certyfikatów lub ich cena jest wysoka, możesz przemyśleć kwestię przeniesienie do innej firmy. Na przykład takiej, która ma pakiety dedykowane wordpressowi. Pomogą zmigrować stronę, oferują darmowy certyfikat. Z tego co widzę na rocznej opłacie za domenę możesz nieco zaoszczędzić, jak ją do nich przetransferujesz (.pl transferuje się za darmo, potrzebny kod authinfo).

Po włączeniu SSL przyjdzie pora na zmiany na stronie. Przede wszystkim należy zacząć od kopii zapasowej bazy danych. Następnie można się posłużyć wtyczką (ja korzystałem ostatnio z takiej o nazwie "Search & Replace" z zieloną ikonką, jak modyfikowałem adresy na dwóch blogach wordpressowych), która poprawnie podmieni w bazie danych stare adresy http na nowe, z https. Nie powinno być problemu ze znalezieniem poradnika na ten temat, ale trzeba być ostrożnym. Obsługa wyżej wspomnianego hostingu może Ci w tym pomóc.

Po zmianie adresu warto zadbać o zaktualizowanie URLa także w mediach społecznościowych, panelu google analytics oraz narzędziach dla webmasterów.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2018-09-03, 13:01 ]
zobacz także => Jak zmienić adres niezabezpieczony HTTP na bezpieczny HTTPS na Bloggerze z własną domeną lub subdomenie blogspot.com?
 
Strona 1 z 49
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz