Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 33
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?
kamiltatry

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7075

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-06-05, 20:03   Temat: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?

Htsz napisał/a:

Niewiele z tym zrobisz (bez wydawania kasy). Jak utworzysz nową stronę, to może ona skończyć podobnie. Ludzie polubią, ale pewnie nie zaznaczą obserwuj.

Prawie na pewno może skończyć podobnie. Ludzie polubią i później o tym zapomną z niewątpliwą "pomocą" algorytmu Edge Rank, który prawdopodobnie zadba o to, aby posty były niewidoczne dla większości fanów.

Htsz napisał/a:

Poszukałbym raczej innych miejsc, które pozwolą zbierać obserwatorów. Większe zróżnicowanie pozwala zapobiegać sytuacjom, w których jakaś witryna przestaje dostarczać ruch i nagle aktywność spada prawie do zera.

Dokładnie, dywersyfikacja jest wskazana. Zamiast usilnego, czasochłonnego ratowania fanpage lepiej skupić się na poszukiwaniu i rozwijaniu innych źródeł wejść na bloga. Co prawda nie jest lekko, ale powinno to przynieść lepsze efekty od "rozkręcania" fanpage z fanami widmo.
  Temat: Jak rozpowszechnić bloga?
kamiltatry

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 87814

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-06-02, 19:42   Temat: Jak rozpowszechnić bloga?
Wysokie lub nawet pierwsze miejsce w Google na różne frazy jest fajne, ale tak jak pisze Htsz, sam zbyt duży % udział wyszukiwarki Google w wejściach na bloga nie jest już zbyt fajny. Z jednej strony kiedyś można te wejścia stracić (np. z powodu zmiany adresu www lub nagłej utraty dobrych miejsc w Google na kluczowe frazy). Zaś z drugiej strony znaczna część wejść z Google nie jest wartościowa dla blogera. Ludzie w wyszukiwarce często szukają jakichś informacji lub zdjęć/filmów, wchodzą na chwilę (przeważnie na krótko), coś przeczytają, przeglądną lub na szybko "rzucą okiem" i wychodzą. Wielu z nich wraca tylko sporadycznie (raz na jakiś czas) lub w ogóle nie wraca.

Co prawda da się przez Google zdobyć również stałych czytelników, ale jaki % oni stanowią spośród wszystkich odwiedzających tą drogą?

Najbardziej wartościowi dla bloga są stali czytelnicy, którzy przywiązują się do blogera i regularnie odwiedzają bloga wchodząc na niego bezpośrednio (poprzez adres www lub kliknięcie w zakładkę przeglądarki). W tym przypadku nawet ewentualna zmiana adresu www nie jest już takim problemem, bo stali czytelnicy mogą pójść za blogerem i przyzwyczaić się do nowego adresu www (trzeba ich tylko odpowiednio poinformować na starym adresie www). To chyba jedyne źródło wejść na bloga, w przypadku którego nie trzeba się martwić, gdy stanowi spory % wszystkich wejść.
  Temat: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?
kamiltatry

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7075

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-06-02, 17:40   Temat: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?
Oj nie wiem czy warto na siłę ratować fanpage. Szkoda czasu... to trochę taka "walka z wiatrakami", bo tak czy siak z miesiąca na miesiąc Facebook coraz bardziej tnie darmowe zasięgi.
  Temat: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?
kamiltatry

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7075

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-05-20, 17:38   Temat: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?

RayGarraty napisał/a:

Jestem również administratorem grupy improwizowanej na Facebooku. I jednak widzę, że tam statystyki są przyzwoite i docierają posty do odbiorców. Po prostu mam wrażenie, że hm FB uznał mój fanpage za pryszcza na gładkiej twarzy i robi wszystko by go zakryć.

Fejsbukowe grupy jeszcze mogą mieć dobry zasięg (choć nie wszystkie). Zaś fanpage to zupełnie inna bajka. Niestety obecnie ciężko znaleźć taki fanpage, który nadal miałby dobry darmowy zasięg (być może są jakieś, ale to raczej nieliczne wyjątki). Zdecydowana większość fanpage ma żałosny darmowy zasięg i bez inwestowania grubej kasy w reklamy na fejsbuku dociera się do malutkiego % fanów, także nie tylko Twój fanpage został "zniszczony" przez fejsbuka. Współcześnie fejsbukowe fanpage zamieniają się w "pustynie", które posiadają ponad 90% (z czasem coraz bliżej 100%) "fanów widmo".

Z tego co widzę na Twoim fanpage liczba "osób, które o tym mówi" stanowi 8,43% wszystkich fanów. To jeszcze nie jest zły wynik. Np. ja mam tylko 5,49%.

Zatem polecam poszukać innych darmowych źródeł wejść na bloga niż fejsbukowy fanpage (atrakcyjność tego źródła już przeminęła). Jeśli koniecznie chcesz coś zdziałać na fejsbuku, to może lepiej skupić się na grupach tematycznych.
  Temat: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?
kamiltatry

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7075

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-05-19, 17:29   Temat: Re: "Martwy" fanpage bloga, czy startować z nowym?
Współcześnie zdecydowana większość fejsbukowych fanpage ma żałosne statystyki. To efekt agresywnej polityki fejsbuka, który dąży do tego, aby całkowicie ograniczyć darmowy zasięg. Z miesiąca na miesiąc posty fejsbukowych fanpage docierają do coraz mniejszego % fanów. Np. obecnie mam ponad 4000 fanów i tylko ponad 200 "osób, które o tym mówią". Zaś z lajkami powoli robi się pustynia. Nieraz się zdarza, że link do bloga na fanpage nawet 10 lajków nie może uzbierać. W chwili obecnej na Google+ (które ponoć jest "miastem duchów") linki do mojego bloga otrzymują więcej "plusików" niż lajków na fanpage. Jednak fejsbuk nadal jest moim głównym źródłem wejść na bloga spośród serwisów społecznościowych, bo nieraz wrzucam linki na grupy tematyczne. Przy czym sam fanpage powoli traci na znaczeniu. Także nie polecam kasowania fanpage'a i zakładania nowego, bo to nie ma sensu. Tak czy siak będziesz mieć beznadziejny darmowy zasięg, także szkoda czasu.
Sposobem na poprawę zasięgu fanpage'ów może być płatna promocja na Facebooku, ale nie polecam. Drogie to, a efekty mogą rozczarować.
  Temat: Zatwierdzanie obraźliwych komentarzy
kamiltatry

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 11290

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2014-04-23, 19:18   Temat: Zatwierdzanie obraźliwych komentarzy

chomik21m napisał/a:

Daria. napisał/a:

chomik21m napisał/a:


Każdy ma prawo głosu, nie można tylko dodawać słit komentarzy, bo to po prostu budowanie fałszywego wizerunku bloga. Ale jak mówię, jeżeli ktoś wstawia negatywne i wulgarne komentarze, musi mieć ku temu powody i musi je uzasadnić argumentami autorowi bloga.

Czy Ty wiesz, co mówisz? Ja już widzę, że nie.
Otóż, jakieś pretensje można mieć zawsze. Zawsze można na blogu znaleźć coś, co należałoby skrytykować. I ZAWSZE TĘ KRYTYKĘ I PRETENSJE DA SIĘ WYRAZIĆ W SPOSÓB KULTURALNY.
I owszem, w jednym miałeś rację: debilem jest osoba, która dodaje takie wulgarne komentarze. Ale jest też druga strona medalu - my, zatwierdzając takie komentarze, też nie pokazujemy się od dobrej strony. To jest jawne niedbanie o wizerunek swojej strony, robienie z niej śmietnika. Plus brak szacunku do innych czytelników, bo co jeżeli ktoś jest wyjątkowo czuły na punkcie wyrażania emocji?


A czy pokażę się od złej strony, odnosząc się do wulgarnego komentarza np. słowami: Dziękuję za cenny komentarz, aczkolwiek wulgaryzmy są zbędne, proszę ich unikać, gdyż obraźliwych komentarzy nie będę zatwierdzał?

Wtedy wyjdę na kulturalnego człowieka, który liczy się ze zdaniem każdego, jak również na takiego, który nie toleruje wulgaryzmów.

Jeśli jakiś anonim Cię obrazi na Twoim własnym blogu (nawet nie ważne czy wulgarnie, czy też nie), a Ty mu jeszcze za to podziękujesz, to nie będzie to dobrze wyglądać.
  Temat: Twój profil na Twitterze
kamiltatry

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 15391

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2014-04-23, 18:40   Temat: Twój profil na Twitterze
Wg mnie zmiana na plus, choć rzeczywiście trochę "facebookowato" się zrobiło.
  Temat: Zatwierdzanie obraźliwych komentarzy
kamiltatry

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 11290

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2014-04-21, 16:20   Temat: Zatwierdzanie obraźliwych komentarzy
Również uważam, że akceptowanie hejtu w komentarzach nie ma żadnego sensu. Prymitywne, agresywne, prawie zawsze anonimowe teksty frustratów nie zwiększają wartości bloga, a najlepiej żeby takich komentarzy w ogóle nie było, bo to kiepsko wygląda. Hejterskie komentarze niszczą wizerunek, przepuszczanie takich komentarzy jest nieprofesjonalne i źle świadczy o blogerze.

Natomiast konstruktywna, pomocna, merytoryczna lub techniczna uwaga, czy też kulturalne wyrażenie innego poglądu na jakiś temat to już zupełnie co innego i nie idzie w parze z wyzywaniem blogera, czy też przeklinaniem bloga. :D A jeśli jednak idzie w parze, to jest to hejt nie nadający się do publikacji.

GirlsWatchPorn napisał/a:

chomik21m napisał/a:

Dlatego mamy w zwyczaju stawiać * zamiast niektórych liter. Po to taki zapis się stosuje, aby nie pisać wprost wulgaryzmów.


kropkowanie wulgaryzmów nie sprawia, że zmieniają znaczenie

Dokładnie, warto też dodać, że gwiazdkowane wulgaryzmy źle wyglądają. "Kur*a" z gwiazdką wcale nie wygląda lepiej niż bez gwiazdki.
  Temat: Wykupienie reklamy na fejsie
kamiltatry

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13141

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-04-08, 22:48   Temat: Wykupienie reklamy na fejsie
Ja z kolei sceptycznie spoglądam na opcję reklam na Facebooku. Przetestowałem tą opcję podczas konkursu Blog Roku i efekty mizerne. Ponad 30 zł wydane zupełnie bez sensu. Chyba musiałbym naprawdę sporo kasy wydać, żeby mieć jakieś efekty konkretne.

Statystyka "zasięgów" może imponować, ale warto wziąć pod uwagę, że liczba osób, które zareagują na posta jest znacznie mniejsza. Wszak większość osób nawet nie zwraca uwagę na dany post -> przy dużej ilości postów wyświetlanych na stronie głównej, bardzo łatwo nie zwracać uwagi na poszczególne posty. Nie przypadkiem liczba zaangażowanych użytkowników bywa o wiele mniejsza od tej efektownej statystyki "zasięgu", która trochę mydli oczy.

Poza tym w obliczu ostatniej agresywnej polityki Facebooka nie widzę sensu walki o jak największą ilość fanów. To strata czasu, bo i tak zasięgi postów są beznadziejne. Nie zdziwię się, gdy za jakiś czas okaże się, że darmowy zasięg facebookowych stron spadnie do poziomu 0% fanów. Stąd też warto się zastanowić czy inwestowanie w Facebooka ma jakiś sens.
  Temat: Twój profil na Twitterze
kamiltatry

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 15391

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2014-04-07, 05:27   Temat: Twój profil na Twitterze
Ja z kolei bardziej liczę na Google+. Mam nadzieję, że w końcu się rozkręci, bo jak tak dalej pójdzie to facebookowe strony staną się zupełnie niepotrzebne i przyda się jakaś alternatywa. Niestety nieopłacone zasięgi facebookowych stron powoli zmierzają do poziomu 0% fanów.
  Temat: Twój profil na Twitterze
kamiltatry

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 15391

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2014-04-05, 06:48   Temat: Twój profil na Twitterze

MDST napisał/a:

w Polsce to praktycznie martwy serwis

Odnoszę podobne wrażenie.
Co prawda niektórzy dali radę uzbierać tam sporo "obserwujących", np. mediafun ma ok. 199 tysięcy, ale reakcji na posty raczej nie ma zbyt dużych.

Chettys napisał/a:

w Polsce nie jest on jednak zbyt popularny. do facebooka mu jeszcze daleko.

W Polsce facebook ma ogromną przewagę popularności, przy czym w ostatnich miesiącach mocno traci jako przydatny "newsletter" dla blogerów. Obecnie facebook prowadzi bardzo agresywną politykę, jeśli nie płaci się facebookowi za reklamę (i to nie mało), to fanpage zamienia się w "pustynię". Np. obecnie mam fanpage, który ma ponad 3900 fanow, a przez edge rank odnoszę takie wrażenie jakbym nie miał nawet 100 fanów. :|
  Temat: Profil prywatny czy fanpejdż?
kamiltatry

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10585

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2014-02-14, 11:01   Temat: Profil prywatny czy fanpejdż?

Htsz napisał/a:

rozwijać stronę a FB, Twitter, Google+ i całą resztę wykorzystywać głównie do powiadamiania o nowościach.

Popieram. :) Zbytnie nastawianie się na Facebooka nie ma większego sensu. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach Facebook zaostrzył swoją politykę. Obecnie mam ponad 3700 fanów na Facebooku, a mam wrażenie, że docieram do mniejszej ilości osób niż wtedy, kiedy miałem ponad 2 razy mniej fanów. Także obecnie skupianie się na przyroście ilości fanów na Facebooku, to trochę strata czasu, lepiej rozwijać bloga.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2023 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz