Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany:    [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz

Witam. Ponieważ już trochę na tym forum siedzę, a do tego zależy mi na promowaniu swojej twórczości, uznałem, że jest to dobry moment, by nareszcie podzielić się z Wami moim własnym blogiem. Z racji, że uwielbiam pisać, blog ten poświęcony jest moim tekstom - dzielę się na nim opowiadaniami, wierszami, tekstami piosenek itd. Serdecznie zapraszam do czytania i komentowania ;)

Oto link: http://daviddreamer10.blogspot.com/

Oczywiście mile jest też widziana ocena bloga samego w sobie, zwłaszcza od strony technicznej.

A zatem, jak to zwykłem kończyć każdy swój wpis... Enjoy! :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-24, 14:53   

Hej! Nie czytałam jeszcze tekstów, bo na samym wstępie chciałam powiedzieć od strony technicznej słów kilka, czyli to co mnie irytuje... Brak wyjustowania - wiem, że to nie jest obowiązkiem, ale naprawdę o wiele wygodniej się czyta gdy tekst jest wyjustowany, bo tekst zaczyna i kończy się w tej samej linii. Ogółem blog jest bardzo ładny, minimalistyczny, kolorystycznie dopasowany do siebie, ale... No właśnie ale. Wokół miejsca na post, jak i samego nagłówka masz jaki taką jasną obramówkę, która mnie osobiście drażni. Dodałabym uppercase do tytułów i może centrowanie tytułu? Dopracowałabym post-footer i usunęła text-decoration przy hoverze w linkach. I dodałabym transition, jakoś tak lubię płynne przejścia. :D Poza tym jest ciekawie, pamiętaj, że to tylko moja opinia, ja lubię blogi minimalistyczne, ale z dopracowanymi efektami.
Pozdrawiam! ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-08-24, 23:11   

Cieszę się, że wreszcie ktoś skomentował mojego bloga :) Powiem tak - brak wyjustowania jest akurat celowy, bo uznałem, że wtedy tekst nie będzie wyglądał jak tzw. blok tekstu i będzie sprawiał wrażenie bardziej swobodnego. Co do minimalizmu i kolorystyki, to właśnie najbardziej skupiałem się na tych dwóch aspektach, niestety pozostałe pojęcia, które wymieniłaś... są mi obce xd Mam prośbę - czy mogłabyś wysłać screena, żebym mógł zobaczyć, jak wygląda mój blog u Ciebie? Oczywiście zakładając, że korzystasz z komputera - na telefonie wygląda on zupełnie inaczej ;)
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-25, 00:32   

Pewnie.


A odnośnie reszty- Uppercase daje ci to, że wszystko jest napisane dużymi literami, centrowanie ustawia nazwę na środku, post-footer to stopka postu, może też uppercase, wyśrodkowanie i usunięcie tła? Text-decoration pozwala na ustawienie chociażby podrekślenia, co jest w linkach, ale można się tego oczywiście pozbyć, transition to uogólniając czas przy których zastosuje się dany efekt przy pseudoklasie hover.

Nie umiem tłumaczyć. :P Coś w ten deseń, choć wgrałabym kilka fontów dodatkowych i tytuł zrobiła może jakąś rękopiśmienniczą czcionką, albo datę, no nie wiem. xD
Ale lubię justowanie. :P



A! I pasek nawigacyjny jak usuniesz, to będzie też bardziej elegancko wyglądać. ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-08-25, 13:15   

A, no dobra - umknęło mi centrowanie, bo to pojęcie jeszcze jest mi znane :P Ale dzięki za wyjaśnianie pozostałych :) Co do tej linii, którą zaznaczyłaś na screenie - niestety jest to część tzw. podkładu i zrobienie jej przezroczystą było wszystkim, co mogłem zdziałać. Jeśli bym ją usunął, usunąłby mi się też tytuł, a wtedy musiałbym w ogóle zmieniać szablon.

Co do całości - muszę przyznać, że całkiem ciekawie to wygląda. Będę musiał pomyśleć o tych zmianach w najbliższym czasie ^ ^
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-25, 14:42   

DavidDreamer napisał/a:

[...] Jeśli bym ją usunął, usunąłby mi się też tytuł, a wtedy musiałbym w ogóle zmieniać szablon.[...]


Wydaje mi się, że nie do końca usunąłby ci się tytuł, ponieważ to nie jest tylko pod nagłówkiem, ale pod całym postem, może spróbuj z

Kod

#Blog1 {box-shadow:none!important; border:none!important; background: transparent!important;}


Nie mogę zagwarantować Ci, że to podziała, ale warto spróbować. ;)

Ewentualnie w trybie edycji HTML (polecam najpierw zapisać sobie szablon) możesz spróbować usunąć te elementy, co możliwe, że pomoże, bo ta obramówka to po prostu cień, tak przynajmniej mi się wydaje.



Rozjaśnienie zaś tego obszaru jest albo przez nadanie koloru rgba (bo system z # nie obsługuje przezroczystości samo w sobie) albo gdzieś jest dodane filter: brightness albo filter: contrast, ale tylko spekuluję xd

W ewentualności możesz zmienić sobie szablon.
Pisz na pw, postaram się pomóc. ;)

Aaa! I mógłbyś dodać favikonkę, jakoś to moim zdaniem lepiej wygląda niż znaczek bloggera. :P
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-25, 21:07   

Mnie brak wyjustowania tekstu także się nie podoba, wygląda na trochę niechlujny i nie ułatwia szybkiego czytania. Ogólnie wygląd raczej mi się nie podoba. Ale jeśli ma zostać taki jaki jest, to drażniące są cięcia grafiki, która już przy kolumnie bloga się zmienia. Rozumiem zamysł, klimat, ale osobiście nie przepadam za jasnym tekstem na ciemnym tle, podczas czytania bardzo męczą się oczy. :/
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-08-27, 23:25   

Xenusiowa, jestem pod wrażeniem tego, jaką masz wiedzę techniczną o blogach :O I przyznam, że na kodzie HTML kompletnie się nie znam - chcąc ustawić wszystkie szczegóły tego, co teraz widzisz, poprosiłem o pomoc koleżankę ;P Ale dziękuję za wszystkie wskazówki - prawdopodobnie do Ciebie także się zgłoszę w najbliższym czasie.

oscarro_11: Każdy ma inny gust ;) A jednak nad tym wyjustowaniem rzeczywiście muszę pomyśleć, bo widocznie stanowi to problem :/
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-28, 17:14   

DavidDreamer napisał/a:

Xenusiowa, jestem pod wrażeniem tego, jaką masz wiedzę techniczną o blogach :O I przyznam, że na kodzie HTML kompletnie się nie znam - chcąc ustawić wszystkie szczegóły tego, co teraz widzisz, poprosiłem o pomoc koleżankę ;P Ale dziękuję za wszystkie wskazówki - prawdopodobnie do Ciebie także się zgłoszę w najbliższym czasie.

Czy ja wiem, czy tak dużo wiem? Wciąż się uczę i wciąż popełniam masę błędów. :/ Jeśli mogę ci coś polecić, to to co poleciły mi złote rączki tutaj, czyli html i css od podstaw. Jeszcze wiele przede mną, ale jestem chyba na dobrej drodze. :D I powodzenia! I pisz jak coś! ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-08-29, 11:38   

I tak wiesz o wiele więcej, niż ja - ja kompletnie nie znam się na HTML-u xd A tak swoją drogą - co myślisz o zawartości merytorycznej?
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-29, 13:48   

DavidDreamer napisał/a:

I tak wiesz o wiele więcej, niż ja - ja kompletnie nie znam się na HTML-u xd A tak swoją drogą - co myślisz o zawartości merytorycznej?

Jeśli mam być szczera to... nie czytam blogów w których nie podoba mi się layout. Więc wybacz, się nie wypowiem.
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-08-31, 20:18   

Rozumiem. Mimo wszystko jest to dla mnie jeszcze większa motywacja do tego, by nad blogiem popracować ;) Coś czuję, że najbliższy miesiąc będzie bardzo intensywny dla mojej strony...
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz