Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 21:46
Autor Wiadomość
beatryczebe 
Blogger.Klub

Wysłany:    [opinia] Bavaria. fitlifestyle.

Co sądzicie o moim blogu ??

Chciałabym założyć fanpage na fb, ale nie czuję się jeszcze pewnie. Prosze o opinie, wskazówki, krytykę.
Czy mogę już działać z fp?

Moją tematyką jest aktywny tryb życia, motywacja - ogólnie oraz Bawaria.

Nie jestem pewna co do etykiet, jak posortować przepisy, treningi, notki o motywowaniu, bawarii. Czy wszystko co związane z przepisami wrzucać do jednego wora, czy powinnam podzielić na ''sniadania/kolacje" itp?

Czy mogę wrzucać posta czasem ''prywatnego'' opisujący moje bawarskie zycie? Czy zrezygnować z tej tematyki?

Czy kolory/czcionka/ilosc postów na głównej są w porządku?

Próbuje nawiązać współpracę z koleżanką, aby pisała o bieganiu. Ale różnie to wychodzi.

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi.

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lizard_King 
Blogger.Klub

Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2015-01-14, 02:28   

"You Control Your Body" a w zakładkach "frytki z piekarnika" :D

beatryczebe 
Blogger.Klub

Wysłany: 2015-01-14, 17:57   

akurat obiad dla chłopaka robiłam :P

a poza tym frytki z piekarnika są spoko ;-) robione bez tłuszczu, z ziołami :P

paula.es 
Blogger.Klub

Imię: Paula

Wysłany: 2015-01-14, 18:05   

Ogólnie wygląd mi się podoba.
Nie rozumiem tylko tego połączenia zdrowy tryb życia + Bawaria. Nie lubię takiego misz maszu na blogach. Raczej wolę jak poruszane na blogu tematy są ze sobą powiązane, ale to jest tylko i wyłącznie moje osobiste upodobanie :)
Co do FP to ja wyznaję zasadę, że jeśli wiesz, że będzie chociaż kilka lajków i w jakiś sposób ułatwi to komunikację na linii Ty - czytelnik to jak najbardziej profil można założyć.

beatryczebe 
Blogger.Klub

Wysłany: 2015-01-15, 15:50   

dziekuje za odpowiedzi.
bawaria - przeprowadzam się tam za miesiąc, a mieszkałam pół roku. Jest to element prywatny - ale w jakis sposob związany ze zdrowym trybem zycia chocby poprzez chodzenie po górach, pływanie, marsze, jazdy konne, no tylko bawarskie piwo sie nie zgadza ;)

pequeninha 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2015-02-04, 22:41   

Hej Beatrycze. Już raz tu coś pisałam, ale chyba forum przestało mnie lubić, bo ciągle wyskakują mi komunikaty o błędach :( Ale do rzeczy. Blog jest fajny, z gatunku moich ulubionych relaksujących stron. Kilka uwag, w porządku przypadkowym.

1) Adres strony nijak się ma do tematyki (chodzi o "jestemzmija" a "you control your body"). Może warto to zmienić, póki jeszcze nie masz aż tak dużej ilości postów.

2) Niektóre nagłówki sekcji bloga są po angielsku: "About", "Blog Archive", "You might also like", "Labels".

3) Fajnie, że jest sekcja "O mnie", w którą osobiście zawsze klikam, zanim zaczynam czytać nowego bloga. Tylko że w Twoim przypadku ciągnie się ona niemiłosiernie! Skróciłabym ją o jakąś połowę i wyrzuciłabym te multum zdjęć. Mogą się przecież pojawić gdzie indziej. Tutaj trochę się marnują.

4) Tytuły postów: również przydałoby się im cięcie, bo ciągną się i sprawiają wrażenie klocowatości. Dodatkowo z powodu długości zawijają się nieestetycznie w liście postów w archiwum. Mówię np. o "Skakanka - jak skakać? 5 zasad skakania na skakance i jej zalety", "Dlaczego mam ochotę na słodkie po posiłku? Jak opanować chęć na słodycze", "Jak zacząć biegać? Dlaczego warto biegać - 16 powodów do biegania", itd. Lepiej sprawdzi się krótsze, mocniejsze uderzenie w tytule.

5) Fajne wykorzystujesz zdjęcia. Jest u Ciebie kolorowo i optymistycznie, ale skąd czerpiesz te wszystkie grafiki? Każdorazowo powinno się pojawić źródło albo jeśli źródło jest jedno, to umieść je gdzieś w widzialnym miejscu.

6) Etykiety są fajne, ale dodałabym także te bardziej konkretne, np. "nogi", "brzuch", "ramiona" albo coś w ten deseń. To samo zresztą z kulinariami, oprócz kategorii ogólnej przydałoby się także coś konkretnego: "desery", "przekąski", "śniadania", "sałatki", etc.

7) Może przydałaby się dla Twojego kontentu także osobna strona ze spisem treści? Wyślę Ci stronę, której organizacja bardzo mi się podoba, może Cię zainteresuje :)

8) Nie działają niektóre linki wewnętrzne. Np. w notce "Jak ćwiczyć nogi - trening nóg" w punkcie 2 link "jak robić przysiady" nie działa.

Jeszcze chyba coś było, ale dopiszę, gdy mi się przypomni :)

Osobiście nie mam nic przeciwko tematowi Bawarii. Choć moim zdaniem proporcje powinny być takie, by fitstajla było więcej, bo to on przyciągnie czytelników. Bawaria to taka bardziej ciekawostka. Szkoda by z niej rezygnować.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia!

ielgrey 
WordPress.Klub

Imię: Aneta
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-02-05, 19:35   

Hej, strona bardzo dobrze wygląda na pierwszy rzut oka.
Estetycznie dobrze, choć tak jak wyżej napisane FITLIFE nie komponuje się z BAVARIĄ. Za to trzeba przyznać, że oryginalnie. Nie podoba mi się jedynie sposób jaki eksponujesz kategorie w blogu. Słabo widoczne.
Dlaczego instagrama wyróżniłaś tuż obok "strony głównej". " o mnie"..skoro występuje odnośnik w panelu bocznym.
PS. Ciekawe przepisy, skorzystam.
Pozdrawiam serdecznie. :)

beatryczebe 
Blogger.Klub

Wysłany: 2015-02-06, 13:37   

dzieki sliczne za odpowiedzi!!
a więc!
przepisy skategoryzowałam

reszte tez powoli segreguję ! dzięki bardzo za rady !

jest tam Bawaria i zostanie, z czasem na pewno pojawi się coś wiecej prywatnego wiec wrzucialm to do kategorii ' zakulisowo/ za kulisami' nie wiem jeszcze, która formula bardziej mi sie podoba. ale ciesze się ze poradziliście mi zrobić te kategorię.

jestem zmija - jestem przywiązana do tej nazwy. niektorzy moi czytelnicy/kolezanki/koledzy mówią "czytałam na żmijce" a za żmiją ciągnie się jeszcze dużo wiecej. CHoć juz nie raz chciałam zmienić nazwę, to tyle jest teraz "fit stron'' ze niczym bym się nie wyróżniała..

Powoli działam dalej.

suvennes 
Blogger.Klub

Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-03-18, 18:54   

A mi się bardzo podoba, jasne templatki zawsze do mnie przemawiają, chociaż mam też kilka zastrzeżeń: zrobiłabym porządek w stopce bloga i generalnie czuję jakiś chaos (chyba wynikający z tego, że ja bym niektóre rzeczy w lewym menu inaczej uporządkowała, albo w ogóle bym zrezygnowała), ale to drobne sprawy, które być może są tylko moimi subiektywnymi odczuciami.
Adres mi nie przeszkadza, nawet wolę taki jaki jest niż "jestem fit, bądź i Ty".
A co do samej treści i tego jak piszesz - przejrzyjście, bez błędów i lekko. Da się to przyjąć ze smakiem :)

InesInes 
Blogger.Klub

Wysłany: 2015-03-28, 19:53   

Blog super! Szczególnie podoba mi się "strona o mnie", jest taka jakaś sympatyczna :-), ja bym tylko wyłączyła na niej komentarze.

Bilingual Blog for English Learners

::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi