Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-17, 15:16
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-05-30, 16:12   

A teraz wygląda jak standardowy szablon bloggera, taki blog nigdy nie zapadnie w pamięć - sama wolę bardziej dopracowane szablony. Poszperaj w instrukcjach na tym forum, może uda Ci się stworzyć coś fajnego.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-30, 20:53   

Wiecie co, i właśnie o to mi chodziło jak pisałam że powinno się wstawiać screeny bloga przy pytaniach. Tutaj już kilka razy zmieniła się szata graficzna i dla osoby postronnej taki wątek w ogóle nie wniesie wartości bo nie będzie wiedział o czym mówimy :/

p.s. (żeby nie było offtopa) to niebieskie tło moim zdaniem wygląda dużo lepiej :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-30, 23:50   

Standardowy nie znaczy zły :) Moim zdaniem lepszy standardowy niż wyszukany jakiś ale też gotowiec.
Ale pierwszy szablon nie był wcale zły, moim zdaniem był najlepszy, a brakowało TYLKO fajnego, tematycznego, dopracowanego nagłówka :)
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2013-06-02, 09:00   

Faktycznie muszę posiedzieć nad nagłówkiem bo mnie samego denerwuje a pomysłu dalej nie mam.

Poza tym chciałbym dodać taki bajer żeby na końcu każdego posta był widoczny guzik do udostępniana na facebooku, twiterze i chyba +1 było by odpowiednie. Bo w sumie nie wiem na ile sprawdzają się te domyślne guziki blogspotu.

Zastanawiam się też nad rozwijanymi postami tylko nie wiem co miało by by dostępne przed rozwinięciem posta. Jak sam wstęp ze zdjęciem to było by dużo białego pola chyba gdy zdjęcie było by długie.
I racja dobrze byłoby zrobić screena przed zmianami. Postaram się teraz pamiętać.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
Oskar J 
Blogger.Klub


Imię: Oskar
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Sty 2013
Posty: 24
Miasto: Olsztyn

Wysłany: 2013-06-02, 14:18   

Straszna kaszanka, top i ten pasek menu nie mają żadnego sensu, powinny coś oddzielać, nadawać treści jakiś porządek. Hasło z trzema wykrzyknikami to tandeta, tak samo jak niebieski nie powiązany w żaden sposób z tematyką żywności. Taki konsument nastawiony na poszerzanie wiedzy z zakresu zdrowia będzie wyczulony na wysoką estetykę bo taką podają mu sprzedawcy żywności.
Zdjęcia ściągane z internetu to najgorsze co może być, wszystko traci na wiarygodności i wydaje się niedbałe, niewiarygodne. Dobre zdjęcia opisywanych produktów to jedna ważna rzecz którą możesz zbudować fajną oprawę, zadbaj o to a cały layout jakoś się obroni.

Moja rada:
czcionka która będzie sprawiać wrażenie solidnej ale nie oficjalnej, czyli coś z modnych ostatnio współczesnych sansserifowych wynalazków, mała ilość koloru co podkreśli zdjęcia, prosty ale przemyślany top i heja. Białe tło zcionki i zdjęcia zrobią z wszystkiego super warszawsko dizajnerski blog stwarzający fachowe wrażenie. W 15 minut wysmarowałem takie coś:
______________________________________________________
http://jamroz.digart.pl/
http://ostatniskonczony.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2013-06-02, 21:29   

Pomysł dobry, prosty i przejrzysty taki jak lubię tylko na pewno sam tego nie ogarnę. Co do zdjęć to nieraz nie ma jak strzelić produktowi w sklepie zdjęcia. Jak trzeba to robię telefonem ale jest bez szału więc i zdjęcia takie są. Aparatu nie wezmę. Ludzie pomyślą że wariat a obsługa sklepu przegoni. Kupować każdego też nie zamierzam bo po co kupować coś czego nie mam zamiaru spożywać.
Kolorystykę wprowadził bym zieloną po chyba ona najbardziej kojarzy się ze zdrową żywnością.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-06-02, 23:19   

@Oskar J
A mnie ta czcionka się za bardzo nie podoba, wygląda jak wydanie dziennika ;) Ale poza tym szablon bardzo fajny tylko + nagłówek do tego zrobić kolorowy (najlepiej właśnie z dużą ilością koloru zielonego).

A zdjęcia z internetu są ok, tzn, zdjęcia jakie teraz się pojawiają na tym blogu są moim zdaniem zupełnie w porządku. Lepiej ładne zdjęcie z netu (z podaniem źródła) niż kiepskie zrobione własnoręcznie np. w sklepie.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-06-03, 11:12   

wieszcozjesz napisał/a:

Pomysł dobry, prosty i przejrzysty taki jak lubię tylko na pewno sam tego nie ogarnę. Co do zdjęć to nieraz nie ma jak strzelić produktowi w sklepie zdjęcia. Jak trzeba to robię telefonem ale jest bez szału więc i zdjęcia takie są. Aparatu nie wezmę. Ludzie pomyślą że wariat a obsługa sklepu przegoni. Kupować każdego też nie zamierzam bo po co kupować coś czego nie mam zamiaru spożywać.
Kolorystykę wprowadził bym zieloną po chyba ona najbardziej kojarzy się ze zdrową żywnością.


Ja swego czasu chodziłam normalnie z aparatem po sklepach i robiłam zdjęcia i nikt mi nigdy uwagi nie zwrócił. A jak się przejmujesz ludźmi to jedź do sklepu na drugim końcu miasta i napstrykaj zdjęć na cały miesiąc :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2013-06-03, 11:19   

Basia napisał/a:

wieszcozjesz napisał/a:

Pomysł dobry, prosty i przejrzysty taki jak lubię tylko na pewno sam tego nie ogarnę. Co do zdjęć to nieraz nie ma jak strzelić produktowi w sklepie zdjęcia. Jak trzeba to robię telefonem ale jest bez szału więc i zdjęcia takie są. Aparatu nie wezmę. Ludzie pomyślą że wariat a obsługa sklepu przegoni. Kupować każdego też nie zamierzam bo po co kupować coś czego nie mam zamiaru spożywać.
Kolorystykę wprowadził bym zieloną po chyba ona najbardziej kojarzy się ze zdrową żywnością.


Ja swego czasu chodziłam normalnie z aparatem po sklepach i robiłam zdjęcia i nikt mi nigdy uwagi nie zwrócił. A jak się przejmujesz ludźmi to jedź do sklepu na drugim końcu miasta i napstrykaj zdjęć na cały miesiąc :)


W sumie racja ale na takie jeżdżenie nie mam za bardzo czasu, bo mam do roboty rzeczy ważniejsze. Jak dla mnie najważniejsze by czytelnicy mogli skojarzyć wzrokowo produkt więc zdjęcia z sieci wystarczą.

Poza tym chciałbym zwiększyć popularność w sieciach społecznościowych albo na forach. Mam kilka tematów założonych ale to chyba za mało bo nieduży ruch generują.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-09, 00:31   

Idea i blog całkiem fajne. Ale pomyślał bym nad treścią... Jak na nią patrzę to wydaje się być długa i tak sobie myślę czy na pewno ciekawa? Na wszelki wypadek nie czytałem... Lepiej jest więc rozbijać na małe akapity co też ułatwia czytania na raty w dobie jakże popularnego multitaskingu... :)
 
  podziel si� tym postem na:
wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2013-06-09, 23:04   

A jak t wygląda teraz? Dałem rozwijane posty, google+, link within, napisałem kilka postów innych niż standardowe.

A przy okazji pytanie o link within. Czy da się go umieścić tak by wyświetlał się pod postem ale po jego rozwinięciu? bo teraz wydaje mi się że jest to wszystko zapieprzone tym. Mało treści mnóstwo obrazków.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-10, 00:17   

Dla mnie jest lepiej. Tylko czemu LinkWithin jest na 3, jak jest miejsce na więcej? :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz