Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-09-05, 06:19   

Używam głównie Androida z racji mnogości dostępnych narzędzi. Jego możliwości są niesamowite i nie widzę możliwości, by się go pozbyć. Nie mniej nie jest to wybitnie stabilny system, działa w pełni płynnie tylko na topowym sprzęcie i jest ciągle na celowniku różnych robali, ale to kwestia głównie jego popularności.

Na drugim telefonie posiadam Windows Phone i w żadnym wypadku nie powiem, że to badziew. Nie ma tak szerokiej funkcjonalności jak Android, nie mniej programiści bardzo przyłożyli się do optymalizacji. Aktualnie posiadam jeden z tańszych modeli Lumii i w dalszym ciągu działa w pełni płynnie bez jakichkolwiek utrudnień, zwieszeń i crashy. No i istnieje sporo taniego sprzętu, ale ludzie często mylą WP z mobilną wersją Windowsa 8, który jest dostępny na niektórych tabletach (i który swoją drogą jest genialny).

iOSa też miałem okazję używać. Jak w przypadku WP tu programiści postawili przede wszystkim na optymalizację i też działa świetnie nawet na sprzęcie z przeszłych generacji. System jednak wydaje mi się mocno chaotyczny (tak jak z resztą android) i moim zdaniem głównie pokazuje skrzydła na tabletach ;)

Co do rozmiarów wyświetlaczy - to naturalna kolej rzeczy. Kiedyś telefony były ogromne, wyświetlacz nie był głównym elementem i korzystało się z niego do dzwonienia i czytania smsów. Głównym kierunkiem rozwoju było powiększenie wyświetlacza do poziomu, który pozwoli wyświetlać kilka linijek tekstu, zmniejszenie telefonu ogółem, aby poprawić jego mobilność. Gdy powstały SmartPhony zmieniła się cała koncepcja. Głównym elemente telefony jest wyświetlacz. Im będzie większy, tym więcej będzie na nim widać. Jest coraz mniej rzeczy, którymi można się przechwalać, więc bardzo przykładają się do jakości wyświetlacza, który jest głównym elementem całego sprzętu.
Czy przekracza się aktualnie granice? Nie sądzę. Miałem okazję korzystać i z małych telefonów (kilka xperii, htc wildfire, evo 3d, lumie, iphone 4) i z tych większych ( S4, S5, dwa galaxy note i phablet od htc). Po przyzwyczajeniu się do rozmiaru w rzeczywistości wygodniej się użytkuje duże telefony, zwłaszcza gdy korzysta się z dobrodziejstw sieci www. Inna sprawa, że jak ktoś ma drobne rączki, to faktycznie może mieć kłopot ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-09-05, 10:59   

Alechanted napisał/a:

No i istnieje sporo taniego sprzętu, ale ludzie często mylą WP z mobilną wersją Windowsa 8, który jest dostępny na niektórych tabletach (i który swoją drogą jest genialny).


To jeszcze pół biedy. Nadal istnieją ludzie, którzy myślą, że WP to to samo, co dawny Windows Mobile. :looka:
 
  podziel si� tym postem na:
edeknet 

Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 5

Wysłany: 2014-12-28, 15:26   

Samsung pracuje nad własnym systemem: "Tizen"
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-12-28, 17:37   

Dawniej miałam telefon na symbianie - niestety udało mi się go zawirusować, ale później żył. Później zmieniłam na Windows Phone bo nie chciałam Androida, jak dla mnie Android jest strasznym systemem - ma zbyt wiele funkcji, które nie zawsze są mi potrzebne, niestety Windows Phone to zły pomysł - zero aplikacji,większość moich ulubionych aplikacji (w tym duolingo) opóźniona o wieki w wydaniu.
Nowego iOS nie używałam, bo niestety iPoda nie mogłam aktualizować do nowej wersji, ale z iOS byłam zadowolona.
Teraz używam telefonu na Androidzie i nie wiem czy bardziej wkurza mnie system czy problemy z telefonem.
 
  podziel si� tym postem na:
Mjocik 
Blogger.Klub

Imię: Piotr
Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-01-04, 23:41   

android. bo z rootem ma najlepsze osiagi i mozna idealnie dostosowac do swoich potrzeb fona
 
  podziel si� tym postem na:
paulaaaess 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Wrz 2015
Posty: 15

Wysłany: 2015-09-29, 14:08   

mam androida i nie mam żadnych zastrzeżeń
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-08, 22:44   

Ja z Androida korzystam już ze cztery lata i na smartfonach nie widzę alternatywy. Jeśli chodzi natomiast o tablety, to tam zdecydowanie widzę Windowsa, mimo że w domu posiadam dwa na Androidzie. Do takiego tableta na systemie Microsoftu wystarczy założyć etui i mamy laptopa, który spokojnie pozwoli na edycję dokumentów, multimedia i pisanie na bloga ;) Można też starsze gry uruchomić, na tablecie za 300 złotych spokojnie pogramy w Need for Speeda Underground.
 
  podziel si� tym postem na:
xLukasz 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 07 Sty 2017
Posty: 17

Wysłany: 2017-04-12, 11:31   

Windows Mobile odchodzi do lamusa.
Z tego co czytałem, to google ma przestać wspierać ten system jeżeli chodz o google play, co jest wielkim ciosem.

Android - używam, polecam. Wiadomo, potrafi się coś zkrzaczyć, ale nadrabia możliwościami.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz