Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    Orange Free na kartę - opinie

Krótko i na temat: rozważam przejście z numerem do Orange Free na Kartę. Mocnym argumentem za tym krokiem jest świetna oferta internetowa, która pasowałaby mi doskonale do używania sieci w smartfonie.

Macie jakieś opinie i doświadczenia związane z podobnymi ofertami w tej sieci? Interesuje mnie przede wszystkim kwestia działania mobilnego internetu (zasięg, prędkość) oraz - ewentualnie - obsługa klienta w salonach (z telefonicznej rzadko mam potrzebę korzystać, choć wiadomo, że różnie bywa).

I proszę o konkrety (najlepiej przykłady tego, co Wam się spodobało lub nie), a nie zdawkowe pseudoopinie w stylu Orange ssie, nie rób tego, X/Y/Z lepsze.

Dorzucę, że nie interesują mnie pakiety minut i SMSów, wystarczą mi w zupełności płaskie stawki i nie kupuję od nich żadnego telefonu.

I nie narzekamy na dzisiejszą awarię, bo to nie będzie trwało wiecznie - a i ja nie złożę wniosku jutro czy pojutrze, najprędzej po Nowym Roku.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-12-21, 22:28   

Ja korzystam z Orange Free na kartkę. Choć "korzystam" to za dużo powiedziane - jutro robię pierwsze doładowanie za 50zł (pierwsze było za 5zł, w celu sprawdzenia ;) ).

No więc co mogę Ci powiedzieć... Patrzyłam na oferty Play i Orange. Play ma podobnież lepszą... O ile mieszka się w mieście ;) U mnie oczywiście jest zasięg, ale Play ma jakby dwie taryfy - typowo miastową i taką fifty-fifty, która w porównaniu z tą "miastową" wypada cianko :/

Za 5zł dostałam 200MB w gratisie, które - a bardzo się starałam - udało mi się zużyć w tydzień - aktualnie została mi ~1zł na koncie ;)
Podobno przy nic nie robieniu - tj. aktualizacja pogody, co jakiś czas mail, stronka raz na miesiąc, zero YT 100MB starcza miesięcznie na styk. To co ja robiłam nie napawa optymizmem :D Zerknij tu, może coś pokićkałam ;)

Prędkość... W sali wykładowej mam 3G, a w innych miejscach to już różnie ;) Raz się tylko wkurzyłam, że nie łączyło, a tak to spoko :ok: Nie narzekam, dla mnie to net na ważne okazje, okazjonalny. Opóźnienia pociągów sobie sprawdzę, czy coś ;)

Nie jestem w stanie nic Ci powiedzieć o kosztach smsów/dzwonienia, bo nie korzystam ;) (z 5zł? :D ).

Nie mogę Ci powiedzieć, czy polecam czy nie, bo nie mam porównania, ani wiedzy ;) Nie narzekam, bardzo wygodna sprawa. W moich terenach Play nie byłby dobry. Na trasie na uczelnie by mi ucinało, w mieście by tam pobierało więcej forsy.

PS. Awaria? Pierwsze słyszę :D
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-08-20, 17:21   

Po dwóch latach używania ww. oferty mam jakieś 12 GB internetu do wykorzystania w ciągu najbliższego roku oraz konto ważne przez najbliższe 429 dni. Po części jest to efekt jednej z promocji - swego czasu Orange pozwalał praktycznie za free wydłużyć ważność konta o dwa lata do przodu, chyba trzeba było doładować konto odpowiednim nominałem czy coś.

Co do zasięgu i awaryjności: w mieście rodzinnym mam tylko EDGE i działa on bardzo słabo (Plus ma 3G, a i dawna Era miała szybsze EDGE). W Warszawie nie narzekam, choć nawet i tam są obszary, gdzie zasięgu 3G nie ma wcale.

Speedtest z mojego miejsca zamieszkania w Wwie: http://www.speedtest.net/result/2109159005.png

Obsługa klienta... Ludzie narzekają i chyba się im nie dziwię. Chciałem przerobić kartę na micro-SIM - w salonie zaproponowali mi to dziwnym sposobem na okrętkę za 80 zł (w Play ponoć jest to możliwe praktycznie od ręki), do tego nie we wszystkich salonach można to zrobić (tylko autoryzowanych, a tych jest znacznie mniej niż franczyzowych, którym de facto bardziej pasuje nazwa "sklepy" niż "salony"). Koniec końców ta sama usługa kosztowała mnie w iSpocie 20 zł (byłoby pewnie taniej, gdybym znalazł kogoś z odpowiednimi nożyczkami do przycinania, no ale za pośpiech się płaci).

Odradzano mi, ale od dwóch lat jestem zadowolony. Mam internet w ilości, która jest nie do przejedzenia samym telefonem plus jakieś bonusowe złotówki w skarbonce, ogólnie mam wrażenie, że jestem jedynym w kraju zadowolonym użytkownikiem Orange. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
×Antymonek 
uwaga, spamer?!

Dołączył/a: 24 Sie 2012
Posty: 1

Wysłany: 2012-08-24, 23:16   

Nie wiem skąd ostatnio tyle negatywnych opinii na temat Orange. Być może to wynika z tego że klient zadowolony zwyczajnie nie chwali się swoim szczęściem lub po prostu trafiacie na niewłaściwych konsultantów. Ja swoją przygodę z Orange zacząłem jakieś 5 lat temu. Wcześniej byłem wiernym klientem dawnej Ery. Do orange przeszedłem zwyczajnie ze względu atrakcyjniejszej oferty dla firm. Początkowo miałem problemy z telefonem ale późniejsza współpraca z Orange okazała się całkiem miła. Jednak jeśli jest się klientem biznesowym tak jak ja to lepiej jest mieć stałego konsultanta który pomoże nam rozwiązać nasze problemy. Z mojej strony mogę polecić Panią Magdę Czerw która zajmuje się wyłącznie obsługą klientów biznesowych. Jej numer komórkowy to: 502-761-342. Obecnie nie planuję żadnych zmian mimo że inne sieci być może stanowią konkurencję ale za to właśnie w Orange'u czuję się że klient się dla nich liczy a nie jest jedynie kolejną sakiewką pełną kasy do wypompowania.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 19-10-2012, 15:20 ]
uwaga, ten post prawdopodobnie jest reklamą i był pisany na zamówienie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-25, 01:18   

chyba nam się temat wypozycjonował, bo awatary reklamowe przybywają ;) Antymonku, wierzysz, że ktoś uzna Twoją opinię za prawdziwą? założyłeś konto i po minucie dodałeś tego posta. Co więcej. Wystarczy wklepać ten numer telefonu do sieci i dostajemy wyniki ze stronami, na których znajdują się powtarzające się komentarze dotyczące tej pani, pisane raczej na zamówienie niż z dobrego serca. Czyby za mało zarabiała i próbuje podstępem reklamować się w wątkach o Orange ;>? jak dla mnie to odniesie raczej skutek odwrotny do zamierzonego.

Antymonek napisał/a:

Jednak jeśli jest się klientem biznesowym tak jak ja to lepiej jest mieć stałego konsultanta który pomoże nam rozwiązać nasze problemy.
klienci biznesowi też nie mają łatwo => http://www.dobreprogramy....ange,35749.html
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Klas 

Dołączył/a: 02 Mar 2012
Posty: 68

Wysłany: 2012-08-25, 12:27   

Nic tak szybko się nie zmienia jak oferty na internet mobilny. Pierwsza ocena to zakup starterów i wypróbowanie w swojej siedzibie, akademiku, domu, polanie...jak to lata na początek.
Co do pani Magdy, przykro mi nie miałem przyjemności :D
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2012-08-25, 19:28   

Ja mam Orange Free na Kartę, już z 3-4 miesiące. Doładowanie za 25zł i 1GB pakietu wpada, spokojnie wystarcza na aktualizacje pogody, aplikacji, sprawdzenie maili i facebook'a :hyhy: i okazyjnie nawigacji w telefonie...
Prędkości nie mierzyłem ale na mieście jest bardzo dobrze, w ruchu w autobusie/samochodzie nie powala, czasem moment trzeba poczekać nim się strona załaduje ale ogólnie na +.
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Klas 

Dołączył/a: 02 Mar 2012
Posty: 68

Wysłany: 2012-08-26, 09:20   

Wszyscy operatorzy znajdą sobie miejsce w sieci. Kiedyś były prognozy, że w Polsce nie ma miejsca na kilka telewizji cyfrowych i jak na razie nadają wszystkie.
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2012-09-07, 23:24   

Testowałam orange free i playa - play, jeśli ma zasięg śmiga cudnie, jednak w mojej okolicy rzadko go ma :)
Orange free - z dala od miasta zamula, ale jako JEDYNE w ogóle działa i jakoś tak mi się skumulowały doładowania, że od kilku miesięcy nic nie doładowuję i nic nie ubywa z puli,choć korzystam cały czas... Nie wnikam, bo może jakiś błąd i by zabrali? :D
Nie polecam za to orange free na umowę - pół roku działa, a potem nagle brak zasięgu, choć komputer nawet w pokoju nie zmienia lokalizacji, liczne odwołania, reklamacje, chrzanienie, że może wirusy, że może modem, a potem się okazuje, że nadajnik u nich awaryjny, a mimo to kazali płacić karę za zerwanie umowy przed terminem... I co ciekawe, z tą awaryjnością po paru miesiącach spotkałam się też u znajomych...
 
  podziel si� tym postem na:
Klas 

Dołączył/a: 02 Mar 2012
Posty: 68

Wysłany: 2012-09-10, 10:57   

A że masz takie doładowanie, że od paru miesięcy nie doładowujesz, dziwne? A karty nie masz zarejestrowanej.
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2012-09-12, 11:39   

Zarejestrowana jestem normalnie na stronie orange.pl, choć nie mam dostępu do wszystkich opcji (kod puk po 12 latach? :D )

Zastanawiam się, czy to nie ma czegoś wspólnego z przedłużeniem na rok ważności konta (kod smsowy), że się właśnie tak pokumulowało - ale czemu nie ubywa? :D
 
  podziel si� tym postem na:
Klas 

Dołączył/a: 02 Mar 2012
Posty: 68

Wysłany: 2012-09-12, 11:59   

ważność konta swoja drogą, na przyjmowanie połączeń, ale na wychodzące :/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz