Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:45
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    [opinia] Lajf.eu

Dobrz, mili Państwo. Teraz ja dorzucę coś do skomentowania/oceny.

http://lajf.eu/

Interesuje mnie kwestia wyglądu, czytelności, typografii i ogólnej estetyki. Szczególnie chętnie poczytałbym o wrażeniach z urządzeń "komputeropodobnych" (smartfony, tablety, małe komputery) - jakaś namiastka responsywności niby jest. Treść możecie olać - piszę tam od wielkiego dzwonu i przede wszystkim dla zabawy, bez żadnego parcia na sławę. ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-09-11, 22:34   

Dla mnie za duży minimalizm. Odpaliłem Twój blog i czekałem, aż załadują się obrazki, refleksja, że może ich nie być przyszła po dłuższej chwili ;-)
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-09-12, 10:22   

Ciekawe spostrzeżenie. :) Będę musiał przemyśleć strategię dotyczącą obrazków, bo nie zawsze mi się chce/mam czas/pomysł na dobrą ilustrację.
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-09-16, 07:52   

Podpisuję się pod m_okrym. Za pusto, za prosto, za smutno. Po prostu tekst wrzucony do neta i koniec. Człowiek faktycznie czeka aż się poodpalają jakieś grafiki, menu, no cokolwiek :) Wiadomo, że chodzi o tekst i jego sens i jakość, ale podanie też jest ważne.
Może to moje zboczenie, ale lepiej mi się czyta i patrzy na wyjustowane teksty :)
Pozdr.
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-09-16, 08:54   

K@mil napisał/a:

Może to moje zboczenie, ale lepiej mi się czyta i patrzy na wyjustowane teksty


A tu zdania są podzielone. Przy justowaniu i moim obecnym rozmiarze tekstu spacje zaczynały wyglądać dość nienaturalnie. I jak poklikałem po internecie po różnych blogach (od tych megaznanych i dopieszczonych po takie trochę mniej), to niewiele z nich justowało tekst. :zdziwko:

Nikt nie próbował poklikać na telefonie/tablecie? :(
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-09-16, 17:16   

Lumia 920, WP 8.1 + UC Browser

Śmiga fajnie, choć czytanie pionowe strasznie nienaturalnie wyrzuca tekst - a szkoda, bo najczęściej w takiej pozycji czytam na telefonie itd.

Gdyby ta kolumna była nieco szersza (a nie tak wyśrodkowana) to byłoby lepiej.
______________________________________________________
Zapraszam na swojego bloga o Azji, grach, kulturze, internecie i technologii ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-16, 21:21   

Jak dla mnie takie tekstowe kafelki to nie tak zły pomysł, czasem minimalizm wręcz pomaga, ale rzeczywiście jakaś grafika na stronę by się przydała. Może też coś w rodzaju emblematow tematycznych przy każdym kafelku; mały znaczek zaznaczający kategorię - np. jeśli o komputerach to mały niebieski telewizorek, jeśli o internecie to pajączek zwisający z linki, jeśli o życiu w ogólności to uśmiechnięta buźka, o muzyce głośniczek itp. itd. coś o rozmiarach emoikonki lub nieco większe, na lewo od tytułu notki. Wtedy wygląd nadal będzie minimalistyczny bo nigdzie nie będzie zdjęć, ale pojawi się już pewna różnorodność.
 
  podziel si� tym postem na:
Boss 
WordPress.Klub


Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 09 Cze 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-09-20, 13:08   

Twój blog przypomina mi powiedzonko Forresta Gumpa: Życie jest jak bombonierka, nigdy nie wiadomo, na co się trafi.
Brak w nim uporządkowania, wskazówek dla potencjalnego "zwiedzającego", czego może się spodziewać, gdzie znajdzie to czy tamto. Nawet linka do jakiegoś archiwum nie dostrzegłem.

Dla mnie to ważne, bo zwykle przeszukuję zasoby sieci w poszukiwaniu informacji na konkretny temat. Na błądzenie po stronach na zasadzie: a nuż coś się trafi, po prostu szkoda mi czasu.
______________________________________________________
http://reflektorbossa.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-09-21, 19:57   

Boss napisał/a:

Twój blog przypomina mi powiedzonko Forresta Gumpa: Życie jest jak bombonierka, nigdy nie wiadomo, na co się trafi.


Bo dokładnie tak jest. :) Mam jeszcze za mało tekstów, żeby się określić tematycznie, a nie chcę narzucać sobie niczego z góry. Linki do konkretnych kategorii będą, ale daję sobie jeszcze trochę czasu na zbudowanie większej bazy tekstów - na razie jest na to za wcześnie.

Cytat

Dla mnie to ważne, bo zwykle przeszukuję zasoby sieci w poszukiwaniu informacji na konkretny temat. Na błądzenie po stronach na zasadzie: a nuż coś się trafi, po prostu szkoda mi czasu.


Mam dokładnie tak samo. Ale jeśli przypadkiem napiszę coś, czego akurat będziesz potrzebował, to trafisz do mnie z Google. Jeśli napiszę coś ciekawego/głupiego/kontrowersyjnego, to trafisz do mnie np. poprzez czyjeś udostępnienie na Facebooku. To nie jest rok 2005 i nie oczekuję cudów na blogu z kilkunastoma tekstami na krzyż.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz