Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:45
Autor Wiadomość
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-22, 18:19   

Vashta_Nerada napisał/a:

Tzn. mniej więcej tak samo jak wcześniej, tylko kolory zmieniłam na bardziej stonowane.


Faktycznie tym razem wszystko działa. Kolory podobały mi się o wiele bardziej w wersji pierwszej, teraz jest trochę pościelowo.

Vashta_Nerada napisał/a:

Chciałabym trafić do szerszego grona odbiorców niż tylko tych, którzy sami mają lalki.


Z tym trochę jest problem. Twoje sesje są fajne, ale myślę, że bez kontekstu mogą trochę ludzi odstraszać, a w najlepszym razie hm... dezorientować. Mówię tu o ujęciach bardziej erotycznych (nawiasem mówiąc, sesja bliźniaczek Neferure? Mega :) Z jednej strony jest to bardzo kreatywne, masz dużo wyobraźni, lalki świetnie pozują, w ogóle nie wiedziałam, że tyle można z nimi robić. Z drugiej strony bez odpowiedniego kontekstu skazujesz się chyba na niszowość.

Oczywiście fajny pomysł z tymi wycieczkami krajoznawczymi, ale jednak nie wykorzysta on całego potencjału Twoich lalek. Lalka to przecież wydumany model ciała kobiety. Myślałaś kiedyś o tym, żeby ze swoich lalek zrobić taki ironiczny komentarz do świata showbiznesu i reklamy, ogólnie do całego przemysłu, który w jakiś sposób (najczęściej wyidealizowany) pokazuje kobiece ciało?

Podobną rzecz robią na swoim blogu Niemodne Polki, tylko poziom ich zdjęć i pozowania jest na o wiele niższym poziomie niż Twój. U nich po prostu regularnie pojawia się sesja zdjęciowa z lalką (chyba Barbie), która jest parodią stylizacji polskich szafiarek + odpowiedni cięty komentarz.

Myślę, że Ty mogłabyś pójść o wiele dalej. Robić np. sesje inspirowane kultowymi ujęciami na okładkach czy w filmach. Sharon Stone w Nagim instynkcie, Catherine Zeta-Jones i jej balet w Osaczonych, Demi Moore i jej słynna ciążowa okładka, Anja Rubik, o której kościste kolanka niedawno rozpętała się w mediach burza. Tak sobie rzucam niezwiązane propozycje, musiałabyś to oczywiście trochę uporządkować, ale myślę, że taki ironiczny komentarz do kanonów piękna spotkałby się z większym zainteresowaniem niż dotychczasowe ujęcia.

Na razie przeglądałam stronę pod kontem treści, ale wyłapałam kilka kwestii technicznych:

1) niektóre posty wyświetlane po prawej stronie pojawiają się z dużym napisem: No Image Available. Jak dotąd były to posty: Unfortunate Events, Bajka o bezinteresowności..., EEE, Plaid, Little Princess Ariel, Dream a Little Dream.

Nawiasem mówiąc, dlaczego angielski? Czy spodziewasz się wejść na stronę z zagranicy?

2) W poście Porównanie Ciał... pierwszy obrazek w poście rozlał się na prawie cały ekran i szpaltę boczną.

3) Jaki jest sens dodawania etykietek, do których nie ma kontentu? Klikam w "Costume Dolls": nic. Klikam w: "That 50s": nic. To samo w "All of Africa", "Austria", "China", "Indonesia"... na tym etapie przestaję klikać. Nie wiem, czy to błąd, czy docelowo coś tam będzie, ale jeśli jeszcze nie ma, to nie powinna się pojawiać ta etykietka.

4) Nie wiem, czy zależy Ci na poprawności językowej, ale zamiast "That 50s / 60s" etc. powinno być "Those 50s / 60s" (a najlepiej to bez żadnych rodzajników).

Jeszcze chyba coś miało tu być, ale się rozpisałam, więc na razie przestanę :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-22, 18:26   

Cytat

A - i jeszcze zastanawiam się, czy na górze bocznej szpalty zostawić related posts czy wstawić tam parę zdań o sobie - na korzyść tego pierwszego przemawia to, że powracający użytkownicy klikają odkrywając stare posty, ale nie wiem ilu świeżo odwiedzających ucieka, bo nie rozumie o co chodzi (co nie znaczy, że po opisaniu będzie to bardziej zrozumiałe)?

Mnie się bardzo podobają te powiązane posty, nie wyrzucałabym ich. Bardzo mi się podoba, że każdy post ma swoją ikonkę. Nie jestem zwolennikiem „o mnie” w bocznej szpalcie. Sensowniejsze jest rozwiązanie, które już masz na stronie – mówię o rozwijanym menu about me – fajne jest to, że podzieliłaś to wszystko na kilka podstron, pewnie jest nie wiele osób, które łyknęły by to wszystko na raz, na jednej stronie. Bardziej prawdopodobne, że przeskrolowały by to w dół.

Cytat

Tzn. mniej więcej tak samo jak wcześniej, tylko kolory zmieniłam na bardziej stonowane.
Mam kilka wątpliwości w temacie - gdyby ktoś zechciał się nad tym pochylić, to odwdzięczę się jak tylko skończę dzisiejszą sesję.

Jeśli chodzi o to menu… Nie podoba mi się efekt podświetlenia (zaokrąglone rogi i jakby rozmycie z cieniem?). Nie do końca też rozumiem dlaczego menu jest w języku angielskim.

Cytat

Czy lalka regionalna jest bardziej czy mniej interesująca niż jakaś tam Barbie?

Czy to możliwe, by taką osobę zainteresował wpis na temat danej lalki - tj. kto ją zaprojektował, kiedy, po co, gdzie została wyprodukowana, ile się sprzedało, jak ją reklamowano, ile było modeli... tzn. po prostu jej monografią?

Myślę, że raz na jakiś czas taki post byłby bardzo wskazany. W ramach ciekawostki. Nie wiem jednak czy byłabyś w stanie zainteresować kogoś na stałe takimi postami.
Jeśli jesteśmy przy postach to trochę się naszukałam „read more” – szukałam przy tekście, odnalazłam pod zdjęciem, w chwili gdy już chciałam się poddać i przeskrolować w dół.
Logo. Chyba wolałabym, żeby zajmowało całą szerokość strony – różowe tło po bokach trochę straszy.
Tematyka jest bardzo niszowa, z ręką na sercu powiem, że myślałam iż nie przebrnę przez tekst – bo o lalkach, a to totalnie nie mój świat – ale! Wczytałam się. Dotarłam aż do 3 strony, więc przez ileś wpisów się przebiłam! Super! Ile Ty masz zdjęć… Jestem pod wrażeniem.

@pequeninha ma świetny pomysł z tym nawiązywaniem do kultowych scen! To może chwycić! Ja chętnie bym sobie takie i zdjęcia i posty pooglądała!
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2014-11-22, 23:26   

Robię od czasu do czasu sesje inspirowane obrazami. Takie zdjęcia lalek "w" kultowych okładkach i scenach już pojawiają się na flickrze. O scenach z filmu też myślałam, ale stworzenie odpowiedniej scenografii zajmuje wieki nawet jak się ma spore zaplecze akcesoriów i tak stoi mi w pokoju kilka dioram w różnych stadiach "rozwoju".

No image available - niektóre posty są tylko tekstowe i nie wiem czy na siłę wcisnąć tam jakąś miniaturkę, czy zrobić jakiś symbol/znaczek sygnalizujący brak zdjęć czy zostawić tak jak jest.

Angielski jest w menu i szpaltach, bo angielskojęzyczni użytkownicy skarżyli się na to, że po włączeniu opcji google translate tekst tłumaczy się "dziwnie". Wiem o kilkunastu, statystyki mówią o 15-20% takich wejść i 40% z krajów innych niż Polska (możliwe, że większość tego stanowią Polacy, ale nie mam tego jak sprawdzić). Te proporcje zmieniają się na korzyść wejść zagranicznych i gdybym tylko czuła się trochę lepiej językowo chyba już bym przeszła na angielski, ale jeszcze boję się byków i ćwiczę na flickrze i forach.
Z drugiej strony to jednak głupie, bo jak w pewnym momencie zmienię język to dopiero będzie cyrk. Trzeba się było trzymać polskiego, teraz nie wiem czy mi sił starczy na zmianę wszystkich tagów i tytułów.

Z krajami mój błąd, zaczęłam porządkowanie menu, ale zanim doszłam do dzielenia lalek regionalnych, które powinny się tam znaleźć dostałam sygnały o tym, że to menu działa jak chce, a jak nie chce to nie i tak zostawiłam, rozgrzebane (i jeszcze zdążyłam o tym zapomnieć).

Poprawiłam read more, zauważyłam, że w tagach mam chaos.
Zaczynam mieć wrażenie, że kilka godzin dziennie to za mało żeby to wszystko fajnie wyglądało i dobrze działało.
______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-25, 19:41   

Vashta_Nerada napisał/a:

No image available - niektóre posty są tylko tekstowe i nie wiem czy na siłę wcisnąć tam jakąś miniaturkę, czy zrobić jakiś symbol/znaczek sygnalizujący brak zdjęć czy zostawić tak jak jest.


Wiesz, może zadaj o to pytanie w sekcji technicznej? Bo ja też przez jakiś czas miałam ten gadżet na blogu i wpisy tekstowe wyświetlały się po prostu jako tekst. "No Image Available" jak dla mnie sugeruje jakiś błąd. Może to coś w parametrach?

Vashta_Nerada napisał/a:

Z drugiej strony to jednak głupie, bo jak w pewnym momencie zmienię język to dopiero będzie cyrk. Trzeba się było trzymać polskiego, teraz nie wiem czy mi sił starczy na zmianę wszystkich tagów i tytułów.


Skoro masz zdjęcia z zagranicy z tendencją rosnącą, może dwujęzyczność byłaby dobrym rozwiązaniem. Zacznij od przetłumaczenia najpopularniejszych postów i rób to sukcesywnie, tyle ile możesz, jeden-dwa posty w tygodniu. Nie będzie wtedy żadnego zamętu, a tylko stopniowe ulepszanie.
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-01-10, 20:37   

Hej :) moim zdaniem kolor tła trochę odstrasza, ale to pewnie kwestia gustu. Na pewno dodawalabym wiiększe zdjęcia. Mało komu będzie się chciało w nie kliknąć, by zobaczyć powiększenie. Większość internautów wchodzi na bloga i jeśli od razu nie są pod wrażeniem, to w mgnieniu oka opuszczają stronę.

Natomiast bardzo podoba mi się sama idea tworzenia bloga o tak "egzotycznej" tematyce. Nie ma co się oszukiwać, na tysiące odsłon dziennie raczej nie masz co liczyć, ale jeśli uda ci się zdobyć grupkę stałych czytelnikow, lalkowych pasjonatów, to możesz uznać to za sukces :ok:
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2015-01-10, 23:51   

Lalki mnie przerażają. Byłem z narzeczoną w Krynicy Górskiej w muzeum zabawek i laki tam "przetrzymywane" przyprawiały mnie o chęć wypicia większej ilości alkoholu. Brrrrr!
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2015-01-11, 05:44   

dve bodky napisał/a:

Na pewno dodawalabym wiiększe zdjęcia. Mało komu będzie się chciało w nie kliknąć, by zobaczyć powiększenie.


Gdzie są małe zdjęcia? Wszystkie poza ikonami i ikonkami są duże, przynajmniej w moich przeglądarkach. Czyżby znowu mi coś w kodzie szwankowało...

Do tysięcy jeszcze mi brakuje, na razie siedzę w setkach odsłon i między pierwszą a drugą w stałych czytelnikach. O ile mnie szlag nie trafi, to o sukcesie pomyślę za parę miesięcy.

Lizard_King napisał/a:

Lalki mnie przerażają.

Nie rozumiem czemu, przecież są takie urocze
Dlatego tak je lubię, mój facet nie przepada.
______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz