Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 11
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: jaką czytasz prasę ?
damian6184

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 23980

PostForum: Biblioteka   Wysłany: 2013-04-20, 23:27   Temat: jaką czytasz prasę ?
Nie oszukujmy się. Papier odchodzi w zapomnienie. W Polsce gazety mają coraz słabszą sprzedaż. Jest niewiele tytułów osiągających przyzwoite wyniki. Postępu nie da się zatrzymać. Kwestią czasu jest, aż prasa elektroniczna zacznie być czymś powszechnym.
  Temat: [Gadu-Gadu] od jak dawna masz GG i jak długi jest twój numer
damian6184

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 24943

PostForum: IT - Komputery i Oprogramowanie   Wysłany: 2013-04-20, 23:25   Temat: [Gadu-Gadu] od jak dawna masz GG i jak długi jest twój numer
Wendigo nawet nie wiedziałem, że istnieją modyfikacje umożliwiające przekształcenie Gadu-Gadu do tak pradawnych wersji. Po sprzedaniu aplikacji GG firmie komercyjnej komunikator stracił wiele na wartości. Podobnie było z Nk.pl. Komercjalizacja nie zawsze popłaca. Pewnie w GG już niedługo doczekamy się płatnych funkcji.
  Temat: jaką czytasz prasę ?
damian6184

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 23980

PostForum: Biblioteka   Wysłany: 2013-04-19, 23:02   Temat: jaką czytasz prasę ?
Dawniej byłem czytelnikiem Komputer Świat Ekspert oraz Komputer Świat Biblioteczka Ekspert. Niestety Ekspert został zlikwidowany. Wielka szkoda ponieważ była to naprawdę fajna gazeta. Czytuję również wybrane wydania specjalne PC World (np. na temat mediów społecznościowych, Windows 8, e-biznesu) oraz PC Format.
  Temat: Lekcje informatyki w mojej szkole
damian6184

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 25648

PostForum: Szkoła   Wysłany: 2013-04-19, 22:35   Temat: Lekcje informatyki w mojej szkole
Moim zdaniem zajęcia informatyczne w szkole pozostawiają wiele do życzenia. Zawsze były traktowane po macoszemu. Tak naprawdę trudno doszukać się w nich informatyki... Nie wiem jak wygląda to teraz ale szkołę średnią kojarzę głównie z rozwiązywaniem zadań w Excelu oraz tworzeniem dokumentów w Wordzie. Prowadzącymi byli zazwyczaj nauczyciele od matematyki oraz fizyki... W szkołach jest bardzo mało nauczycieli informatyki po wykształceniu kierunkowym. Pewnie główną rolę odgrywają finanse.
  Temat: Jaki masz telefon? Jakie miałeś/aś wcześniej?
damian6184

Odpowiedzi: 177
Wyświetleń: 65074

PostForum: Telefonia   Wysłany: 2013-04-18, 23:00   Temat: Jaki masz telefon? Jakie miałeś/aś wcześniej?
1. Sony Ericsson T230
2. Sony Ericsson W200i
3. Motorola RAZR V3
4. Samsung S5230 Avila
  Temat: W jakie gry grasz na serwisach społecznościowych?
damian6184

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13876

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2013-04-18, 00:13   Temat: W jakie gry grasz na serwisach społecznościowych?
W gry dostępne na społecznościówkach gram bardzo rzadko. Jednak moimi ulubionymi tytułami są Icy Tower oraz Angry Birds. W pierwszą aplikację grałem jeszcze gdy nie była ona dostępna na portalach społecznościowych. Następnie pojawił się na Nk.pl oraz Facebooku. Preferuję gry, które umożliwiają szybką rozgrywkę nie wymagającą wciągania się w czasochłonne zadania oraz fabuły.
  Temat: [Gadu-Gadu] od jak dawna masz GG i jak długi jest twój numer
damian6184

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 24943

PostForum: IT - Komputery i Oprogramowanie   Wysłany: 2013-04-17, 22:06   Temat: [Gadu-Gadu] od jak dawna masz GG i jak długi jest twój numer
Posiadam ośmiocyfrowy numer GG. Komunikatora używam od kilku lat. Obecnie wyłącznie korzystam z WebGadu. Od standardowej aplikacji odszedłem głównie z powodu wszędobylskich reklam. Moim zdaniem ostatnia udana wersja GG skończyła się na numerze 7. Ale kiedy to było... Bardzo przypadła mi do gustu aplikacja AQQ. Posiada możliwość wykorzystywania konta Gadu-Gadu. Charakteryzuje się ona również małą ilością reklam - można je zablokować za pomocą wtyczek.
  Temat: Pokaż swój pulpit
damian6184

Odpowiedzi: 332
Wyświetleń: 99058

PostForum: IT - Komputery i Oprogramowanie   Wysłany: 2013-04-16, 23:24   Temat: Pokaż swój pulpit
Motyw "Hopes and Dreams". Zawiera on kilka ciekawych kompozycji. Wybrałem jedną z nich. Na pulpicie nie gromadzę dużej ilości plików. Jedynie te, które potrzebuję w danym momencie.
  Temat: [komputer] twoja maszyna ?
damian6184

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 38635

PostForum: IT - Komputery i Oprogramowanie   Wysłany: 2013-04-16, 21:34   Temat: [komputer] twoja maszyna ?
Nie mam się czym pochwalić. :) Dziwię się, że mój komputer stacjonarny jeszcze działa. Kilkukrotnie wymieniany zasilacz, spalona płyta główna oraz karta graficzna... Obecnie pracuję na wymienionej płycie ze zintegrowaną grafiką i zaledwie 1024 MB RAM. Procesor to dwurdzeniowy AMD 2,2 GHz. System operacyjny Windows XP Home Edition.

Laptop Lenovo: 4 GB RAM, procesor 2,2 GHz, zintegrowana grafika Intela, Windows 8.
  Temat: [system] Windows 8 - opinie
damian6184

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11377

PostForum: IT - Komputery i Oprogramowanie   Wysłany: 2013-04-16, 20:19   Temat: [system] Windows 8 - opinie
Jestem użytkownikiem Windows 8 od listopada. Poniżej przedstawiłem elementy, na które głównie zwróciłem uwagę.

Bardzo szybkie (po zaledwie kilku sekundach ukazuje się ekran logowania) uruchamiania systemu operacyjnego.

Interfejs Modern UI. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązania pozwalające na szybki dostęp do ulubionych aplikacji, skrótów, folderów, stron internetowych itp. Zalety tego typu rozwiązania odczuwa się przede wszystkim na urządzeniach mobilnych.

Grupa Charms umożliwiająca dostęp m.in. do wyszukiwarki aplikacji oraz podstawowych ustawień systemu.

Możliwość utworzenia konta użytkownika na podstawie identyfikatora usługi Windows Live. Po uruchomieniu tego typu konta zostajemy automatycznie zalogowani do wszystkich usług platformy (np. Hotmail, Sky Drive, Live Messenger - niedługo zostanie zintegrowany z komunikatorem Skype).
Warto mieć stworzone w "obwodzie" konto lokalne. W przypadku braku dostępu do Internetu (np. awaria połączenia) najprawdopodobniej nie zalogujemy się do systemu operacyjnego z wykorzystaniem konta usługi Windows Live...

Kompatybilność z dużą liczba programów. Nie ma tu syndromu systemu Windows Vista.

Jedynym drobnym rozczarowaniem jest dla mnie wykorzystanie trybu pulpitu praktycznie identycznego jak w Windows 7. Liczyłem na innowacje w tej kwestii. Zlikwidowanie sekcji Menu Start to dla mnie za mało.
  Temat: który Anty Wirus najlepszy ?
damian6184

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 34282

PostForum: IT - Komputery i Oprogramowanie   Wysłany: 2013-04-16, 16:12   Temat: który Anty Wirus najlepszy ?
Najbardziej do gustu przypadło mi oprogramowanie firmy Norton - 360 oraz Internet Security. Nie absorbuje ono komputera w takim stopniu jak chociażby G Data. Jest to odczuwalne podczas korzystania ze starszych komputerów. Posiadam wiekowego PC ze zintegrowaną kartą graficzną oraz 1 GB RAM. W przypadku korzystania z programu antywirusowego obciążającego system operacyjny, komputer przestaje reagować (np. aktualizacja bazy wirusów).
W smartfonie wykorzystuje TrustGo Security. Program całkowicie darmowy. Jeden z najwyżej ocenianych. Poza ochroną przed złośliwym oprogramowaniem umożliwia m.in. sprawdzenie stanu baterii oraz zwolnienie pamięci operacyjnej.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz