Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 31
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Problem dodania mojego bloga do feedburner
morgoth666

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 3691

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2014-06-01, 11:54   Temat: Problem dodania mojego bloga do feedburner
Oj znowu wróciłam ostro do grzebania w Bloggerze. Nie wiem jak u Was, ale ja maja nie miałam :( a czerwiec ... wygląda na to że, kroi mi się spanie po 3-4 godz. na dobę i tyra od nocy do świtu. Ale nie o tym. Dobija mnie komunikat "Nie udało się znaleźć ani utworzyć kanału FeedBurner dla Twojego bloga. Upewnij się, że blog jest publiczny i że na karcie Ustawienia | Kanały witryny zostały włączone kanały." na gadżecie do subskrypcji bloga via email. Mało tego Feedburner zwariował (chyba) bo posty na Fb publikują się jak chcą (bez ładu i składu). Żeby było bardziej śmiesznie mam "grube" posty. Więc tak: dałam zwijanie, ustawiłam adres URL przekierowania kanału postów a i tak wszystko jest do bani. hmm jakiś tutorial z obrazkami jak to ustawić, any help, cokolwiek????
  Temat: Zdobywanie czytelników
morgoth666

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7909

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-05-15, 10:34   Temat: Zdobywanie czytelników
Wiesz, czy durne czy nie to zależy od punktu widzenia. Zdjęcia koncertowe to specyficzny temat, bo to dla jednego Happysad jest sensem życia, drugi płacze jak widzi Deep Purple, Iron Maiden czy Slasha, a Ryszard Nowak ze Stowarzyszenia Obrony Przed Sektami pewnie pozwie mnie do sądu za Behemotha :przestraszony:
Generalnie, tak jak pisałam od początku porządkuję portfolio. I chcę pisać o tym, co w rodzimym piśmie i portalu nie przejdzie (z różnych względów). A że chwilowo mam (tu pada bluzg), to zostańmy przy obrazkach. Kwestii jest klika - jak to się pozycjonuje ? Są etykietki, ale brak słowa pisanego na bank nie pomaga Google. Zdjęcia są w większości podpisane XXX.JPG gdzie XXX jest nazwą zespołu /nazwiskiem artysty. Wiesz, w WP o którym mam pojecie działa to mimo wszystko inaczej.
  Temat: Zdobywanie czytelników
morgoth666

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7909

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-05-15, 00:23   Temat: Zdobywanie czytelników
Dobra, przebrnęłam prawie całkiem przez dział o promocji i wszędzie piszecie o tym, ze trzeba napisać interesująco, coś oszałamiającego czytelników, którzy padając na kolana wyślą link w eter, będą podawać go sobie (jak dobrą nowinę) na Fb a siła i moc słowa uruchomi lawinę pieniędzy lejących się szerokim strumieniem....... Tyle w temacie słowa. Jak to wygląda w przypadku obrazków. Chwilowo nie chcę, nie mam o czym pisać. Przez kilka ostatnich miesięcy ciśnie mi się na usta wyłącznie stek bluzg i ew. przemyśleń w stylu: ożeniłabym temu lub owemu kose, kopa między żebra ew. z bani miedzy oczy. Raczej o to nie chodzi, bo ani politykiem, ani psychopatycznym mordercą nie jestem. Co się stanie jeśli dla własnego (i ogólnoludzkiego) dobra będę przez kolejne pół roku wkładać posty wyłącznie w formie obrazków?
  Temat: Przejście z blogspot na własną domenę Krok po Kroku
morgoth666

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 63760

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2014-05-15, 00:08   Temat: Przejście z blogspot na własną domenę Krok po Kroku
Moi drodzi, kochani, po latach walki we krwi i pocie mam wreszcie ustawioną domenę. Walczę nadal - w sensie dokładania zdjęć. Czasem mnie samej ręce opadają (mniej lub bardziej). Oczywiście "najtańsze domeny" działają jak najtańsze domeny. Grunt że chodzi. Wielkie dzięki !!
  Temat: Przejście z blogspot na własną domenę Krok po Kroku
morgoth666

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 63760

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2014-05-04, 16:55   Temat: Przejście z blogspot na własną domenę Krok po Kroku
No kurcze, racja. Już od 1.01 NIE można rejestrować nowych domen na art.pl, chyba idzie ku złemu........

[ Dodano: 2014-05-10, 20:45 ]
Kupiłam domenę i od kilku dni z nią walczę:

Bloger pisze mi tak:
Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. Błąd 5.
W witrynie rejestratora domen znajdź ustawienia systemu nazw domen (DNS) i wpisz następujące dwa rekordy CNAME:
Pole Name (Nazwa), Label (Etykieta) lub Host (Nazwa hosta) Pole Destination (Miejsce docelowe), Target (Cel) lub Points To (Wskazuje na)
www ghs.google.com
yaufyz7d5de4 gv-ghdrc6m4seotwh.dv.googlehosted.com
Co znowu robię nie tak?????????
Dostałam się do panelu ustawień.
mam tak:
ale dalej jest źle
  Temat: Przejście z blogspot na własną domenę Krok po Kroku
morgoth666

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 63760

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2014-05-04, 10:46   Temat: Przejście z blogspot na własną domenę Krok po Kroku
A czy ktoś z Was podpinał domenę z ART.PL? Tam ogólnie jest utrudniony kontakt. Trzeba wypełnić taki formularz: http://www.art.pl/formularz i nie mam bladego pojęcia co im wpisać w polach SERWERY DNS.
Jeśli ktoś może napisać jak to zrobić, będę wdzięczna.
  Temat: [blogger] strony na blogu - wpisy, kategorie, etykiety
morgoth666

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18277

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2014-02-19, 15:01   Temat: [blogger] strony na blogu - wpisy, kategorie, etykiety

Htsz napisał/a:

http://msp-instrukcje.blogspot.com/p/spis-tresci.html

Htsz - intryguje mnie to "/p/" w adresie. To tak jest zawsze? Taka uroda bloga?
Z racji tego, że właściwie na co dzień pracuję na WP sądziłam, że jest tu takie coś jak ustawienia bezpośrednich odnośników, tylko po prostu nie mogę tego znaleźć. P - jak page, ale nie da się coś podłubać żeby było po ludzku w sensie http://www.mój adres/tytuł strony/ ? Czy ma być z "/p/" i mam się z tym definitywnie pogodzić?
  Temat: Pomysły na zdjęcia.
morgoth666

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 75601

PostForum: Fotografia   Wysłany: 2014-02-19, 14:43   Temat: Pomysły na zdjęcia.
Koncerty. Cholera, jak coś się nie rusza i jest jasno to mam wrażenie że aparat szwankuje :)
  Temat: Problem z wgraniem szablonu na Bloggera
morgoth666

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7498

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2014-02-19, 00:14   Temat: Problem z wgraniem szablonu na Bloggera
Jestem genialna! Nie wiem jak to zrobiłam, widocznie się da, usunęłam Gadget Pages! normalnie pokazywał się znaczek kluczyków i można sobie było manipulować menu. Teraz jak chce wgrać szablon z kopii zapasowej to mam

Cytat

Zapisanie szablonu nie powiodło się. Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML: (SyntaxError) : syntax error
, próbowałam wklejać kodem to mam

Cytat

Niestety, nie mogliśmy zrealizować Twojego żądania. Zgłaszając ten błąd do pomocy technicznej Bloggera lub w grupie pomocy Bloggera: Opisz czynność wykonywaną w chwili wystąpienia tego błędu.
Podaj następujący kod błędu. bX-jqee0h. Te informacje pomogą nam prześledzić Twój problem i znaleźć jego rozwiązanie. Przepraszamy za niedogodności.
Wiem, jestem nieprzeciętnie debilowata. Trafił szlak bloga definitywnie, czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

Rozwiązany. Wykasowałam wszystkie strony. Wstawiłam podstawowy szablon. Szablon->Edytuj kod HTML-> przywróć domyśle widgety. Potem wgrałam ponownie z kopii zapasowej i ponownie dodałam strony.
  Temat: Brak możliwości ustawienia liczby postów na stronie głównej
morgoth666

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2566

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2014-02-18, 21:56   Temat: Brak możliwości ustawienia liczby postów na stronie głównej
Brawo!!! Działa, śmiga, buczy i trąbi!!!
  Temat: Własny blog, strona firmowa, dwa FB i jeden wielki bałagan
morgoth666

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1966

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2014-02-18, 20:49   Temat: Własny blog, strona firmowa, dwa FB i jeden wielki bałagan
Uświadomcie mi jedną rzecz. Umieszczacie sobie latami zdjęcia pod własnym nazwiskiem na stronie firmy dla której pracujecie. Dostajecie możliwość publikowania tego jednocześnie w swoim portfolio. Robi się fajnie, bo u siebie możecie publikować co chcecie i nikt was za to nie (wiecie co). Ale moment... po wpisaniu w google swojego nazwiska i tak wyskoczą rzeczy publikowane u szefa. Jak uczynić cud i poprosić by wierni widzowie chcieli odwiedzać bloga?
Wracam tez do tematu FB. FP czy priv? A może jedno i drugie? Zacznę blogować jak świnia niebo zobaczy..
  Temat: Brak możliwości ustawienia liczby postów na stronie głównej
morgoth666

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2566

PostForum: pomoc Blogspot   Wysłany: 2014-02-18, 20:39   Temat: Brak możliwości ustawienia liczby postów na stronie głównej
Się tu przyleję!! To łoptalogicznie poproszę - jak blondynce: mam sobie post, w którym jest dajmy na to 50 zdjęć wielkości 990x660px. Oczywiście przekraczają limit (no, nie ma bata) i publikuje sobie np. 5 takich postów w jeden dzień. I upieram się, że chcę mieć je na głównej. Co mam zrobić??? Po pierwszym zdjęciu dać zwijanie tekstu????? Dobrze Was rozumiem???? Bo (tu będzie bełkotliwy wywód) skórka ma takie ustawienie że na głównej pokazuje się 10 miniatur zdjęć, po najechaniu na nie wchodzimy w posta i oglądamy (jak przeżyjemy i nie uśniemy) kolejne 80 zdjęć. W tej chwili owo cudo pokazuje 1-2 miniatury i za jasny gwint nie chce współpracować.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz