Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Blogger nie wspiera Opery?

Od kilku dni obserwuję posty na grupach blogspota, w których ludzie piszą o tym, że zepsuł im się piórnik w panelu dodawania nowego posta. W pierwszej chwili sądziłem, że to kwestia braku aktualizacji przeglądarki lub ewentualnie wyłączonej obsługi JavaScript.

Wygląda jednak na to, że przeglądarka Opera nie należy do grupy wspieranych przez Blogger.com, podczas przeglądania kokpitu wyświetla się nawet stosowny komunikat:

Cytat

Wykryta przeglądarka nie jest obsługiwana. Może to spowodować nieoczekiwane zachowanie.
Aby uzyskać największą wygodę użytkowania, skorzystaj z naszej listy obsługiwanych przeglądarek .
zrzut ekranu
Według informacji z pomocy http://support.google.com...pl&answer=42247 wspierane są tylko: Internet Explorer 8.*, IE 9.*, Safari 4 i wyższe, Chrome oraz Firefox od 3.6 w górę.

Problem jest dość uporczywy, bo pod operą piórnik traci wiele przydatnych opcji, min. formatowanie tekstu, wrzucanie wideo, listy, dzielenie posta - a także bardzo ważne: przełączanie z widoku wizualnego na HTML - dostępny jest jedynie ten drugi, czyli całe bebechy wpisu mamy na widoku i trzeba się trochę znać by coś tam pozmieniać.



Szybkie rozwiązanie problemu: Najlepiej przesiąść się na jedną z wspieranych przeglądarek.

Ciekawi mnie jednak czy to celowy zabieg w celu wykopania Opery z obiegu a może to ona nie radzi sobie z nowoczesnością? Zaglądałem w źródło i przyciski są ukryte, ale włączenie ich nic nie daje, bo nie działają.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Getright 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączył/a: 14 Sie 2012
Posty: 29

Wysłany: 2013-02-11, 21:00   

Również to zauważyłem. I to jest duży problem dla mnie, gdyż opery używam od jakichś dwóch lat. Owszem, mam inne przeglądarki, jednak to ona mnie do siebie przekonała. Przejrzysta strona główna jest na wielki plus. Ale dostrzegłem też inne problemy odnośnie bloggera. Na tej przeglądarce na telefonie (Opera Mini) mam problemy z chociażby sprawdzeniem statystyk strony. Bardzo możliwe, że to ona nie radzi sobie z nowoczesnością tak jak to napisałeś.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-11, 21:31   

W mojej wersji 12.14 to nie działa, z Opery mini korystam ,ale nie loguję się nigdzie poza fejsem, więc nawet nie wiedziałem o tych problemach wcześniej.
Jedna z użytkowniczek na grupach Google napisała, że zainstalowanie wersji 12.02 jej pomogło. Nie jest to jednak dobre posunięcie, bo warto mieć aktualną przeglądarkę na komputerze.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-02-11, 22:32   

W Operze Mini bardziej zaawansowane JavaScripty mają prawo nie działać, bo strony są przed załadowaniem "przetrawione" przez serwery Opery pod kątem szybkiego ładowania. Podobnie z Operą Mobile, ale tam ten proces odbywa się nie gdzieś w chmurze, tylko na sprzęcie użytkownika. Przynajmniej tak to kiedyś działało - poprawcie mnie, jeżeli się mylę, bo dawno nie używałem żadnej z mobilnych Oper.

A co do stacjonarnej Opery, to jestem szczerze zdziwiony. Jeśli na Bloggerze nie używają jakiejś magii typowej dla Webkita i ewentualnie obecnej w Gecko, to raczej nie chodzi o ograniczenia techniczne. To nie IE 6. :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2013-03-13, 11:56   

Nie znam się zupełnie na tych zasadach, zauważyłam jednak coś dziwnego - mam operę na laptopie i na PC - takie same wersje, choć zdaje się nie najnowsze, bo nie gonię za nowinkami. Na PC jest wszystko, tak jak na chrome - i te ołówki do szybkiej edycji z poziomu strony głównej i opcje usuń przy komentarzach też na głównej...
Na laptopie zaś nie mam tego i jest to dość upierdliwe, bo nie lubię wchodzić przez pulpit, potem klikać posty i dopiero edycję, a jak się pomylę u kogoś w komentarzu, to nie mogę go skasować.
Ale nie mam takiego przesiewu jak na zrzutach wyżej u Ciebie...

Od dawna próbuję dojść co różni tę samą przegladarkę na tych dwóch komputerach, ustawienia też mam te same... I co masz Ty, jeśli selekcja jest jeszcze większa...

Podobnie zresztą dzieje się z disqusem - na PC jest ok, a na lapku nie ładują się formularze...
 
  podziel si� tym postem na:
Jasna8 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 56
Miasto: Elbląg

Wysłany: 2013-03-17, 11:35   

Blogger to Google, a Opera nie Google ?
Zawsze mi się wydawało ,że to dzieci jednej matki...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-17, 11:38   

Jasna8 napisał/a:

a Opera nie Google ?
nie, Chrome to przeglądarkowe dziecko Google ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Jasna8 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 56
Miasto: Elbląg

Wysłany: 2013-03-17, 11:43   

Htsz napisał/a:

Jasna8 napisał/a:

a Opera nie Google ?
nie, Chrome to przeglądarkowe dziecko Google ;-)


A faktycznie, pomyliło mi się z Chrome, które posiadam :rotfl:
 
  podziel si� tym postem na:
patrycja26 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 12

Wysłany: 2013-04-09, 11:35   Re: Blogger nie wspiera Opery?

Ja także używam opery i również zauważyłam że, podczas pisania postu lub dodawania występują błędy. A gdy chcę zmienić kolor tekstu na biały albo w ogóle się to nie robi albo pokrywa tylko 50 % teksu. Gdy chciałam zmienić czcionkę i dodać nową były straszne problemy aby wkleić kod html ( do dziś się z tym nie uporałam ) i chyba to racja na tą chwilę przy dodawniu posta lub zmin na blogu najlepiej przenieść się na inną przglądarkę. Żałuję gdyż do Opery jestem strasznie przyzwyczajona i trudno byłoby mi się przenieść całkowicie na inną przeglądarkę.
______________________________________________________
piszę o seksie,jego tajnikach,ciekawostkach,ale i o związkach i uczuciach :)
http://blizejzblizen.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-04-09, 11:44   

Poczekajcie cierpliwie, Opera już się przesiada na ten sam silnik co Chrome. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz