Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 8
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [blogger, disqus] jak skasować licznik komentarzy ze str. gł
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1876

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2016-02-11, 09:20   Temat: [blogger, disqus] jak skasować licznik komentarzy ze str. gł
Serdeczne dzięki za podpowiedź - wszystko zadziałało, tzn. licznik komentarzy pod danym postem został usunięty. Co da adresu bloga, to jest zmieniony - nowy adres to:

Kod

http://marcin-soltysiak.blogspot.com
Jeszcze jest wszystko w budowie, ale niedługo będzie dużo więcej informacji. Jeszcze raz dzięki za pomoc. :)
  Temat: [blogger, disqus] jak skasować licznik komentarzy ze str. gł
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1876

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2016-02-11, 01:00   Temat: [blogger, disqus] jak skasować licznik komentarzy ze str. gł
Już tak próbowałem i nie działa, tzn. nadal wyświetla się ten licznik komentarzy.
  Temat: [blogger, disqus] jak skasować licznik komentarzy ze str. gł
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1876

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2016-02-10, 23:34   Temat: [blogger, disqus] jak skasować licznik komentarzy ze str. gł
Witam serdecznie. Na swoim blogu zainstalowałem disqus. Bardzo mi się podoba i ogólnie jestem zadowolony. Jednak chciałby prosić o podpowiedź w sprawie małej modyfikacji. Na stronie głównej bloga, pod każdy zwiniętym postem pojawia mi się licznik komentarzy dla danego postu (zaznaczony fragment na obrazku). I to mi się właśnie nie podoba. Chciałbym jakoś usunąć ten licznik, żeby w tym miejscu w ogóle się nie wyświetlał. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  Temat: [blogger] Jak dopisać rok do nagłówka daty posta?
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1105

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2016-02-02, 16:36   Temat: [blogger] Jak dopisać rok do nagłówka daty posta?
Serdeczne dzięki za pomoc. :)
  Temat: [blogger] Jak dopisać rok do nagłówka daty posta?
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1105

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2016-02-01, 23:07   Temat: [blogger] Jak dopisać rok do nagłówka daty posta?
Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc i podpowiedzi. Mam jednak kolejną prośbę. Chodzi mi o modyfikację formatu daty, która wyświetla się przy każdym poście. W ustawieniach postów można określić format daty - ja wybrałem taki: "poniedziałek, 1 lutego 2016". Moje pytanie brzmi, czy można byłoby w jakiś prosty sposób dopisać do tej daty jeszcze "r.", żeby data była zapisana np. "poniedziałek, 1 lutego 2016 r."? Jeśli tak, to poprosiłbym o podpowiedź jak to zrobić.
  Temat: [blogspot] większe zdjęcia w postach udostępnianych na fb
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13534

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2015-07-23, 22:31   Temat: [blogspot] większe zdjęcia w postach udostępnianych na fb
Serdeczne dzięki za te podpowiedzi. :) Ze wszystkim już sobie poradziłem. :)
  Temat: [blogspot] większe zdjęcia w postach udostępnianych na fb
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13534

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2015-07-21, 20:12   Temat: Re: Duże miniatury wpisów z bloga publikowanych na fb
Wielkie dzięki za te wyjaśnienia - zastosowałem się do Twojej instrukcji i wszystko zadziałało. :)

Mam jednak jeszcze kilka pytania.

1. Obecnie, po naniesionych poprawkach, udostępniając link na facebooku, wczytuje mi poprawnie wszystkie 3 elementy tak jak chciałem, tzn.: duży obrazek + tytuł + fragment tekstu. Przy czym tytuł, który mi wczytuje na facebooku składa się jakby z 2 części - jest to tytuł bloga i po dwukropku tytuł posta, a raczej jego fragment. Stąd też moje pytanie - czy dałoby się tak zrobić, żeby w tytule, który mi wczytuje na facebooku, wczytywało mi tylko tytuł samego posta?

2. Moje drugie pytanie dotyczy edycji/tworzenia posta. Tworząc post na blogspocie mamy coś takiego jak ustawienia posta, a wśród nich lokalizację. Prosiłbym Cię - wiem zabrzmi to głupio - o wyjaśnienie do czego ta opcja służy? Czy tak jak w moim przypadku opisując w poście dane wydarzenie w danej miejscowości prawidłowo będzie jeśli ustawię nazwę tej miejscowości i to wspomoże wyszukiwarki? Czy przypisanie danej lokalizacji wpływa na wyniki wyszukiwania? Np. czy ustawiając w lokalizacji miejscowość "X", to po pewnym czasie wpisując w google nazwę tej samej miejscowości "X" w wynikach wyszukiwania znajdą się linki do mojego postu, dla którego przypisałem miejscowość "X"?

3. Moje trzecie pytanie będzie także niestety trochę dziwne, ale niestety muszę je zadać. Jeżeli edytując/tworząc posta w ustawieniach posta przypiszemy do edytowanego/tworzonego posta etykiety i lokalizację, ale z drugiej strony mamy wyłączone ich wyświetlanie na blogu, to czy wyszukiwarki i tak widzą te etykiet i lokalizację i informacje te wykorzystują w procesie wyszukiwania?

Wiem, że moje pytania mogą wydawać się dziwne i naiwne, ale proszę o zrozumienie, nie jestem specjalistą w dziedzinie Internetu. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź.
  Temat: [blogspot] większe zdjęcia w postach udostępnianych na fb
marcin_soltysiak

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13534

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2015-07-20, 22:59   Temat: [blogspot] większe zdjęcia w postach udostępnianych na fb
Na wstępie pragnę uprzedzić, że nie jestem informatykiem i moja wiedza w tej dziedzinie nie jest najlepsza. Jednakże prowadzę z żoną bloga: radomskie-historie.blogspot.com
O ile do tej pory jakoś sobie radziłem, o tyle teraz mam pewien problem, z którym sam nie mogę sobie poradzić. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc.

Mój problem jest być może banalny, ale nie mogę go przeskoczyć. Chodzi o udostępnianie na facebooku linków do moich postów z bloga. Np. na swoim blogu mam taki post - załącznik nr 1. Jeśli chcę udostępnić link do niego na facebooku, to wczytuje mi go tak - załącznik nr 2, a więc małe zdjęcie + tytuł. A ja chciałbym, żeby wczytywał mi go tak - załącznik nr 3 (link do artykułu z innej strony), a więc duże zdjęcie + tytuł + fragment tekstu.

Wydaje mi się, że da się to zrobić za pomocą jakiś znaczników umieszczonych w treści posta, za pomocą których facebook wczyta w czasie udostępniania treści we właściwy sposób. Ale jak to zrobić nie mam pojęcia. Bardzo proszę więc Was o pomoc w tej kwestii i podpowiedź, co i jak mogę zrobić, żeby uzyskać zamierzony efekt. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz